Skocz do zawartości
Forum

Jak powiedzieć o nerwicy bliskiej osobie?


Gość Marika86

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marika86

Witam. Niedawno poznałam chłopaka przez internet. Korespondujemy już jakiś miesiąc i mamy mnóstwo wspólnych tematów i najwyraźniej mamy się ku sobie. Ostatnio on zaproponował spotkanie w najbliższy weekend. Ja cierpię na nerwicę lękową i agorafobię. Zaczęłam chodzić do ośrodka leczenia nerwic i póki co jeszcze nie zostałam przydzielona na terapię. Od dłuższego czasu nie wychodzę nigdzie. Nie wiem co mam zrobić, temu chłopakowi nie mówiłam jeszcze o mojej dolegliwości a boję się że jak się dowie to nie będzie chciał mnie znać. Już wcześniej spotkałam się z taką reakcją. Chcę o tym powiedzieć bo nie chcę niczego zatajać, po prostu nie wiem jak to zrobić w delikatny sposób. Poza tym bardzo pragnę się z nim spotkać ale to wiązałoby się z podróżą autobusem czego się bardzo obawiam. Proszę o pomoc co mam robić.Nie chcę go stracić...

Odnośnik do komentarza

na razie nic nie mow,bo go jeszcze nie znasz.na tym etapie zostaw to dla siebie.powiesz mu kiedy miedzy wami nawiąże się prawdziwa więź,nić sympatii,przyjazni itd.zaufanie sie zdobywa dlugo,nie oklamujesz go w ten sposob,ale dopiero poznajesz.jak mu zaufasz wtedy powiesz i przekonasz się jakie to dla niego bedzie mialo znaczenie.na razie wszystko miedzy wami w powijakach,jeszcze nie wiadomo co i czy w ogole z tego bedzie.

Odnośnik do komentarza

Ciężko nic nie mówic skoro w weekend mają się spotkać, a ona nie wyjdzie z domu przez nerwicę. Ja bym powiedziała prawdę, ale nie na zasadzie, że masz nerwice, nie wychodzisz z domu itd., tylko że podróż autobusem Cię stresuje i chetnie sie spotkasz ale miło bedzie jesli on podjedzie do Ciebie np gdzies do kawiarni blisko Twojego miejsca zamieszkania tak, abys nie musiała jechac autobusem a podeszła sobie piechotą. Nie wybierajcie godziny szczytowej gdzie beda dzikie tłumy, jesli knajpka jest otwarta do późna, spotkajcie sie jak najpóźniej, albo umówcie sie na spacer gdzies gdzie nie ma wielu osób. A co do wyznania choroby - powiedz mu w realu gdy sie spotkacie, bo przez net moze to roznie odebrac a w realu zobaczy ze jestes fajna dziewczyna i ta choroba wcale nie musi zaburzac Waszych spotkan. badz szczera ale delikatna nie mow mu o osrodkach problemach itd nakresl tylko zarys choroby.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Przy pierwszym spotkaniu to może być ciężka informacja. Wydaje mi się, że łatwiej Ci będzie jak mu powiesz jeszcze przez net - bo jak po spotkaniu w 4 oczy Cię przez to odrzuci, to Ci będzie bardziej przykro (a niestety dla niektórych to jest zbyt duży ciężar). Albo przetrzymaj do któregoś spotkania (3-4 i wtedy powiedz).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...