Skocz do zawartości
Forum

Odchudzanie krok po kroku monka_soll


Rekomendowane odpowiedzi

Jakieś 6 tygodni temu przeszłam na dietę 1000 kcal . Ważyłam wtedy 58 kg przy wzroście 164 . Rzadko wykonywałam jakieś Ćwiczenia przy tak malej podaży kalorycznej ale nie mogłam sie powstrzymać od biegania przynajmniej dwa razy w tygodniu (taki nawyk :) . Efekt był zadawalający, schudłam do 49,5 kg , wiec postanowiłam przejść w etap stabilizacji . Zwiększam na tydzień jakies 50-100 kcal jednak waga rośnie . Nie bylo to dla mnie niepokojące na poczatku co to jest te +0,1 ale po pięciu dniach doszło do 50 kg . Chce zatrzymać ta wagę i zwiększać stopniowo kaloryczność, jednak martwię sie ze waga będzie nieubłaganie rosła, jak mogę temu zapobiec ?

Odnośnik do komentarza

Witam,
Być może zbyt szybko Pani schudła i teraz organizm uzupełnia powstałe niedobory. Zazwyczaj po odchudzaniu następuje wzrost wagi. Aby tego uniknąć proszę nie przestawać ćwiczyć, aktywność fizyczna powinna być utrzymana na stałym poziomie. Proces stabilizacji wagi powinien trwać mniej więcej tyle ile czas trwania diety, nie skracajmy tego etapu, ponieważ jest on potrzebny organizmowi do przystosowania się do nowych warunków.

Odnośnik do komentarza

Efekt jojo to często efekt nie doprowadzenia diety do końca sama tak miałam dlatego postawiłam na aktywność fizyczną w walce z zbędnymi kilogramami. Piję od niedawna także aqua slim dzięki czemu nie mam takiego apetytu i nie podjadam zwłaszcza między posiłkami.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...