Skocz do zawartości
Forum

Jak pomóc ojcu alkoholikowi?


Gość Anonim

Rekomendowane odpowiedzi

jak pomoc tacie alkoholikowi? on twierdzi, ze wie, iz ma z tym problem. jednak nie robi nam nic zlego, jak sobie czasem wypije - to jego wytlumaczenie. ja mam juz dosyc - po prostu dosyc. nie wiem jak pomoc i jemu i mamie i nam.. mama juz nie daje rady, wykonczona nerwowo..ja tez juz nie mam sily - nie wiem co robic. skoro on chyba nie chce nic z tym zrobic.. zycie rodzinne kilka razy w tygodniu staje sie pieklem.. tak nie mozna;( co to za rodzina:( pomozcie..

Odnośnik do komentarza
Gość mlodzinks

jeśli Twój tata nie chce się leczyć to go nie zmusisz. Możesz zrobić coś dla siebie i mamy dowiedz się czy w Twoim mieście jest grupa wsparcia dla osób współuzależnionych albo dla rodzin alkoholików i idźcie tam razem z mama. Dowiecie się jak sobie radzić, co robić, jaki jest mechanizm uzależnienia, jak uzależnienie członka rodziny wpływa na was.

Odnośnik do komentarza

Anonim, Skoro Twój ojciec wie, że ma problem to juz mały kroczek do sukcesu. Musicie powiedzieć mu, że to, że fizycznie Wam nic nie robi nie znaczy, że nie odbija się to na Was psychicznie. Musicie z nim porozmawiac, że jego alkoholizm z czasem może się nasilic i doprowadzić do kłótni, awantur i problemów finansowych. Rozmawiajcie z nim szczerze, tłumaczcie mu i spróbujcie go przekonać, że to, że jemu się wydaje, że nie robi nic złego, nie znaczy, że tak jest. Musicie namówić go, aby zgłosił się na leczenie do poradni zdrowia psychicznego i uzależnień. Leczenie odwykowe to jedyne skuteczne rozwiązanie w tej sytuacji, ale żeby się leczyć, ojciec musi się zgłosic dobrowolnie. Inna możliwość - leczenie przymusowe, które zgłasza się poprzez wniosek do sądu i jeśli alkoholik rozbija rodzinę lub demoralizuje nieletnich, takie leczenie może zostać przyznane. Póki co, spróbujcie mu uświadomić, że ma problem i namówić go, aby dobrowolnie zechciał się leczyć. Brak leczenia doprowadzi do poważnych problemów rodzinnych, leczenie - do spokojnej, szczęśliwej rodziny. Podaję Ci także numery telefonów, pod które możesz zadzwonić i uzyskac informację jak postępowac w takiej sytuacji. Powodzenia!

ALKOHOL NISZCZY CIEBIE, TWOJĄ RODZINĘ - ZADZWOŃ !
tel. 022 853 52 22
Fundacja Dominik - dyżur psychologa
środa, piątek w godz. 16.30 – 19.30

BIURO SŁUŻBY KRAJOWEJ AA
tel. 022 828 04 94
poniedziałek - piątek w godz. 8.00 - 16.00

REGION WARSZAWA AA
tel. 022 616 05 68
poniedziałek - piątek w godz. 16.00 – 21.00

DLA OSÓB UZALEŻNIONYCH OD ALKOHOLU I DOZNAJĄCYCH PRZEMOCY W RODZINIE
# wsparcia udzielają pracownicy OPS Wola
tel. 022 654 16 61, tel. 022 654 50 21
poniedziałek - piątek w godz. 9.00 - 19.00
# wsparcia udzielają pracownicy OPS Żoliborz
tel. 022 833 15 21 w.115

DLA OSÓB Z PROBLEMEM ALKOHOLOWYM
tel. 022 842 26 00
Polskie Towarzystwo Pomocy Telefonicznej
poniedziałek - piatek w godz. 15.00 - 20.00

DLA OSÓB Z PROBLEMEM CHOROBY ALKOHOLOWEJ
tel. 022 869 02 86
Wsparcie Fundacji Trzeżwościowej Klucz
poniedziałek - piątekt w godz. 11.00 - 19.00 sobota godz. 11.00 – 15.00

MOKOTOWSKI OŚRODEK PRZECIWDZIAŁANIA UZALEŻNIENIOM
tel. O800 479 064 lub tel. 022 646 82 99
codziennie w godz. 9.00 - 20.00

Klucha, osoba współuzalezniona od alkoholu, to ktos taki, kto obsesyjnie myśli o problemie alkoholowym osoby uzaleznionej, czyli np. syn jest współuzależniony, bo jego zycie to nieustanne myślenie o alkoholizmie ojca, koncentruje się tylko na tej osobie, a w konsekwencji, prowadzi to do chwiejności emocjonalnej, rezygnacja ze swoich potrzeb i celów i próba usprawiedliwienia choroby alkoholika, ale także próba pomocy, np. chowanie alkoholu itp. Więcej na ten temat przeczytasz pod tym linkiem:
Współuzależnienie od alkoholu

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...