Skocz do zawartości
Forum

Brak przyjaciół i znajomych


Gość Erty

Rekomendowane odpowiedzi

Opiszę swój problem. Mam 31 lat i właściwie zero przyjaciół, zarówno w świecie realnym jak i internecie. Nawet w sieci szukanie znajomych idzie mi jak po grudzie, w realu odpycha wygląd. Siedzę więc nocami do 3-4 słuchając muzyki i wpatrując się ekran komputera.

Nie, nie jestem typem aspołecznym, nie mam myśli samobójczych, chciałbym mieć swoje grono przyjaciół, znajomych, gdzieś czasami wyjść, staram się interesować po trochu wszystkim, żeby mieć o czym rozmawiać. Ale nikt mnie nie cche nawet zauważyć, co wprowadza mnie w smutek, apatię itd. Tak dla jasności, lubię muzykę (wszystko co melodyjne, do tańczenia) gry komputerowe (sportowe, strzelanki), sport, motoryzacją (skutery, motory), polityką, filmami itd.

Odnośnik do komentarza

Witaj.
Dobrze byłoby, gdybyś wyszedł do ludzi.
Może jakiś kurs tańca? Tam zwykle jest więcej kobiet, miałbyś szansę kogoś poznać.
Są też jakieś spotkania zmotoryzowanych, poszukaj w internecie, może tam uda ci się wkręcić.
W wielu miejscowościach organizują piesze, lub rowerowe wycieczki. To też dobra możliwość poznania ludzi.
Życzę ci powodzenia w poszukiwaniach.

Odnośnik do komentarza

Nie czekaj ,aż ktoś Cię zauważy.Sam zrób krok i to może nie jeden.Próbuj najpierw pogadać z rówieśnikami w miejscu gdzie mieszkasz, może koledzy czy koleżanki ze szkolnych lat, może masz kuzynów.Musisz otworzyć się na ludzi,wokół jest ich pełno trzeba to zauważyć.

Odnośnik do komentarza

Po prostu jak jestem gdzieś w towarzystwie, to mało kto zwraca na umnie uwagę lub chce ze mną porozmawiać, pomimo moich usilnych starań, to ja muszę kogoś zagadywać, a potem i tak dalej nie chcą rozmawiać. Strasznie to frustrujące i tak jest prawie wszędzie, gdzie próbowałem. Mam dosyć samotności. Ucznnym można być, ale nie za bardzo, żeby nie być tylko potrzebnym ludziom jeśli oni czegoś chcą.

Odnośnik do komentarza

~Erty
No właściwie poza pracą to nigdzie, bo nawet nie wiem gdzie iść. Do klubów na pewno nie pójdę, szukam w internecie bez większych skutków.

A dlaczego nie do klubów? Może warto spróbować. Można też poznawać ludzi na różnego rodzaju kursach np tańca, bo piszesz, że lubisz muzykę, zaproś kogoś na grilla, bo teraz jest do tego idealny czas, może kuzynów, sąsiada, ładną sąsiadkę, znajomych z pracy, rozejrzyj się dookoła. Myślę, że lepiej próbować poznać kogoś w realu, że tak powiem, niż w Internecie, chociaż to też nie jest zły pomysł :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...