Skocz do zawartości
Forum

Skuteczne i zdrowe odchudzanie dla 14-latka


Gość w...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 14 lat i ważę 112 kg chciałbym schudnąć dosłownie ze wszystkiego i chciałbym się dowiedzieć co mam robić żeby schudnąć mogę nawet nic nie jeść przez pare dni ale po prostu czuje się tak grubo ze masakra

Odnośnik do komentarza

Kiedy właśnie o to chodzi, żeby jeść, ale zdrowo. Proponuję dietę 1500 kcal (poniżej nie powinno się schodzić w okresie wzrostu- jem według diety 1300 kcal i, niestety, nie czuję się dobrze, a jestem rok starsza- na diecie 1500 kcal czułam się zdrowo). Tyle, że nie te internetowe, które zawierają ser żółty, itd. Dobrym pomysłem jest odwiedzenie jakiegoś centrum leczenia otyłości (co nie znaczy, że trzeba być otyłym, żeby tam pójść), tam specjaliści ukierunkowują i dają wskazówki odnośnie żywienia, np. żeby masło zastąpić musztardą, białym serkiem czy ketchupem, uważać z winogronami, itd. Efekty na pewno nie będą natychmiastowe (jak w każdej diecie), ale myślę, że warto.

Odnośnik do komentarza
Gość Tenshi 2

1. Musisz się ruszać ! Bez ćwiczeń nie na efektów.
2. Pij dużo wody, ok. 2 l dziennie. Może być jeszcze herbata najlepiej czerwona lub zielona
3. Utrzymuj limit kaloryczny 1500 i staraj się zachować w nim zdrową żywność. Wszystko białe zmień na brązowe :P (pieczywo, makaron, ryż, cukier ) wybieraj mięso chude, czyli drób i niech przekąską będzie owoc, a nie baton.
4. Zadbaj o przyspieszenie metabolizmu

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...