Skocz do zawartości
Forum

Odchudzanie krok po kroku MisiekM


Gość MisiekM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 25lat 183 wzrostu i waże 120kg. Chciał bym stracić 30kg a nawet więcej. Kiedyś uprawiałem różne sporty jestem sprawny fizycznie. Teraz pracuje jako kierowca. Chciał bym zmienić nawyki żywieniowe. Moja praca nie pozwala na normalne posiłki. Ile razy dziennie powinienem jeść jakie to posiłki? Jak je przyrządzać gdy jestem w trasie? Jaki zestaw ćwiczeń powinienem ułożyć by zdrowo schudnąć? Lubie napoje słodzone. Czy muszę z nich rezygnować? Czy są jakieś zdrowe zamienniki? Proszę o radę. Pozdrawiam Misiek

Odnośnik do komentarza

Witam,
W ciągu dnia powinniśmy jeść 4-6 posiłków. Powinny one być niewielkie, ale jedzone w regularnych odstępach czasowych, mniej więcej co 2-3 godzin. Przerwa nie powinna trwać dłużej niż 4 godziny. Jeśli pracujesz w nocy, możesz zjeść dodatkowy posiłek koło 1 w nocy.
Ogranicz spożywanie tłuszczów i potraw wysokokalorycznych. Jeżeli masz możliwość samodzielnego przygotowania posiłków to są one dużo zdrowsze od tych jedzonych w barach szybkiej obsługi. Wprowadź więcej warzyw, owoce jedz za to dwa razy dziennie. Więcej na temat diety możesz przeczytać w następujących artykułach, znajdziesz tam również przykładowe jadłospisy:
1. Dieta dla mężczyzny
2. Dieta odchudzająca dla mężczyzny
Co do napoi słodzonych to warto byłoby je ograniczyć. Nie musisz całkowicie rezygnować z cukru ale pamiętaj 1 łyżeczka cukru to około 20 kcal. Wydaje się niedużo ale pijąc 3 herbaty i 2 kawy dziennie każdą słodząc 2 łyżeczkami cukru wprowadzamy 200 kcal. Mniej kalorycznymi zamiennikami cukru są syrop z agawy (5 g - 5 kcal), słodziki dla diabetyków, syrop z malin.
Jeśli zaś chodzi o kolorowe napoje gazowane to w ofercie większość firmy je produkujących masz napoje o zmniejszonej ilości cukru. Dobrym pomysłem jest też przejście na wodę mineralną ( bezsmakową - większość wód smakowych ma podobną zawartość cukru jak zwykłe napoje gazowane) , zieloną lub czerwoną herbatę.
Postaraj się również wprowadzić do swojego planu dnia ćwiczenia. Jeśli nie masz na nie czasu to chodź na dłuższe spacery lub biegać na postojach. Najlepszą opcją byłoby poświęcenie 45 minut co dzień na jakiś rodzaj aktywności, czy to spacery szybkim marszem, czy ćwiczenia lub bieganie. Jeśli nie masz tyle czasu to zaplanuj sobie dni, w których będziesz ćwiczył.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...