Skocz do zawartości
Forum

Podejrzenie depresji po rozwodzie


Gość ilona2882

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 28 lat od roku jestem rozwiedziona, mój mąż był alkoholikiem ,cpunem , i katem katował mnie przeokrutnie uderzał moją głow o drzwi ,ściane skakał po niej, skakał i kopał mnie po plecach dużo by pisać . Od jakiegos czasu mam kogos jestem zaborcza i zazdrosna nie umiem sobie z tym proadzic co mam zrobic jestem załamana opłacze niewiem co mam robić ze swoim życiem niechce zniszczyc mojego zwiazku bo kocham tego człowieka, pragne od niego wiecej czułości maz mi tego nie dawał nigdy musiałam pyać o pozwolenie czy moge sie przytulić, do mojego partnera obecnego tule sie kiedy chce ale nie słysze żadnych oznaki miłości zadnych uczuc niewiem co mam robic prosze o poradę.

Odnośnik do komentarza

Powinnaś udać się na terapię, ponieważ to co przeszłaś otępiło twoje emocje i postrzeganie relacji międzyludzkich. Twój obecny partner musi wykazać się dużą dawką cierpliwości a także rozumieć Twoje uczucia. Musisz mu mówić o tym jak się czujesz i czego potrzebujesz. Jednak terapia na pewno by tu pomogła, ponieważ jak dla niego jednego to może być zbyt duże obciążenie. Ty też musisz nad sobą pracować, a dopiero psycholog powie Ci jak się uporać z przeszłością.

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z Ewą. Przeżyłaś wiele dramatycznych dla Ciebie chwil. Jesteś bardzo silna i cieszę się, że te małżeństwo, to już przeszłość. Musisz jednak udać się do psychologa. Opowiedzieć o swoich uczuciach, emocjach, wyrzucić to wszystko co negatywne, a co jest w głebi Ciebie. Musisz uporać się z przeszłością i pozbyć się jej echa w życiu teraźniejszym, a więc pewnych cech, np. zaborczości, która może być wynikiem wydarzeń z przeszłości. Dobrze by było gdybyś też porozmawiała z partnerem. Nie musisz mu dokładnie opisywać tego co przeżyłas. Nakreśl tylko sytuację, powiedz, że uczysz się związku, że potrzebujesz wiecej ciepła, czułości, że chciałabyś aby on Cię wspierał w drodze do szczęścia. Jeśli zechcecie, możecie wspólnie porozmawiać z psychologiem, może psycholog poradzi Twojemu partnerowi jak może Cię wspierać, nauczy Was jak rozmawiać itp. Ważne, aby być szczerym i otwarcie mówić co się czuje i czego potrzebuje. Rozmowa jest bardzo ważna. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...