Skocz do zawartości
Forum

Kołatanie serca, wmawianie sobie chorób i lęki przy nerwicy


Gość tomcioooo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Mam 17 lat od dwóch lat mam nerwicę. Tak przynajmniej stwierdził lekarz pierwszego kontaktu, dwóch kardiologów, psychiatra i dwóch psychoterapeutów. Nerwica objawia się u mnie wysokim tętnem, kołataniami serca, lękami panicznymi, strachem przed wyjściem z domu i najgorsze, wmawianie sobie chorób. Boję się, że mam coś z sercem np:WPW, albo jakąś inną arytmie. Co chwilę dotykam sobie szyi, żeby skontrolować swoje tętno. U kardiologa byłem osłuchany, miałem ECHO I EKG, które wyszły dobrze. Od dwóch tygodni chodzę na psychoterapię, tydzień czasu było lepiej, ale od piątku mam bardzo nerwowy okres i znowu pojawiły się ataki. Dodam jeszcze, że całe życie były problemy z dziadkami, z ojcem alkoholikiem, śmierć babci, przeprowadzka itp. Sądzicie, że to nerwica czy choroba jakaś?
Proszę o odpowiedzi
Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem, to faktycznie może być nerwica. Objawy na to wskazują a do tego byłeś u wielu specjalistów, którzy praktycznie stwierdzili to samo, bo gdyby to były np. jakieś problemy z sercem czy cos, to na pewno jakieś badania by to wykazały, np. ekg czy holter. Tak się nie stało, więc można sądzić, że objawy te mają podłoże psychogenne, zwłaszcza, że to, co opisujesz może też świadczyc o hipochondrii, która w sumie jest pewnym rodzajem nerwicy. Moim zdaniem powinienes umowic sie z psychologiem, aby on fachowym okiem ocenil czy to faktycznie nerwica i Cie pokieruje dalej czy na psychoterapie czy moze do lekarza psychiatrii.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Witaj.
Ja też mam zdiagnozowaną nerwicę serca,okazało sie, że serce mam zdrowe jak dzwon,ostatnio miała założony holter ciśnieniowy bo miałam bardzo niskie ciśnienie,ale kardiolog stwierdziła że jest w granicach normy.Polecę Ci co ona mi poleciła,zwiększyć dawkę magnezu przez 2 tyg,oraz potas,ja odkąd piorę potas moje kołatania zniknęły

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...