Skocz do zawartości
Forum

Hipnoza a wyleczenie z alkoholizmu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam od roku mieszkam w Anglii i od roku jestem z moim partnerem.Jest on cudownym facetem ale kiedy się napije traci kontrole nad rzeczywistością...bardzo mi na nim zależy...ale jestem już wykonczona.On twierdzi że nie moze nad tym zapanowac zdarza się nawet że po całej akcji płacze przeprasza i mówi że on nie wie dlaczego tak się dzieje.Ma skłonności do jazdy po alkoholu...własnie odbywa kare w wiezieniu...jest mi bardzo ciężko przez co sama popadam w depresje...Potrafi wsiąśc do samochodu i pomimo moich telefonów i smsów w ogóle nie reaguje to tak jakby tracił kontakt z rzeczywistościa...on sam twierdzi ze nie wie co się z nim wtedy dzieje...nie jest typowym alkoholikiem który codziennie pije ...pracuje i ma plany na przyszłość...ale wystarczy ze znajdzie sie ktoś kto ,,postawi,,flaszke i pokusa jest silniejsza od niego...wiele razy sie rozstawalismy...chciałabym mu pomóc on twierdzi ze chciałby zeby wszystko się zmienilo widze ze ma checi...co myslicie o hipnozie?...ile to wogóle kosztuje i gdzie mozna poddać go takiemu leczeniu...ja w desperacji myslałam juz o egzorcyście...wiem że to może wydawac się śmieszne ale naprawde juz trace siły....poddaję się a chce mu pomóc

Odnośnik do komentarza

Hipnoza może pomóc na chwilę,nie wierzę ,żeby mogła zadziałać na całe życie,
tu jedynie może pomóc psychoterapia ,nie potrzeba pić codziennie żeby być alkoholikiem,
razem powinniście się zapisać do jakiejś grupy wsparcia AA,
jeśli nie skończy z alkoholem powinnaś odejść na dobre.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Hipnoza może mu pomóc w walce o swoje życie bez alkoholu. Ale alkoholikiem będzie już do końca życia i musisz się z tym pogodzić. Egzorcysta zajmuje się inna dziedziną, a nie alkoholizmem. Tutaj jet potrzebny jakiś odwyk, psychoterapia oraz AA.

Najważniejsze, że on zdaje sobie z tego sprawę, że ma problem. To wielki krok. Wsparcie jest drugą rzeczą, która potrzebuje.
Pamiętaj o tym, że Ty także w tej sytuacji potrzebujesz psychoterapii, jesteś współuzależniona.

Odnośnik do komentarza

Będe starać sie i go wspierac jezeli wyjdzie z więzienia...rozmawialam z nim dzisiaj i obiecał że wiecej sie to nie powtórzy ... ale teraz ze mną dzieją się dziwne rzeczy,,,powraca depresja z przed paru lat...moje zycie nigdy nie było usłane rózami ciężkie dzieciństwo...(przemoc cielesna ,słowna)..pozniej chore zwiazki...gdzie byłam bita i poniżana...ale mimo tego tkwiłam w tym...jestem w cięzkim stanie psychicznym...daleko od domu sama ze wszystkim przeraża mnie dalsze życie...

Odnośnik do komentarza

To ,że obiecał ,że to się więcej nie powtórzy,są to tylko nic nie znaczące słowa,tyle już przeszłaś i wierzysz w to co on mówi ,
on musi się leczyć ,sam sobie nie poradzi ,nie chce mi się wierzyć ,że nie zdaje sobie z tego sprawy ,choć mogę się mylić ,bo alkoholicy nie przyznają się do nałogu,

Tobie mówi to co chcesz usłyszeć,

tym bardziej ,jak masz do tego problemy z depresją,razem wybierzcie się do psychoterapeuty,on was pokieruje.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Edyto, tak jak już pisali Przedmówcy, Twojemu partnerowi potrzebna jest terapia. Jednak Tobie również. Napisałaś, że miałaś trudne dzieciństwo, potem byłaś w związkach przemocowych - powinnaś nauczyć się jak zerwać z negatywnymi skryptami wyniesionymi z przeszłości, by nie budować na nich swojej przyszłości.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość oriflame

nie daj sie nabrać na hipnoze, mnie raz zahipnotyzowałą bez mojej zgody niejaka Iwona B. i mimo że jedne dolegliwośći mi przeszły pojawiły sie nowe, zawsze tak jest, hipnotyzer może Ci zaszczepić w mózgu taką rzecz że juz sie niej nie pozbędziesz, nie daj sobie namieszaćw mozgu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...