Skocz do zawartości
Forum

Wypryski przed okresem


Gość wiktoria95

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wiktoria95

Witam . Od pewnego czasu pogorszył się stan mojej cery. Kiedys była ładna, ateraz jest w przebarwieniach i wypryskach . Było juz troche lepiej , ale za każdym razem zauwazyłam , ze przed okresem strasznie mnie wysypuje . Na twarzy ( nie sa to moze jakies ropniaki , ale czerwone male krostki z biala glowka albo takie podskorne krostki) . Niesttey zauwazyłam , ze jak nigdy przed okresem dostaje czerwone krostki na dekolcie ,plecach i o dziwo na nogach ;o co robić ? jaki może być powód ? hormony ?

Odnośnik do komentarza

chodziłam kiedyś do dermatologa, ale tylko tyle że kasę na leki wydałam. Jak brałam tabletki anty też to miała, co prawda w mniejszym stopniu. Jedyne co mi pomaga jako tako to ten płyn. Ostatnio się dowiedziałam, że moje problemy z trądzikiem mają podłoże ginekologiczne. Dużo też daje uważanie na to co jem. Ja sobie pozwolę na dużo słodkiego i tłustego to zaraz więcej się bąbli pojawia.

Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko kocha się za nic.

Odnośnik do komentarza
Gość wiktoria95

Dzięki dziewczyny ! ;)
No tak niby kilka dni . Ale mi ostatnio wyskakuje w tak dużym stopniu , ze zaraz to albo wyciskam albo cos . I to bardzo dlugo mam na twarzy ;/ te wypryski . Już mnie to męczy . Nigdy tak nie mialam przy okresie, co najwyzej jakies pojedyncze .
A u mnie to niesie za soba zaraz przebarwienia i wgl . Bo mam taką cere ,ze szybko powstaja przebarwienia od wypryskow

Odnośnik do komentarza
Gość wiktoria95

No własnie słyszałam o tym kremie . Może spróbuję ,ale to nei teraz. Bo lato , więc kwasy , to musiałabym wysokie flirty na twarz dawać codziennie ,a ja nie jestem przyzwyczajona.
Tak zaczełam sie zastanawiać .. Hmm a czy możliwe ,że od wody wychodzą takie krosty ? Bo wczesniej nigdy nie mialam , ateraz na dekolcie, plecach i nogach pojawiają się i to wsumie niby podczas okresu , ale mocniej widac je i wychodza po kąpieli .
Stosowała któraś z was może wodę termalną do mycia twarzy ? Zamiast zwykłej wody ?

Odnośnik do komentarza

Nie od dziś wiadomo, że chlorowana woda jest twarda, za twarda na naszą skórę i włosy, dlatego tez gorzej potem wygląda/wyglądają. Aczkolwiek nie u wszystkich tak się dzieje.
Na pewno nie zaszkodzi.
Słyszałam też o mydełkach aleppo do mycia twarzy i ciała, niektórym dziewczynom poznikały wszelkie wypryski, zazdroszczę.
Skuszę się, ale nie teraz.
No i najlepiej zaczynać o tych najniższych % żeby skórę przyzwyczajać.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Zmiany tradzikowe w kkresie okolo miesiaczkowym sa bardzo czeste. Ma to zwiazek nie tylko z hormonami ale tez z dieta- czesto podczas miesiaczki siegamy po czekolade- to moze zdecydowanie pogarszac stan skory. Prosze pamietac, ze u niektorych osob slonce dziala pogarszajaco na stan skory. Filtry 50+ sa zalecane bez wzgledu czy stosuje sie preparaty przeciwtradzikowe czy nie.
Pozdrawiam serdecznie,
Lek. Joanna Salkowska-Wanat
DermClinic

Odnośnik do komentarza

U mnie tez wysyp przed okresem. Szczególnie na brodzie oraz na czole. Chociaż w gorące dni to zdarza sie, ze wysypuje mnie cały miesiąc. Jest jednak lepiej od kiedy wprowadziłam tabletki normatabs. Po miesiącu stosowania widziałam minimalną roznicę, trzeba najlepiej poczekać tak z dwa miesiące aby zobaczyć efekt, tak wiec wymaga to cierpliwości. Z drugiej strony znacznie poprawia wygląd skóry, lepiej niż kombinowanie z róznego rodzaju kosmetykami. Kiedyś już stosowałam te tabletki, zaleciła mi je moja pani dermatolog. Potem o nich zapomniałam, przypomniałam sobie, jak mi się znowu cera pogorszyła.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...