Skocz do zawartości
Forum

Problemy po goleniu miejsc intymnych


Gość laurell

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Jakiś czas temu zdecydowałam się na golenie miejsc intymnych, jednak po tym zabiegu w okolicy bikini pojawiły się krostki a po kilku dniach od golenia skóra w tych miejscach mocno swędzi, czasem jest nawet lekko zaczerwieniona (dopiero po 2, 3 dniach). Wygląda to dość nieprzyjemnie. Jak sobie z tym radzić?

Odnośnik do komentarza

Dopiero rozpoczęłaś swoją przygodą golenia się w miejscach intymnych, więc daj po prostu swojej skórze tam się przyzwyczaić. Ja na początku też miałam straszny problem po goleniu w tamtych okolicach - krostki, zaczerwienienia, podrażnienia. Mimo wszystko nigdy nie używałam żadnych maści, pudrów itp, a jakoś samo się wszystko ułożyło :)

Klucz do sukcesu to:

- ostra i czysta maszynka (staraj się przed używaniem maszynki przepłukać ją w bardzo gorącej wodzie przez kilka sekund - chodzi o to żeby zmniejszyć ilość bakterii na niej)
- odpowiednia technika golenia - każdy ma jakiś sposób w jaki to robi, Ty jesteś dopiero na starcie, wiec może po prostu nie wiesz jak. Jeśli chodzi o wzgórek łonowy, a zapewne tam masz podrażnienia, spróbuj golić się od boku, a nie z góry, czy z dołu
- zrezygnuj z obcisłych majtek, zadecydowanie z majtek typu figi, które mają gumkę dokładnie na pachwinach - to tylko podrażnia wtedy te miejsca po goleniu. Spróbuj może bokserek albo koronkowych majtek - po prostu takich, żeby nie uciskały gumką czy czymś okolic pachwin, gdzie najłatwiej o podrażnienia
- daj sobie czas - skóra musi się przyzwyczaić do golenia. Najlepiej gdy będziesz to robić w miarę regularnie, wtedy skór przyzwyczai się do takiego rytmu złuszczania naskórka i będzie lepiej
- możesz też spróbować 'wietrzyć' tamte okolice po goleniu w sensie nie zakładaj od razu majtek tylko chodź np trochę w ręczniku bez bielizny i daj jej odetchnąć

Oczywiście możesz spróbować jakiegoś pudru czy coś tak jak dziewczyny radzą, ale tak jak mówiłam, ja niczego nigdy nie używałam, a daję sobie dobrze radę ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...