Skocz do zawartości
Forum

Obojętność i izolacja od ludzi a schizofrenia prosta


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 23 lata. Przeszukujac fora o samobojstwie natrafilem na watek schizofrenii. Zawsze myslalem ze to depresja moze jakas przewlekla bo juz trwa kilka lat, wiadomo zdarzaja sie lepsze i gorsze dni. Ostatnio natrafilem na fragment ksiazki Kępińskiego - "Schizofrenia" i zauwazylem ze opisana tam schizofrenia prosta jest bardzo przyblizona do mojego zachowania. Cale zycie jak nieudacznik i juz wszystko stalo mi sie obojetne, izolacja od ludzi na wlasne zyczenie. Mam w rodzinie przypadek ale nie wiem czy to jest dziedziczne w jakimkolwiek stopniu. Zastanawiam sie nad wizyta u specjalisty. Do kogo sie udac? czy mozna to zalatwic na nfz? czy wogole jest sens isc do lekarza?

Odnośnik do komentarza
Gość przeczytałam

Do psychiatry zapisujesz się z marszu, nie potrzeba skierowania. Do psychologa musisz mieć skierowanie i wtedy najpierw wizyta u internisty by się przydała.
Jeśli czujesz że coś nie tak się z Tobą dzieje i chcesz porady lekarskiej to jak najbardziej idź, zapisuj się i nie czekaj. Lekarz najprędzej stwierdzi co Ci dolega, jak dyskusje na forum, bo przypuszczenia można sobie rożne snuć.
Schizofrenia z tego co ja się orientuje, to obsesja na punkcie wymyślonych obsesji innych ludzi na temat chorego. Czyli śledzą mnie, podgladaja, podsłuchują, robią psikusy złośliwie. I np taka sobie szara osoba, urasta do rozmiarów gwiazdy filmowej bo wg niej wszyscy konspirują przeciwko niej i ją podgładają np.
Ale nie czekaj, jeszcze dziśsię zapisz na wizytęczy do jednego czysto drugiego lekarza i tak z NFZ, a potem możeszsobie popisać i poczytać na forum.

Odnośnik do komentarza

Pytajacy23, niestety przez Internet nie da się przeprowadzić diagnozy różnicowej i stwierdzić, co Ci dolega (depresja, schizofrenia czy jeszcze inne zaburzenie). Pytasz, do jakiego specjalisty się udać. Najlepiej do lekarza psychiatry. Nie potrzebujesz skierowania. Możesz skorzystać z pomocy na NFZ lub prywatnie. O ile w pierwszym wariancie leczenie będzie tańsze, o tyle trzeba dłużej czekać w kolejce. Odsyłam Cię również do artykułu: Rodzaje schizofrenii, w którym możesz przeczytać o tym, w jaki sposób objawiają się różne postacie schizofrenii. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...