Skocz do zawartości
Forum

Otyłość i brak motywacji do działania


Gość Karola123321

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Karola123321

Witam :)
Mam 20 lat 170 cm wzrostu i ważę 80 kg.
Jestem kobietą zajadającą smutki bądź po prostu jem z nudów .

Potrzebuję motywacji :(

Mam problemy żołądkowe i zanim wezmę się za ćwiczenia to czekają mnie badania i nie mogę nic robić :/

Sama dieta to za mało mam dużo tłuszczu na brzuchu i na biodrach.

Co robić? Może ktoś doradzi? :)

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim powinnaś sobie odpowiedzieć na pytanie, czy naprawdę tego chcesz oraz dlaczego tego chcesz. Następnym krokiem jest wyznaczenie celu. Nie może być on ogólny - chcę schudnąć, lecz konkretny np. chcę schudnąć 2 kilogramy w miesiąc kwietniu.
Następnie powinnaś się zastanowić jakie kolejne kroki mogłabyś podjąć, aby ten cel był realny do osiągnięcia, sporządzić sobie taki plan co będziesz codziennie robiła, aby schudnąć 2 kilogramy w miesiącu kwietniu. Nie mogą to być znów ogólniki tylko konkrety odpowiadające na pytania: Co muszę zrobić? Jak? Gdzie? Kiedy?Jak długo? Czego potrzebuję? Następnie co może być przeszkodą w dążeniu do celu. Jak ominąć trudności oraz dlaczego wcześniej się nie udawało jeżeli były takie próby. Pomocne będzie jeżeli spiszesz sobie te rzeczy na kartce. Wówczas będziesz mogła do nich w każdej chwili wrócić.
Podczas realizacji planu ważne jest, abyś nie była dla siebie zbyt surowa (nie oznacza to braku konsekwencji w podjętych działaniach) i dała sobie czas. Każdemu może zdarzyć się gorszy dzień, kiedy w czasie odchudzania zamiast po porcję warzyw sięgnie po batonika. Ważne, aby być świadomym tych "upadków" i wyciągać z nich wnioski na przyszłość. Z kolei jeżeli zauważysz pozytywne efekty swoich działań nagradzaj się :) - ugotuj pyszną kolację, spotkaj się ze znajomymi, aby podzielić się swoimi sukcesami, idź do fryzjera.
Możesz także znaleźć drugą osobę, która będzie Ci towarzyszyła podczas wyznaczonego planu. Nie musi uczestniczyć w diecie od A do Z, może np. ćwiczyć tylko z Tobą, pomagać gotować lub robić zakupy :)

Odnośnik do komentarza
Gość Karola123321

Dziękuję Pani mgr inż. Monika Biziel :)
Bardzo pomocne rady ;)

Schudłam już 6kg ;) jeszcze chcę schudnąć 15kg :)

Zaczęłam mniej jeść mniejsze porcję ale częściej
Nie jem fast-foodów, cukier odpada herbata bez cukru :D
Ale są za to inne zdrowe słodkie zamienniki ;)
Nie jem białego pieczywa, jem owsiankę, otręby zbożowe itp.
Lepiej się czuję

Polecam wszystkim zmianę żywienia na zdrowszą ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...