Skocz do zawartości
Forum

Stany lękowe i zwidy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam 16 lat .
Cierpię na bezsenność i ostatnio też miewam stany lękowe dziwne zwidy .
Nagle czuję paniczny strach i nie wiem czego się boję .
Albo mam wrażenie że ktoś u mnie jest i się patrzy na mnie . Czasami czuje takie zimno na karku jak śpie na brzuchu a kiedy się obrócę czuje na twarzy i ogarnia mnie strach . Raz zdarzyło mi się coś dziwnego , zwid .
Który może być zwiastunem że chyba nie długo zeświruje . Raz leże , leże i nagle zaczęłam słyszeć rozmowę za ściany , od kuchni mojej i skapnęłam się że nikogo tak na prawdę tam niema , szybko przeszłam z pokoju mojego do pokoju rodziców , tam już nie słyszałam , trochę mniej się bałam i zasnęlam .To zdarzyło się o 3 w nocy . A zwid jaki był ? Siedzę sobie w pokoju i słucham muzyki , 2 w nocy .
Nie mogę spać , światło się pali bo znowu ciemność nie chce dawać poczucia bezpieczeństwa .
I patrzę na podłogę tak jakoś kontem oka zobaczyłam . A tam na podłodze tak sobie się huśta biała kropka tak jakby się huśtała tak w przód i w tył . Ja patrzę na sufit , no nie możlwie , lampa jest nie ruchoma i szukałam przyczyny tego . Zbliżyłam się do tego , to odskoczyło , potem zrobiłam 2 kroki i to zaczęło się przemieszczać po całej podłodze i zniknęło . Przestraszyłam się , ale dalej siedzę . 3 w nocy , znowu ta biała kropka się pojawiła , poczułam silny lęk i biegiem poszłam do rodziców . Mam z tego kompleksy bo z mamą spałam do 14 roku życia ale lęki są tak silne czasami że nie daje rady . Nie wiem co to może być , jak sobie radzić . Tak pewnie psychiatrę ktoś poradzi . Ale to dopiero w lipcu się zdarzy .. A ja nie wytrzymuje , schizuje się ostatnio Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza

Mnie to wygląda na ostre zwidy, prawdopodobnie na tle nerwicowym.Jesteś osobą wrażliwą, dużo myślisz i to się przekłada. Zanim udasz się do psychologa, to postaraj się w jakimś stopniu wyczyścić i uspokoić myśli, zając je czymś innym. Pisałaś wcześniej o swojej seksualności, możliwe że to się z tym wiąże. Poszukaj stron w internecie by się odstresować i zanim dojdzie do wizyty u lekarza, musisz zacisnąć zęby i jakoś przetrwać ten czas. Dodatkowo Twój intensywny okres dojrzewania daje o sobie znać. Zbierasz informacje w trybie przyśpieszonym, coraz więcej szczegółów z otoczenia odbierasz, lecz tego czego nie przyswaja umysł to tzw. się ulewa.

Odnośnik do komentarza

Nie wydaje mi się, że są to początki schizofrenii. Raczej podzielam opinię Krzysztofa.W. Jesteś w okresie pokwitania i przyswajasz dużo bodźców, które musi przetworzyć Twój mózg. Do tego jesteś bardzo wrażliwa emocjonalnie, dlatego wszystkim się zamartwiasz. Podejrzewam, że to może być coś z grupy nerwic, ale diagnozę postawi lekarz psychiatra, do którego się wybierasz. Trzymam kciuki i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Również sądzę, że to na tle nerwowym (stresy w szkole?).
Może być też dodatkowa przyczyna w postaci niedoboru żelaza bądź innego rodzaju braków w zakresie pożywienia.
Jeśli chodzi o te "zwidy", to moim zdaniem, a mam sporą wiedzę dotyczącą zjawisk "okołosennych", to po prostu - ten niby ktoś to Twoje Ja (Twoja dusza, w okołosennym stanie świadomości powoli odłącza się od ciała i może powstać wrażenie, że ktoś nas obserwuje), a ta "biała kropka" to... Twój Anioł Stróż lub inna istota zaświatowa. :-) Absolutnie nie ma się czego bać :-)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...