Skocz do zawartości
Forum

Rzucanie palenia przy nerwicy


Gość Janek34

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Janek34

Część,
Mam 34 lata i jestem nerwicowcem. Od przeszło 15 lat palę papierosy. Teraz chyba dojrzałem do decyzji o rzuceniu tego świństwa. Ale jak skoro moja psychika bez nich nie daje rady, papieros zawsze pozwalał mi się jakoś uspokoić, ukoić nerwy i jakoś po porstu żyć. Ale nie mogę przecież wiecznie palić, trzeba kiedyś rzucić. Leków nigdy żadnych na moją nerwicę nie brałem, zawsze jakoś udawało się opanować objawy bez nich ale teraz to się zastanawiam czy nie poprosić lekarza o coś na uspokojenie. Czy ktoś z nerwicowców jest w podobnej sytuacji?

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem w takiej sytuacji niekoniecznie musisz uciekać się do leków na uspokojenie, bo one nie sprawią, że odechce Ci sie palić. Spróbuj skorzystac z plastrów czy pigułek wspomagających rzucenie papierosa, ale dobrym sposobem jest sport - wyładowuje emocje tutaj będzie sie sprawdzał zarówno ze względu na nerwicę jak i przy rzucaniu palenia. Moja koleżanka rzuciła palenie przy pomocy hipnozy. Wiem, że to może wydać się dziwne, ale naprawdę tak było. Po prostu przestała palić po kilku seansach hipnozą, nawet ją w tej chwili odrzuca od papierosów. Kolejny sposób, to możesz spróbować spotkania z psychologiem popracujecie i nad nerwica i nad rzucaniem palenia.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Sport jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Ogólnie ruch pomaga załagodzić objawy nerwicy. Przyda Ci się też coś, żebyś mógł zająć ręce - w domu to może być jakieś hobby, a poza domem tzw. gniotki na przykład. Przede wszystkim pamiętaj, czemu to robisz. Mi (wprawdzie teraz znów palę) pomogło sporo skupienie się w trakcie palenia papierosa na walorach smakowych. Z każdym buchem zastanawiałem się czy to rzeczywiście jest dobre. Nie jest! Myślałem też o tym, jakie to szkodliwe i jak niewiele daje.
I dobra rada - nie baw się w stopniowe ograniczanie. Wtedy z reguły chce się palić jeszcze więcej!

-------Akceptuj, czego nie możesz zmienić! Zmieniaj, czego nie możesz zaakceptować!-------

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...