Skocz do zawartości
Forum

Dłuższy okres terapii


Gość jola_p

Rekomendowane odpowiedzi

Moim problemem jest to ze cierpie na depresje. W przeszlosci wielokrotnie leczylam sie farmakologicznie niestety to nie rozwiazywalo moich problemow. Generalnie stany depresyjne towarzyszyly mi juz od najmlodszych lat (poczucie nizszosci, lek przed ludzmi, lek przed odrzuceniem, lek przed samotnoscia) . Od 5 miesiecy uczeszczam na psychoterapie. Wedlug terapelty moje problemy depresyjne spowodowane sa zaburzeniami osobowosci i maja korzenie w zranieniu narcystycznym. Obecnie znajduje sie w trudnej sytuacji - rozstalam sie z chlopakiem i czasowo nie mam rowniez pracy. Wszystko to spowodowalo ze popadlam ponownie w depresje. Biore tabletki antydepresyjne ale wiem ze one nie rozwiaza problemu. Nie mam juz sily zeby sie podniesc z kolejnej depresji. Jedyna moja nadzieja jest w psychoterapii. W zwiazku z tym chcialabym sie zapytac jak dlugo srednio powinna trwac psychoterapia zeby przyniesc jakies efekty w moim przypadku i czy tego typu zaburzenia sa zawsze uleczalne. Pytam bo myslalam ze po 5 miesiacach psychoterapii powinny byc juz jakies efekty? Rozmawialam o tym z psychoterapelta ale odpowiedz brzmiala ze to wszystko zalezy ode mnie. Z gory dziekuje za odpowiedz Pozdrawiam Jola

Odnośnik do komentarza

Niestety Twój psychoterapeuta miał rację, nie można wyznaczyć, że psychoterapia ma trwać tyle i tyle. Najczęściej terapie trwają latami, ponieważ tyle lat to się gromadzi i co najmniej tyle samo czasu będzie z Ciebie wychodzić. Nie możesz się poddawać i przerywać, bo na pewno już coś udało Ci się osiągnąć i nie zaprzepaść tego teraz.

Odnośnik do komentarza

Owszem, w znacznym stopniu wszystko zależy od Ciebie, ale po 5 miesiącach każdy spodziewałby się poprawy. Możesz porozmawiać z terapeutą i zapytać czy może nie byłoby wart spróbować innej metody terapii, abyś mogła poczuć się lepiej. Może spotkania są za rzadkie lub leki za słabe? Na pewno potrzeba czasu, aby wyzdrowieć, ale jeśli czujesz się źle, powiedz o tym swojemu terapeucie i zastanówcię się nad innym sposobem leczenia. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...