Skocz do zawartości
Forum

Flashbacks a dobre samopoczucie


Gość Paulineex9

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paulineex9

Hej, poruszalam kiedys temat flashbacków czyli nieprzyjemnych, fragmentycznych ataków złych wspomień i mam ponownie pytanie odnośnie tego : rzadko (mialam 3,4 razy lub wiecej), ale miewam takie cos po widocznie traumatycznym wydarzeniu (na tle seksualnym), ale pojawia sie pewna kwestia. Na codzien, wogole mnie tamto wspomienie nie zajmuje, jest mi obojetne jak zwykle wspomienie, czasami mysle o tym ale krotko mowiac mam to gdzies, zero wplywu na mnie, czuje sie zadowolona, zdrowa itd, zero przykrosci, wplywu i tak dalej i tym podobne. LECZ. Skoro mam te przebitki (flashbacki) to czy mozliwe jest, ze to wplywa na mnie w jakis sposob lub w jakiejs dziedzinie, obojetnie jak, i ja sobie z tego nie zdaje sprawy? Oraz (mniej wazne) czy powinnam sie spodziewac problemow z przyslzym partnerem? No bo z jednej strony mam takei flashback a z drugiej oprocz tych flashbackow ktore sa jednorazowe, krotkotrwale i nie maja na mnie wplywu, zero sladu tamtego wydarzenia w terazniejszosci...Prosze o rady i pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza

Witaj Paulineex9.
Jest możliwe, że te niemiłe wydarzenia wciąż mają wpływ na Ciebie bez udziału Twojej świadomości. Najwyraźniej to intensywne wspomnienia ponieważ mimo, iż pozornie zapomniane wciąż wracają.
Trudno mi się odnieść do ich treści bo nie jesteś zarejestrowana i nie mogę przejrzeć Twoich wpisów. Jeżeli mas dostęp do tamtego tematu to umieść link proszę. Oczywiście jeśli chcesz.
Pozdrawiam.

Gdyby ktoś, kiedyś na chwilę się zatrzymał być może wykwitłaby z tego minuta refleksji. Poszedł jednak zmierzch do poranka a temu wcale nie było do śmiechu, bo gdyby chcieć przeczytać własne wspomnienia można by je odnieść do teraźniejszości a przyszłość przestałaby być potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Gość Paulineex9

Witam. Pisalam wtedy tak smao ogolnikowo i zadalam tylko pytanie odnosnie definicji :)

Czy szczegoly sa na prawde konieczne? Jakby to ujac...chodzi o zmuszanie do seksu przez bylego partnera - mowiac delikatnie...w tym ''tonie'' dziala sie rzecz.

Odnośnik do komentarza

Nie chcesz wdawać się w szczegóły, ok. Ale sama mówisz, że napisałaś wtesy ogólnikowo. Czyli szczegółów nie ma. A skoro tak, to co Ci zaszkodzi tego linka przytoczyć?
Jesli chodzi o tak poważną rzecz, to jak najbardziej może na Ciebie wpływać, nie przypadkiem masz te flashbacki. I mogą się dalje pojawiać. Ja bym Ci radziła pójsć do psychologa. Nie sądzę, żebyś uporała się z czymś takim bez pomocy specjalisty.

Odnośnik do komentarza
Gość Paulineex9

ja wtedy pytalam tylko o definicje ;) ale moge dopisac szczegoly, jesli to ma byc przydatne...on po prostu mnie zmuszal moze nawet gwalcil a ja z nim bylam, nie pamietalam wszystkich intymnych momentow z nim i te przebitki dotycza ''seksu'' z nim, ale przezywane na nowo i jak w koszmarze. To trwa rzadko i chwile. I wlasnie chodzi o to, ze czuje sie dobrze, jest ok, ale te przebitki..dlatego pytam czy to moze jakos na mnie wplywac a nie jestem tego swiadoma, i jesli to prawdopodobne to zastanawiam sie w jaki sposob to moze na mnie wplywac, wiem ja sama powinnam widziec, ale nie mam pojecia...moze ktos ma z tym doswiadczenie chocby czytajac takie fora...

Odnośnik do komentarza

Witaj Paulineex9.
Jak sama piszesz w tych przebłyskach przeżywasz te chwile na nowo. Rozumiem, że normalnie są to momenty, których nie pamiętasz?
Przypuszczam, że te przeżycia były dla Ciebie na tyle traumatyczne (byłaś także bita?), że świadomość zaprzeczyła temu, że cokolwiek takiego się wydarzyło. Pozostały on jednak w pamięci. Przypuszczam też, że do tej pory nie byłaś u psychologa z tym problemem. ?.
To, co się wtedy wydarzyło na pewno miało i ma wpływ na Ciebie do dzisiaj. Możesz odczuwać dyskomfort podczas seksu na przykład, nie mieć w ogóle ochoty na seks, nie potrafić w inny sposób przeżyć orgazmu, stronić od mężczyzn albo nawet wyszukiwać takich jak ten z kiedyś. Możliwości wpływu takich zdarzeń jest bardzo wiele a to co wyżej mi przyszło do głowy wcale nie musi mieć miejsca u Ciebie. Jeśli nie zauważasz nic niepokojącego to raczej dobrze.
Te przebłyski mówią o tym, że po tych wydarzeniach tak naprawdę ich nie przepracowałaś tak, żeby faktycznie odeszły w przeszłość i stały się normalnymi wspomnieniami. Silny ładunek emocjonalny związany z tymi przeżyciami wciąż tkwi w Tobie i szuka sposobu na rozładowanie.
Jeśli chodzi o same przebłyski wspomnień to trudno powiedzieć czy oprócz chwilowej dezorientacji mają jakiś specjalny wpływ na Ciebie.
Ważne natomiast jest, że często pojawiają się tuż przed objawami Zespołu stresu pourazowego.
Myślę, że nie byłoby nic złego w tym, żebyś wybrała się z tym do psychologa.
Pozdrawiam serdecznie.

Gdyby ktoś, kiedyś na chwilę się zatrzymał być może wykwitłaby z tego minuta refleksji. Poszedł jednak zmierzch do poranka a temu wcale nie było do śmiechu, bo gdyby chcieć przeczytać własne wspomnienia można by je odnieść do teraźniejszości a przyszłość przestałaby być potrzebna.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...