Skocz do zawartości
Forum

Stany lękowe, zmianne emocje i ataki złości


Gość Załamany22

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Załamany22

Ostatnio u mojej dziewczyny zauważyłem dziwne zachowanie. Niby wszystko okej ale czasem jej zachowanie wzbudza we mnie pewne obawy. Może zacznę od tego, że od ponad roku skarży się na jakieś ataki lękowe. Widzę wtedy, że jest nerwowa i tak jakby od środka się cała trzęsła. Tłumaczy się to przejdzie. Ma duże problemy z koncentracją i pamięcią a to mnie martwi bo mam dopiero 21 lat. Często ma ataki złości i to z byle powodu. Wystarczy, że powiem coś co jej się nie spodoba i już wybucha mega kłótnia jakbym ją zdradził czy coś w tym rodzaju. Ma wtedy takie ataki (nie wiem jak to nazwać), że zaczyna rzucać się po podłodze, histerycznie płacze lub się śmeje, czasem grozi, że się zabije. Nie wiem co mam robić. Proponowałem, że może pójdę z nią do jakieś psychologa to zaczęła krzyczeć, że już nie chce z nią być i nie wiem jak to powiedzieć więc dlatego chcę ją zamknąć. Ale ja tylko chce jej pomóc tylko nie wiem jak a już brakuje mi siły. Czy naprawdę ona ma jakiś problem czy tylko ja wszystko wyolbrzymiam? Pomocy

Odnośnik do komentarza

Wygląda to na nerwicę lękową i nie tylko,dlatego powinna być pod opieka psychiatry,
sam widzisz ,że takie zachowania nie są normalne ,dlatego powinieneś ją przekonać do leczenia,chociaż są to choroby niewyleczalne, trzeba stosować farmakologię i terapię ,

jeśli się nie zgodzi ,sam wybierz się do psychiatry na konsultację,
po opisie lekarz powie Ci co można zrobić ,żeby jej pomóc.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza
Gość cytrynowa babeczka

Może to nerwica histeryczna ?
Ale to niech oceni juz specjalista .
Myślę że w pierwszym rzedzie to namów swoją dziewczyne do wizyty lekarza pierwszego kontaktu lub prywatnie od razu do neurologa,ponieważ takie objawy moga tez być spowodowane choroba neurologiczną ale i w ten sposób bedzie jej łatwiej zdecydowac sie na wizytę .

Niektórzy na myśl o wizycie u psychiatry reagują w podobny sposób jak Twoja dziewczyna bo psychspecjaliści niestety kojarzą się z zamknieciem w szpitalu co oczywiście nie jest prawdą .

Terapią i lekami można wyleczyć nerwicę ...warunek to podddac sie leczeniu ...

Odnośnik do komentarza

Załamany22, obawiam się, że sam niewiele możesz zrobić, by pomóc swojej dziewczynie. Ona potrzebuje pomocy lekarza psychiatry i jedyne, co mógłbyś dla niej uczynić, to dyskretnie nakłaniać ją do wizyty u specjalisty, co zdaję sobie sprawę nie będzie łatwe. Bądź przy niej, rozmawiaj z nią o jej zachowaniu, emocjach, mów na głos, co Ci się w jej reakcjach nie podoba i zachęcaj do konsultacji psychiatrycznej albo przynajmniej wizyty u psychologa. Pomyśl też o sobie, bo związek z osobą cierpiącą na nerwicę nie jest łatwy. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...