Skocz do zawartości
Forum

Ataki agresji i zazdrość w stosunku do dziewczyny


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym uzyskać pomoc co zrobić w mojej sytuacji.
Od pewnego czasu mam z sobą problemy, gdy kłócę się z moją dziewczyną czasem mam ataki agresji typu " nie puszczę Cię dopóki zemną nie porozmawiasz" parę razy szarpnąłem ją. Od jakiegoś czasu nie potrafię zapanować nad sobą, jeszcze w dodatku jestem o nią zazdrosny chociaż wiem że jest osobą która nigdy nie zdradzi. Dopiero gdy ma już dość tego i chce zemną "zerwać" wtedy coś mi się dzieje i zmieniam się w innego człowieka. Przepraszam ją, przytulam ale ona nie chce tego. Dzień temu nie wytrzymała i zakończyła ten związek poprzez taką właśnie kłótnię. Chciałbym zmienić swoje zachowanie ponieważ wtedy wróci do mnie a bardzo mi na niej zależy i czuję że to ta jedyna kobieta Ona również zapewnia mnie ze jestem tym jedynym i kocha mnie z całych sił. Proszę o pomoc w tej sprawie, chciałbym jakoś zmienić swoje zachowanie poprzez ćwiczenia uspokajające lub co kolwiek innego, strasznie zależy mi na zmianie mojego zachowania.

Odnośnik do komentarza

matiw3, chorobliwa zazdrość i agresja mogą zniszczyć nawet najlepszy związek. Przez Internet nikt nie odgadnie, dlaczego pojawia się u Ciebie zazdrość o Twoją dziewczynę, skoro - jak sam stwierdziłeś - masz pewność, że Cię nie zdradzi i jej ufasz. Czy to wskutek niskiej samooceny i obaw, że dziewczyna znajdzie sobie kogoś "atrakcyjniejszego" od Ciebie? Czy powielasz może wzorzec związku, który modelowali Twoi rodzice? Czy żywisz przekonanie, że na miłość trzeba sobie zasłużyć? ka-wa ma rację - jeżeli sam nad tym nie panujesz, powinieneś skorzystać z pomocy psychoterapeuty. Dobrze, że przynajmniej dostrzegasz problem i chcesz nad tym pracować. Odsyłam do artykułów: Zazdrość w związku, Chorobliwa zazdrość, Jak sobie radzić z zazdrością? Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...