Skocz do zawartości
Forum

odstawienie antydepresantu


Gość dzmeria

Rekomendowane odpowiedzi

Leczenie trwało 2 lata(nerwica lękowa , dawka 20mg na dobę czyli jedna tabletka). Wraz z lekarzem odstawiałam powoli, zmniejszając dawkę co 3 tygodnie. Zmniejszenie dawki doszło do cwiartki tabletki, która zażywałam przez okres ok. 3 tygodni. Od 5 dni nie zażywam juz leków, ale wczoraj zaczęły się zawroty głowy. Nie trwają cały dzień, nasilają się przy siedzeniu. Poza zawrotami czuję się dobrze. Czy objawy odstawienne moga być nawet po odpowiednim zmniejszaniu dawki? Lekarz twierdzi, że zawroty głowy moga ustapić po ok. 3 tygodniach. Są strasznie dokuczliwe. Czytałam gdzieś , że mogą trwać nawet kilka miesięcy a nawet lat-czy to prawda?

Odnośnik do komentarza

Nawet przy powolnym, systematycznym schodzeniu z leku mogą pojawić się objawy odstawienne. Zawroty głowy to dość częsty objaw po zakończeniu farmakoterapii. Na pewno odczuwa Pani teraz dyskomfort, ale to minie po kilku dniach, ewentualnie tygodniach. Co do rewelacji przeczytanych w Internecie proponuję zachować zdrowy dystans. Pozdrawiam! ;)

Odnośnik do komentarza

Witam, rzeczywiście, objawy odstawienne mijają. Jest juz prawie 2 tydzień od odstawienia antydepresantu i jest dużo lepiej. Nerwica nauczyła mnie pozytywnego podejścia do życia, mam nadzieję, że takie podejście pozwoli mi przezwyciężać w przyszłości życiowe przeciwności:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...