Skocz do zawartości
Forum

Strach w nocy


Gość nightmona

Rekomendowane odpowiedzi

Gość nightmona

ostatnio budzilam sie z krzykiem w nocy, mam (rzadziej) koszmary, lapie mnie mocny strach przed snem, nie jeszcze w trakcie snu, ale w tej fazie poprzedzajaca sen, na ktoryms etapie zasypiania...wtedy zawsze budze sie zupelnie, taka rozstrzesiona, i zapalalam swiatlo. Wlasnie, zdarza sie mi budzic taka mocno rozstrzesiona i nie umiem okrelsic wtedy dlaczego. Mialam przezycie traumatyczne - przemoc seksualna i tez w sumie zawod milosny (ze strony jednej osoby)- ale ok 9 miesiecy temu, i dopiero teraz tak mam a co najwazniejsze: w tych strachach, koszmarach nie ma tresci tamtej traumy, zero. Nic nie odnosi sie do tamtego, zaden moj sen. Jesli mialabym zgadywac skad te straszne stany to przypisalabym do tamtego przezycia przmeocy seksualnej ktore sie na mnie odbilo dlatego zapytam - czy koszmary i takie stany np po gwalcie musza odtwarzac jakos wydarzenie? np ze sie sni goniacy mezczyzna, albo tamto wydarzenie sie sni. Bo ja tak nie mam, nie ma w tych stanach tresci tamtego co mi sie przytrafilo. Moze warto dodac, ze jakies dwa lata temu balam sie czasami ciemnosci, jak jeszcze nie mialam na koncie traumatycznego przezycia. Nie mam innych stresow, to moj problem numer jeden, chyba ze nie zdaje sobie sprawy z innych.

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna Wdowa

moim zdaniem to może mieć coś wspólnego... może coś CI przypomniało o tamtych wydarzeniach? niekoniecznie w snach musisz odtwarzać tamto zdarzenie, sny rzadko są dosłowne, czasem mogą wydać się bez sensu...

Odnośnik do komentarza

Każda osoba reaguje inaczej na ciężkie, traumatyczne przeżycia. Czasami takie zajście jest zupełnie zapominane.
Koszmary nie muszą odtwarzać dosłownie tego przeżycia. Mogą posługiwać się symboliką adekwatną do Twojej wyobraźni.
Koszmary też mogą pojawiać się w przypadku jakichś chorób. Nie chcę kłamać, ale o ile dobrze pamiętam kłopoty z ciśnieniem na przykład mogą powodować trudne sny.
Może dzieje się z Tobą coś jeszcze?
Piszesz, że nie masz stresu. Na pewno żadnego stresu?
To oczywiście może być po tym traumatycznym przeżyciu, ale trudno to jednoznacznie stwierdzić.
Pozdrawiam.

Gdyby ktoś, kiedyś na chwilę się zatrzymał być może wykwitłaby z tego minuta refleksji. Poszedł jednak zmierzch do poranka a temu wcale nie było do śmiechu, bo gdyby chcieć przeczytać własne wspomnienia można by je odnieść do teraźniejszości a przyszłość przestałaby być potrzebna.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Koszmary senne oraz związany z nimi lęk przed zasypianiem (który w dłuższej perspektywie może powodować bezsenność) są najczęściej spowodowane stresem, niepokojem, nierozwiązanymi problemami. To, co przeżyłaś może mieć więc z nimi związek, ale nie musi.
Warto, żebyś udała się do poradni leczenia zaburzeń snu - tam specjaliści dokładnie zdiagnozują jakie jest podłoże koszmarów sennych u Ciebie.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...