Skocz do zawartości
Forum

Borderline a nerwica z osobowością narcystyczną


Gość below_the_void

Rekomendowane odpowiedzi

Gość below_the_void

Witam serdecznie.

Od 3 lat leczę się z powodu depresji,natrętnych myśli oraz agresywnych zachowań.Farmakologicznie,psychiatrycznie(3 pobyty w szpitalu) oraz psychoterapeutycznie(obecnie terapia indywidualna).Pierwszy raz do szpitala trafiłem z powodu destrukcyjnego życia oraz próby samobójczej. Zdiagnozowano u mnie uzależnienie krzyżowe oraz osobowość narcystyczną.Za 2 razem w szpitalu zdiagnozowano u mnie nerwicą plus diagnozy poprzednie.Za 3 razem w szpitalu zdiagnozowano u mnie nerwicę,zaburzenia dysforyczne oraz zaburzenia osobowości bez konkretnej osobowości.Dodam ,że wszystkie 3 moje pobyty były w tym samym szpitalu i na tym samym oddziale. Będąc przeciętnym użytkownikiem internetu oraz mając trochę oleju w głowie sprawdzałem różne możliwości.Natrafiłem na stronę o Borderline Personality Disorder i robiąc sobie krótki test wyszło że mam osobowość chwiejną(na pograniczu).Czy lekarze nie umieją jej w Polsce zdiagnozować? Czy może ja się mylę co do siebie?Nie daje mi to żyć.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Diagnoza osobowości pogranicza nie jest łatwa. W diagnozie różnicowej należy przede wszystkim wykluczyć zaburzenia psychotyczne i nerwicowe.
Czy posiada Pan BPD? Nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie. Proszę pamiętać, że test internetowy jest tylko i wyłącznie wskazówką, nie jest pewną i wiarygodną diagnozą. Radziłabym, aby skonsultował się Pan z psychiatrą, z którym nie miał Pan do tej pory do czynienia, po to by zyskać opinię "z zewnątrz".
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość jest_jak_jest

borderline to zaburzenie,ktore zawiera w sobie tak wiele roznorodnych cech,ze mozna je podpasowac do kazdego,tak więc nie dopatruj się go u siebie,swego czasu tez to podejrzewalam,kazdemu kto ma zly okres w zyciu mozne je podpasowac.Borderline to ostatecznosc tak naprawde i z tego co sie orientuję większosc lekarzy woli się nie podejmowac jego leczenia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...