Skocz do zawartości
Forum

Nagła głuchota ucha a starania o odszkodowanie


Gość d...l

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!Ok miesiąc temu podczas wykonywania silnej pracy fizycznej w firmie tapicerskiej, nagle poczułem silny szum uszny po czym nastąpiła nagła,całkowita głuchota ucha prawego. Leczenie farmaceutykami w szpitalu nie pomogło i zostałem skierowany do Kajetan(Światowe Centrum Słuchu)Tam stwierdzono że kwalifikuje się do implantowania.Mam pytanie czy w związku z sytuacją mam prawo starać się od ZUS o odszkodowanie i o jakie, czy o jednorazowe odszkodowanie?Czy coś jeszcze mi się należy?-Darek

Odnośnik do komentarza

No tak ,ale jak udowodnić ,że to miało związek z pracą, czy był sklasyfikowany jako wypadek przy pracy,
czy ten fakt był zgłoszony w ZUS,czy miałeś zwolnienie lekarskie z którego by wynikało ,że to miało związek z pracą

wg mnie, ZUS powinien wypłacić Ci odszkodowanie po stwierdzeniu procentu uszczerbku na zdrowiu,
w każdym razie złóż wniosek,dadzą nie dadzą,wniosek warto złożyć.

Jakbyś był dodatkowo ubezpieczony na życie ,to dostałbyś też jakieś odszkodowanie.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Nie licz na to ,że w Polsce ktoś Ci pomoże . Polska to kraj w którym wszystko można zdobyć dzięki znajomościom, korupcji i wszelkiej kombinacji. Uczciwa zwykła osoba nie mam szans ani na rentę, ani na odszkodowanie ani na jakąkolwiek pomoc.Bardzo współczuję ale taka głuchota niekoniecznie powstała na skutek pracy . Może masz problemy z krążeniem, mógł zrobić się mikro zakrzep i ucho wewnętrzne nie zostało wystarczająco dotlenione ,zrobił się taki "zawał ślimaka" . To się dzieje czasami nawet w trakcie snu i człowiek budzi się rano z takim piskiem w uchu , a potem traci nagle słuch . W związku z tym ,że w Polsce każdy patrzy jak drugiego przysłowiowo wydymać ,to nie licz na pomoc. Staraj się wierzyć głęboko w to ,że może uszko jeszcze ulegnie jakiejś regeneracji a słuch się poprawi ,czasami i takie rzeczy mają miejsce i jest niewytłumaczalne. Bywały przypadki ,że nagła głuchota się potrafiła wycofać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...