Skocz do zawartości
Forum

Trądzik a wpływ tabletek antykoncepcyjnych na cerę


Gość gr...na

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gr...na

Witam..przepraszam, ze zawracam Pani głowę, ale to dla mnie bardzo wazna sprawa. poniewaz jestem na wymianie studenckiej i nie mam dostepu do mojego lekarza ginekologa, pragne zapytac Panią o nastepujaca kwestię: bralam 1,5 roku tableki syndi-35 a od stycznia - kwietnia tego roku miałam przerwe podczasu ktorej nie mialam miesiaczki i pojawily mi sie ogromne problemy z cerą. teraz zaczelam juz drugie opakowanie tych samych tabletek, okres pojawił sie w ciagu 7dniowej przerwy, ale moja buzia to wciaz buzia 14stolatki, a dodam, ze mam 22 lata. trądzik nieustępuje. jestem załamana, myslalam, ze wraz z tabletkami odzyskam ładną cere. czy jest szansa, ze musi uplynac wiecej czasu czy powinnam skonsultowac sie z dermatologiem? dziekuje i licze na odpowiedz!

Odnośnik do komentarza

Witam!
Estrogenowy składnik tabletki antykoncepcyjnej ma pozytywny wpływ na stan skóry kobiety, zapobiegając powstawaniu trądziku i łagodząc zmiany już istniejące. Ponadto składnik progesteronowy preparatu syndi-35 ma działanie antyandrogenne, czyli ogólnie mówiąc antytrądzikowe. Proszę jednak pamiętać, że tabletki antykoncepcyjne są stosowane jedynie pomocniczo w leczeniu trądziku, a nie jako samodzielny preparat. Powinna się Pani zatem skonsultować z lekarzem dermatologiem.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Terapia hormonalna (tabl. antykoncepcyjne) zazwyczaj przynosi dobre efekty szczególnie u młodych kobiet. Niestety niektóre osoby nie reagują, bądź reagują słabo na działanie hormonów i wtedy najskuteczniejsza okazuje się terapia antybiotykowa bądź izotretinoiną. Należy pamiętać, że oprócz leków przyjmowanych doustnie istnieje cala gama dermokosmetyków i leków stosowanych miejscowo o wysokiej skuteczności.
Pozdrawiam serdecznie,
Lek. Joanna Sałkowska-Wanat
DermClinic

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...