Skocz do zawartości
Forum

AZS bez sterydów?


Rekomendowane odpowiedzi

hej, mam AZS. Właściwie zdiagnozowano u mnie chorobę dwa miesiące temu. Jestem na etapie uczenia się jak radzic sobie z AZS i zmniejszyc uciążliwośc objawów. Lekarz przepisał mi sterydy. Czy są inne skuteczne środki na tą przypadłośc czy jestem skazana na leczenie sterydami do końca życia;//?

Odnośnik do komentarza
Gość zielina

U mojego syna pomogły saszetki latopic, dodatkowo do pielęgnacji skóry stosowaliśmy emolienty -emulsję do kąpieli i ciała z tej samej linii. Konieczna jest dieta eliminująca alergen. U nas dieta , probiotyk i emolienty pomogły całkowicie pozbyć się problemu.

Odnośnik do komentarza
Gość lili_anka

ja nigdy nie stosowalam dermavelu, osobiscie od dluzszego czasu uzywam emolientow Latopic kremu i emulsji, sa bardzo fajne, dobrze sie rozprowadzaja, nie smierdza (jak to niektore kosmetyki na azs) i co najwazniejsze dobrze dzialaja na skore, lagodza jej podraznienia, suchosc i zaczerwienienia! czuje ze skora sie regeneruje! mam zamiar kupic sobie tez ten probiotyk Latopic, bo podobno warto go tez stosowac przy azs, pomaga lagodzic objawy alergii, zapytam o niego w osiedlowej aptece

Odnośnik do komentarza
Gość FiglowaPanna

Ja bardzo długo walczę już z AZS...uważam, że emolienty to podstawa pielęgnacji z tym problemem. Długi czas stosowałam drogie emolienty, a od pół roku mam serię Elodermu 369. Efekt jest taki sam albo nawet lepszy niż przy stosowaniu drogich emolientów. Skóra jest zregenerowana, nie występuje już u mnie uczucie pieczenia i swędzenia. Te dermokosmetyki mają fajny skład nie zawierają parabenów, barwników i substancji zapachowych. Dodatkowo dwa razy w tygodniu robię sobie kąpiel w siemieniu lnianym.

Odnośnik do komentarza
Gość ggosciowka

roznie lekarze lecza alergie, sa zarowno zwolennicy jaki przeciwnicy sterydow, najlepiej trzymac sie jednago lekarza, bo inaczej mozna zwariowac... wazna role odgrywa takze codzienna pielegnacja skory, bo jesli bedziemy stosowac nieodpowiednie kosmetyki to stan moze sie jeszcze pogorszyc, ja stosuje emolienty Latopic, najlepiej dzialaja na moja skore, wczesniej testowalam tez inne kosmetyki wiec wiem! cenowo tez jest calkiem w porzadku:) i mozna je stosowac nawet u noworodkow, wiec sa bardzo bezpieczne

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...