Skocz do zawartości
Forum

Mówienie przez sen i bezsenność


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Mam dość duży problem, mianowicie mówię przez sen. Dowiedziałam się tego od mamy. Raz obudziłam ją w nocy jakimiś krzykami. Najgorsze jest to, że nie wiem co mówię, gdy pytam mamy ona nie chce mi powiedzieć. To co czasami mi mówi przeraża mnie!
W życiu bym nie pomyślała, że mogę coś takiego powiedzieć. Drugim problemem jest bezsenność. Potrafię położyć się o 20 i nie móc zasnąć do 24 czasem do 1. Nie wiem co robić przez to jestem rano nie wyspana i zasypiam na lekcjach. Cały czas jestem zmęczona, a jak już uda mi się zasnąć to mam koszmary i budzę się z krzykiem. Proszę o pomoc czy są jakieś domowe sposoby na walkę z bezsennością i mówieniem przez sen?

Odnośnik do komentarza
Gość Oczy Twoje

mówienie przez sen przechodzi z wiekiem, ja sama mówiłam przez sen, śmiałam, płakałam, mówiłam w dziwnym języku którego nikt nie rozumiał, mówiłam rzeczy straszne ( typu że idę spalić szpital :P) przeszło z wiekiem :D. Teraz zdarza mi się to wyjątkowo rzadko ( może raz na rok, może rzadziej). Co do besenności to polecam wysiłek, zmęcz się tak okrutnie ... powinnaś paść od razu

Odnośnik do komentarza

Po prostu wybierz się do lekarza.
Pozdrawiam.

Gdyby ktoś, kiedyś na chwilę się zatrzymał być może wykwitłaby z tego minuta refleksji. Poszedł jednak zmierzch do poranka a temu wcale nie było do śmiechu, bo gdyby chcieć przeczytać własne wspomnienia można by je odnieść do teraźniejszości a przyszłość przestałaby być potrzebna.

Odnośnik do komentarza

Janeczka144, mówienie przez sen może pojawić się w różnych fazach snu i zazwyczaj jest nieszkodliwe, chyba że przez Twoje mówienie czy nawet czasami krzyczenie przez sen nie mogą spać inni domownicy - wówczas jest to już jakiś problem. Bezsenność czy trudności z zasypianiem są już jednak pewną trudnością, tym bardziej, że wspominasz, że sen nie zapewnia Ci regeneracji sił, że czujesz się rano zmęczona i zasypiasz podczas lekcji. To może świadczyć o jakichś zaburzeniach snu, dlatego warto skonsultować się ze specjalistą w poradni leczenia zaburzeń snu. Odsyłam też do artykułów: Mówienie przez sen, Trudności z zasypianiem i Sposoby na sen. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...