Skocz do zawartości
Forum

Skurcze serca i ból kręgosłupa a nerwica


Rekomendowane odpowiedzi

Mam 15 lat. Miewam raz na jakiś czas jakby skurcze serca i kręgosłupa. Gdy mnie łapie ten skurcz tracę jakby równowagę, mam wrażenie że zaraz się przewrócę. Mam wtedy problem z ruszaniem się. Iść jakoś mogę, lecz od pasa w górę mam problem. Ruchy rękami, głową, schylanie się sprawia mi wtedy straszny ból. Nie mogę nawet ręką dotknąć głowy. Boli mnie wtedy serce, kręgosłup i przede wszystkim pod lewą łopatką. Ciężko mi wtedy wziąć głęboki oddech. Najpierw myślałam, że to coś od kręgosłupa, ale zauważyłam, że co raz częściej jestem zdenerwowana, nie mam apetytu, co raz częściej boli i kuje mnie serce. Ostatnio położyłam się wieczorem i nagle serce zaczęło mi kołatać trochę szybko i po chwili nagle zwolniło. Nie mam pojęcia dlaczego tak mam . Czy to może być od przejmowania się wszystkim, płaczem, nie wysypiania się czasem, braku apetytu i nie jedzenia.?

Odnośnik do komentarza

Witam!
Opisane przez Ciebie objawy mogą mieć wiele przyczyn, w tym może być to etiologia somatyczna oraz psychogenna. Na podstawie opisu bardziej skłaniałabym się ku etiologii psychogennej, aczkolwiek wskazana jest konsultacja lekarska oraz wykonanie podstawowych badań dodatkowych. Porozmawiaj z rodzicami i wspólnie udajcie się do lekarza.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Opisane dolegliwości mogą być spowodowane zarówno nieprawidłowościami w obrębie kręgosłupa jak i zaburzeniami układu sercowo-naczyniowego. Nie można wykluczyć psychogennego podłoża dolegliwości jak i innych chorób. Powinnaś powiedzieć o swoich dolegliwościach rodzicom. Wspólnie zadecydujcie o tym czy konieczna jest wizyta u lekarza.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...