Skocz do zawartości
Forum

Nerwica lękowa a ciąża


a.kon93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od 3 lat zmagam się z nerwicą lękową. Teraz jest lepiej ponieważ biorę leki, ale chciałabym się z mężem starać o dziecko. Bardzo chcemy mieć małego berbecia, który codziennie będzie nas budził, chce czuć małe serduszko pod moim sercem. Naprawdę tego pragmiemy, ale boję się przez moją chorobę. Czy po dziecku może mi się polepszyć, czy któraś z was była w podobnej sytuacji? Boję się troszeczkę depresji poporodowej,, ale naprawde chce mieć dziecko. Czy ktoś mógby mi coś doradzić?
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Na czas starania o dziecko leki psychotropowe powinny zostać odstawione. Pyta Pani, czy po ciąży i porodzie polepszy się Pani. Nikt tego nie jest w stanie przewidzieć. Możliwe, że dziecko sprawi, że odnajdzie Pani w sobie nowe pokłady energii i radości. Z drugiej jednak strony odstawienie leków rodzi ryzyko pogorszenia Pani stanu i rozwoju np. depresji poporodowej.

Odnośnik do komentarza

Choruję na nerwicę lękową . Przed trzecią ciążą brałam setaloft 100. Nie wiedziałam , że zaszłam w ciążę i przez pierwszy miesiąc ciąży brałam ten lek. Po miesiącu zorientowałam się i lekarz kazał natychmiast odstawić lek. Brałam tylko 3 razy dziennie magnez i witaminy. Nie miałam żadnych skutków odstawiennych. Mimo ogromnej obawy ciąża przebiegała prawidłowo. Zakończyła się szczęśliwie, dziecko jest zdrowe. Karmiłam piersią przez 14 m-cy i tylko dwa razy miałam napad leku w nocy. Magnez i mleko pomagał. Dopiero 4 m- ce po zakończeniu laktacji nerwica zaczęła na dobre wracać. Zaczynam znowu setaloft ,. Ale okres ciąży i laktacji dał mi od nerwicy odprężenie. Życzę powodzenia i trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...