Skocz do zawartości
Forum

Akceptacja osób o innej orientacji seksualnej


Rekomendowane odpowiedzi

Jak myślicie , co sprawia że hetero seksualni(nie wszyscy) nie akceptują ludzi o innej orientacji ? Jak myślicie ?
Przecież każde inne orientacje są naturalne .
Czy ma na to wpływ Kościół katolicki ? Czy może stara psychologia której reguł ludzie się jeszcze trzymają ?
I dlaczego zdjęto np homoseksualizm i bi seksualizm z chorób psychicznych w Polsce dopiero w 1991 roku jak w Ameryce już tak postanowiono w 70 latach ?
A jeżeli jest ktoś z was homofobem ,to macie oprócz to że was to obrzydza (raczej razi w oczy inność ) jakiś lepszy argument ?
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Dla mnie naturalnym związkiem jest para o przeciwnych płciach. Tak jest w całym świecie zwierząt, a także wśród ludzi.
Małżeństwo to jest mąż i żona , natura wymyśliła tak to po to, by rodziły się dzieci.
Jeśli ktoś jest zezowaty, nie ma nogi lub ręki, to nadal jest wartościowym człowiekiem, tylko nieco innym od reszty. Tak samo myślę na temat par jednopłciowych. Trochę się różnią od większości.
Para dla mnie, może się wiązać w sposób oficjalny, ale niech słowo małżonkowie, będzie zarezerwowane dla par różnej płci.
Serki czy napoje mają różne nazwy, bo są różnymi produktami. Czemu nie ma tak być i tu?

Odnośnik do komentarza

Ale inne orientacje seksualne są ,a z faktami nie można dyskutować, a dlaczego,po co,itd.nie poznamy odpowiedzi,wiele rzeczy na tej ziemi jest niewytłumaczalnych,
fakt faktem wszystkie istoty żyjące na ziemi dążą do rozmnażania się,przedłużenia gatunku,też w sumie nie wiadomo dlaczego,
Ja jestem tolerancyjna,nie obchodzi mnie kto z kim śpi, ale jeśli ktoś tak się brzydzi homoseksualistami ,rozumiem formą uprawiania seksu ,to co powiedzieć o parach hetero ,które uprawiają seks analny,to niby jest normalne?

Nie ma odpowiedzi na wszystkie pytania dlaczego,to są głównie względy kulturowe,religijne,do pewnych spraw społeczeństwo dojrzewa z czasem.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna Wdowa

Po pierwsze to nie u wszystkich zwierząt tak jest. Zachowania homoseksualne są spotykane wśród: pingwinów, delfinów, mew, szympansów czy bizonów ( http://pl.wikipedia.org/wiki/Homoseksualne_zachowania_zwierz%C4%85t)
Dołączmy do tego jeszcze ślimaki które w zależności od potrzeby moga być albo samicami albo samcami, mszyce które rozmnażają się poprzez partenogenezę....

Co do homoseksualizmu u ludzie to po pierwsze należało by rozgraniczyć dwa terminy tolerancja i akceptacja bo one nie oznaczają tego samego. Ja toleruję związki homoseksualne bo nie obchodzi mnie kto z kim sypia, póki nie grożą nikomu to nie widzę w tym nic złego. Ale nie do końca akceptuję ich postulaty np adoptowanie dzieci... Rozumiem, że powinni mieć prawa takie jak: informacja o stanie zdrowia partnera ( z tym są trudności), dziedziczenie czy pobieranie świadczeń....
Co do tego dlaczego ludzie ich nie tolerują czy nie akceptują to moim zdaniem to ma związek z wychowaniem, wiarą i narastaniem stereotypowego myślenia ( że to zboczeńcy, pedofile, narkomani, zakażeni HIV itp)

Odnośnik do komentarza

No własnie, nie wszystkie zwierzęta są "hetero" :)
Wydaje mi się, ze duży wpływ na nietolerancję związków homo ma na pewno kościół katolicki( aczkolwiek nie każdy ksiądz jest przeciw takim związkom), następnie wychowanie/przekonania. Większość ludzi jest hetero a więc homoseksualizm nie kojarzy nam się "naturalnie". Ja nie mam kompletnie nic do takich związków, ale nie podobają mi się te wszystkie protesty takich ludzi,nie podoba mi się, że chcą praw do adopcji dzieci.

Odnośnik do komentarza
Gość przeczytałam

Z Wikipedii

Akceptacja (z łac. acceptatio: dosł. przyjmowanie)- uznanie czegoś, aprobata, potwierdzenie czegoś[1], pogodzenie się z czymś czego nie można zmienić, uznanie czyichś cech postępowania za zgodne z oczekiwaniami[2], a także formalna zgoda na jakieś działania, zwykle wyrażona podpisem na odpowiednim dokumencie i niekoniecznie wynikająca z ich pozytywnej oceny[3]
.......

Homofobia – irracjonalny strach przed homoseksualizmem i homoseksualistami, awersja, nieufność, nienawiść i wrogość do nich (pobudzana przez epidemię HIV/AIDS, która pierwotnie zaatakowała tę społeczność) oraz ich dyskryminacja[1][2][3][4][5][6][7].
Termin "homofobia" został wprowadzony do dyskursu naukowego przez psychologa i aktywistę gejowskiego George’a Weinberga w 1972 w książce Society and the Healthy Homosexual[8][9], stając się ważnym narzędziem dla działaczy LG, ich zwolenników i sojuszników[10].
......
I tu ode mnie
Fobia (nowołac. phobia z stgr. φόβος phóbos „strach, lęk”) - zaburzenie nerwicowe, którego objawem osiowym jest uporczywy lęk przed określonymi sytuacjami, zjawiskami lub przedmiotami, związany z unikaniem przyczyn go wywołujących i utrudniający funkcjonowanie w społeczeństwie. Fobie wywoływane są przez pewne sytuacje lub obiekty zewnętrzne wobec osoby przeżywającej lęk, które w praktyce nie są niebezpieczne.
...
I jeszcze coś od mnie
Tolerancja (łac. tolerantia – „cierpliwa wytrwałość”; od łac. czasownika tolerare – „wytrzymywać”, „znosić”, „przecierpieć”, „ścierpieć”) – termin stosowany w socjologii, badaniach nad kulturą i religią. W sensie najbardziej ogólnym oznacza on postawę wykluczającą dyskryminację ludzi, których sposób postępowania oraz przynależność do danej grupy społecznej może podlegać dezaprobacie przez innych pozostających w większości społeczeństwa.
....

Tutaj poniżej ktoś wytłumaczył dlaczego homoseksualizm jest naturalny - nie przemówiło to do mnie. Zadałabym sobie tylko pytanie dlaczego miałby być uznany za naturalny, oraz czemu miałby być akceptowany. I czemu gdy nie wystąpią te dwa czynniki nazywa się ludzi heteroseksualnych homofobami. I jeszcze jedno pytanie czy oznacza to że mamy do czynienia z heterofobią w takim wypadku.
http://pytamy.pl/kat,12,title,dlaczego-homoseksualizm-elastyczna-orientacja-to-naturalne-i-normalne-zjawisko-biologiczne,pytanie.html

Uważam że pod żadnym przymusem nie można ludzi zmuszać do zmiany wiary, poglądów, uczuć itp. Uważam też że każdy człowiek ma prawo do życia wg własnego pomysłu na nie, do wolności, do tolerancji, do bycia szanowanym. Wszystkie te wartości powinna wg mnie zamykać też klamra " ogólnych zasad życia w społeczeństwie" tak aby wolność jednych nie uderzała w wolność i godność drugich ( mam tu chociażby na myśli najpodlejszy czyn jakim jest wykorzystywanie dzieci przez pedofilów).Gdy nie ma zgody i jedni nie szanują, nie uważają poglądów, prawa do wolności drugich może dochodzić do wojen, gwałtów, przemocy, znęcania się, terroru itp.
I trochę luźniej.
Jako ludziom, którzy przechodzą często przez piekło odkrywania swojej mniejszościowej seksualności głęboko współczuję. Młode osoby nie wiedzące wiele o życiu wchodzą w dorosłość i okazuje się że będąc w spoleczeństwie negatywnie wyczulonym na każdą inność ( zwłaszcza dzieci bywają okrutne i lubią sobie znaleźć ofiarę do kpin itp - gruby, chudy, wysoki, bojaźliwy, biedny itp), oni inni są. Więc oprócz tego, że sami borykają się z wewnętrznymi ogromnymi rozterkami, może jeszcze do tego dojść wykluczenie z grupy i brak akceptacji w domu rodzinnym przez najbliższych. To nie jest łatwe. Wszelkim aktom przemocy wśród dzieci czy to fizycznej czy to psychicznej dorośli powinni zapobiegać jak to tylko możliwe.
To samo już w dorosłym życiu. Jak ktoś jest inny ja nie muszę go gnieść, wytykać palcem, obmawiać i "utylizować " społecznie. Nie muszę też go kochać, lubieć, akceptować. Staram się tolerować, więc jest dla mnie neutralny jak każdy mijany na ulicy człowiek. Nie powinnam tolerować i nie toleruję, bo wzbudza we mnie bunt każdy rodzaj przemocy ( także gdy ktoś wmawia mi fobie oraz przymuszła do akceptacji - pierwsze jest od mnie nie zależne i może podlegać diagnozie, a drugie jest moim własnym wyborem). Bo mam prawo do wenętrznych odczuć i ta inność może wzbudzać we mnie niesmak, strach, podziw, zainteresowanie, mogę też mieć fobię itp. Tyle że tego się już nie wybiera i odczucia takie są naturalne.
Jako dorosła jednostka mam ten wybór aby zachowywać sie wg moich kryteriów - po ludzku.

Koścół katolicki to przede wszystkim wiara, ludzie i jakieś reguły panujące w tej wierze. Katolicy jak i inni innowiercy starają się żyć wg przykazań swoich kościołow. Kościół ma trzymać się swoich " zasad" i przykazań, nic mi nie wiadomo aby w przykazaniach kościoła katolickiego było:bądź homofobem- czyli bój się i nienawidź ludzi o orientacji homo.

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem każdemu człowiekowi nalezy się szacunek. To czy kogoś akceptujemy czy tez nie to nasza sprawa i nasze przekonania ale nie możemy zachowywać się w stosunku do innych osób agresywnie i bez szacunku.... Dla mnie wszystko zamyka się w słowie szacunek i to obopólny. Homoseksualiści powinni szanować odmienne poglądy innych osób, a nie od razu podnosić larum i krzyczeć homofob, a heteroseksualiści powinni szanować poglądy i odmienność drugiej strony. To nic nie kosztuje. Można debatować, dyskutować w sposób kulturalny i na poziomie, bez obrzucania się obelgami i wyzywania od ciemnogrodu.

Odnośnik do komentarza

Jedyna naturalna orientacja to taka w której istnieje możliwość spłodzenia dzieci. Naturalna - natura. Tak zaprogramowała wszystkie stworzenia aby się rozmnażały.
Z Założenia coś co jest odstępstwem od normy (gdzie normy wyznacza większosć - niestety) nie jest naturalne z punktu widzenia nawet biologicznego.

Załóżmy, że homoseksualiści staną się naturalnością przez posiadanie większości. Wyznając swoją orientację w sposób pełny, ilość ludzi spada. Ostatecznie populacja ludzka w dłuższej perspektywie przestaje istnieć, jeżeli będą się oddawać w 100% swojej naturze. Wniosek. Pradziwie homoseksualna postawa nie jest naturalna z punktu widzenia przyrody, chyba, że naszym przeznaczeniem jest dażenie do wyginięcia.

Każdy człowiek ma równe prawa i może robić to co chce z kim chce ale to jego indywidualna sprawa. Jeżeli ja będę występować publicznie i mówić o tym że jestem heteroseksualistą i będę prezentować zalety tego. To zostanę nazwany homofobem. Jeżeli zaś jakiś homoseksualista wypowiada się o swoich przekonaniach to jest bohaterem. Przez tą poprawność polityczną ludzie mają niechęć do homoseksualistów bo to wygląda jakby mniejszość chciała wleźć na głowę większości i mieć większe prawa. Bo nikogo nie pobchodzi z kim sypiasz w łóżku, a homoseksualiści muszą się sz tym afiszować.

Co do ameryki i owszem uznano tam coś takiego już dawno, ale w waszym przekonaniu gdybyście wiedzieli, to USA jest bardziej homofobiczne niż europa, Cała klasa średnia i bogatsi są baardzo konserwatywni. Wszystkie najgorsze demoralizujące filmy nie są tam w ogołe emitowane tylko eksprtowane do nas. Obraz który się przedstawia jest różny od rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza

Miguel1388
Jedyna naturalna orientacja to taka w której istnieje możliwość spłodzenia dzieci. Naturalna - natura. Tak zaprogramowała wszystkie stworzenia aby się rozmnażały.
Z Założenia coś co jest odstępstwem od normy (gdzie normy wyznacza większosć - niestety) nie jest naturalne z punktu widzenia nawet biologicznego.

Załóżmy, że homoseksualiści staną się naturalnością przez posiadanie większości. Wyznając swoją orientację w sposób pełny, ilość ludzi spada. Ostatecznie populacja ludzka w dłuższej perspektywie przestaje istnieć, jeżeli będą się oddawać w 100% swojej naturze. Wniosek. Pradziwie homoseksualna postawa nie jest naturalna z punktu widzenia przyrody, chyba, że naszym przeznaczeniem jest dażenie do wyginięcia.

Każdy człowiek ma równe prawa i może robić to co chce z kim chce ale to jego indywidualna sprawa. Jeżeli ja będę występować publicznie i mówić o tym że jestem heteroseksualistą i będę prezentować zalety tego. To zostanę nazwany homofobem. Jeżeli zaś jakiś homoseksualista wypowiada się o swoich przekonaniach to jest bohaterem. Przez tą poprawność polityczną ludzie mają niechęć do homoseksualistów bo to wygląda jakby mniejszość chciała wleźć na głowę większości i mieć większe prawa. Bo nikogo nie pobchodzi z kim sypiasz w łóżku, a homoseksualiści muszą się sz tym afiszować.

Co do ameryki i owszem uznano tam coś takiego już dawno, ale w waszym przekonaniu gdybyście wiedzieli, to USA jest bardziej homofobiczne niż europa, Cała klasa średnia i bogatsi są baardzo konserwatywni. Wszystkie najgorsze demoralizujące filmy nie są tam w ogołe emitowane tylko eksprtowane do nas. Obraz który się przedstawia jest różny od rzeczywistości.

Ale dlaczego o to że staje się bohaterem przez politykę nie masz pretensji do polityki ?
Moim zdaniem gadanie że to jest nie naturalne jest nie za bardzo na miejscu , występuje to w naturze nawet u kotów , psów , małp nawet dwa byki na wsi u mnie u ciotki się brały xD..
A i niema sensu mówić o mniejszej populacji iż ponieważ dzieci na całym świecie co dziennie są abortowane i zabijane , niechciane .
Co do adopcji to jak to woli . Ale jak ja mieszkam w moim domu to ja bym wolała mieszkać już z dwoma ojcami albo matkami którzy by mnie kochali .
A tak to nie chce wyjść z domu , musze siedzieć do 18 bo nie chce latać po zakładach bo tam syf .
Ale szanuje waszę wypowiedzi .
Chodzi mi o to że często człowiek o innej orientacji seksualnej i to nie jest powiedziane tylko homo , ma trudno trochę .
Ponoć kiedyś w starożytnej Grecji było tak że homoseksualizm panował , a kobieta z mężczyzną spotykała się tylko po to abyu się zapłodnić . Czyli seks kobieco męski nie był traktowany jako zabawa a do spłodzenia odpowiedzialnie drugiego życia .
Więc nie rozumiem ale ok , szanuje .

Odnośnik do komentarza
Gość przeczytałam

Czyli wg Twojej teorii lesbijka powinna spotkać się z gejem aby spłodzić potomka, w sumie czemu nie. Potem się rozchodzą i któreś z nich bierze dziecko na wychowanie. Tylko tak się zastanawiam że jak dziecko miałby wziąć mężczyzna, aby je wychowywać w parze gejowskiej to ta lesbijka byłaby troche poszkodowana. 9 miesięcy nosiłaby po sercem dziecko, oddawała mu wszystkie swoje najlepsze zasoby pokarmowe, po porodzie wyglądałaby jak wypompowana piłka z wiszącym za przeproszeniem flakiem zamiast brzucha i licznymi rozstępami. No a może, czego się nie robi dla przedłużenia gatunku.

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem :-)

Natura nie dzieli niczego na mniej lub bardziej naturalne i niczego nie wybiera. Wszystkie organizmy są śmiertelne i to właśnie decyduje o powszechności jakichś cech czy zachowań. Jeśli homoseksualiści otrzymają większe prawa do "uświadamiania" społeczeństwa to odmienność seksualna stanie się bardziej powszechna a być może kiedyś heteroseksualizm stanie się niemodny!
Ponieważ homoseksualizm nie służy przedłużeniu gatunku, nie uważam go za pozytywną czy pożyteczną cechę człowieka.
Ponieważ ludzie są tacy jacy są, to ten temat nie bardzo mnie obchodzi dopóki nikt mi nie karze lubić homoseksualistów.
Osobiście muszę przyznać, że na myśl o parze mężczyzn przekręca mi wnętrzności i niewiele mogę z tym zrobić, brrrrr. I mam to gdzieś jeśli ktoś uważa to za homofobię :-)
Skoro są to niech sobie będą i zachowują się jak normalni ludzie bo życie to nie tylko Love Parade ;-)

Gdyby ktoś, kiedyś na chwilę się zatrzymał być może wykwitłaby z tego minuta refleksji. Poszedł jednak zmierzch do poranka a temu wcale nie było do śmiechu, bo gdyby chcieć przeczytać własne wspomnienia można by je odnieść do teraźniejszości a przyszłość przestałaby być potrzebna.

Odnośnik do komentarza

InnyInna
Moim zdaniem :-)
Osobiście muszę przyznać, że na myśl o parze mężczyzn przekręca mi wnętrzności ...

Ja jestem ciekawa Twojej opinii ,też nie jestem fanką homo,
ale jeśli przekręca Ci wnętrzności para facetów,to chyba głównie chodzi o seks,
to czy też masz taka reakcję na seks analny w parze hetero,
czy widzisz różnicę.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

No i właśnie wcale nie chodzi o seks sam w sobie.
:-) Tak, widzę różnicę i to ogromną.
Dodam, że homoseksualne kobiety nie budzą mojego obrzydzenia. Natomiast mężczyźni dlatego, że sam jestem facetem (tak mi się wydaje) i chcąc nie chcąc utożsamiam się z innymi mężczyznami.
Hmm, sytuacja może by wyglądała inaczej gdybym nie uważał homoseksualistów płci męskiej za mężczyzn ???
Na szczęście nie jest to dla mnie istotną sprawa i nie przeszkadza mi to w rozmowie z gejem. Szlag mnie tylko trafił jak sąsiad wyznał, że on nic nie potrafi bo ma dwie lewe ręce :-)

Gdyby ktoś, kiedyś na chwilę się zatrzymał być może wykwitłaby z tego minuta refleksji. Poszedł jednak zmierzch do poranka a temu wcale nie było do śmiechu, bo gdyby chcieć przeczytać własne wspomnienia można by je odnieść do teraźniejszości a przyszłość przestałaby być potrzebna.

Odnośnik do komentarza

~przeczytałam
Czyli wg Twojej teorii lesbijka powinna spotkać się z gejem aby spłodzić potomka, w sumie czemu nie. Potem się rozchodzą i któreś z nich bierze dziecko na wychowanie. Tylko tak się zastanawiam że jak dziecko miałby wziąć mężczyzna, aby je wychowywać w parze gejowskiej to ta lesbijka byłaby troche poszkodowana. 9 miesięcy nosiłaby po sercem dziecko, oddawała mu wszystkie swoje najlepsze zasoby pokarmowe, po porodzie wyglądałaby jak wypompowana piłka z wiszącym za przeproszeniem flakiem zamiast brzucha i licznymi rozstępami. No a może, czego się nie robi dla przedłużenia gatunku.

Hym , a jak to jest gdy ludzie biorą rozwód między sobą ?
Też są rozdzielani i dziecko wychowują i żyją z kimś innym no nie ?

Odnośnik do komentarza

Ja myślę ,że ludzi w parach homo odrzuca głównie seks,
bo jakby dwóch facetów żyło sobie jak bracia na pewno by nie budzili kontrowersji.
U nas jest taka podwójna moralność,jak się o tym nie mówi to tego niema ,a jak się mówi budzi odrzucenie.

My hetero też nie rozumiemy homo,bo ciężko nam pojąć jak można się zakochać w osobniku tej samej płci,
ale widać można i to natura za to odpowiada a nie widzimisię konkretnej osoby.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

W ubiegłym roku pisali, że jakaś "miska" w USA nie dostała tytułu, bo powiedziała, że dla niej małżeństwo, to związek kobiety z mężczyzną.
Geje się oburzyli, wystosowali protest i babkę wyrzucono z konkursu.
A ja to uważam za jawną dyskryminację ludzi hetero.
Mniejszość nie powinna narzucać swych norm, większości.
Nic mnie nie obchodzi, co kto robi w łóżku. Jego sprawa.

W Grecji nigdy nie było tak, że kobieta służyła tylko do rozrodu.
Owszem, homoseksualizm był dość modny ale na zasadzie, że do zabawy wykorzystywano niewolników i nie oznaczało to, że był to ktoś chętny. Bogacz się nudził, niewolnik musiał, bo nie miał nic do gadania.

Odnośnik do komentarza
Gość przeczytałam

Eminem98x jak już będziesz w stałym związku i będziesz chciała założyć rodzine, to wspomnij sobie proszę to pytanie, które mi zadałaś w kontekście powyższych rozmów i może sama znajdziesz odpowiedź z sensem. Ja nie potrafię Ci odpowiedzieć w tej chwili tak abyś zrozumiała.

Odnośnik do komentarza

Krzysztof.W
Osobiście nie będę się czaił z tym seksem bardziej nawiązując do niego. O ile ciężko mi zaakceptować dwóch facetów razem, to już dwie kobiety odrobinę intrygują.

A dla mnie z kolei tu nie ma różnicy,bo niby jaka?

Czyli seks analny w parach homo obrzydza, a w parach hetero już nie?

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Wszystkie organizmy żywe,żyjące na ziemi są po to żeby się rozmnażać.Gatunek ludzki rozmnaża się wiadomo w jaki sposób:kobieta i mężczyzna.Wszystkie inne związki tego gatunku sa poprostu dewiacją , zaburzeniem czy chorobą jak wszystkie inne.Dlatego toleruję tych ludzi ale nie podoba mi się ich walka o to że jest to normalne, bo to normalne nie jest.Jest mi ich bardzo żal że los tak ich skrzywdził.Życie ich jest trudne bo ludzie ich nie akceptują nawet nie potrafią tego zrozumieć tylko odrazu skazują na potępianie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...