Skocz do zawartości
Forum

Powrót do formy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Trafiłem na Waszą stronę po wielodniowych poszukiwaniach. Niestety google nie pomógł. Oto mój problem: od wielu lat, jakiś siedmiu w ogóle nie zaznaje wysiłku fizycznego. Choruję od 16 roku życia, teraz mam lat 23. Powiem tylko tyle, że nie choruję somatycznie. Mam zaburzenia lękowe i agorafobię. Jestem zmotywowany, by polepszyć kondycję. Dziś poodbijałem trochę w siatkówkę, po 10 minutach wysiadłem. Szukam pomocy dla siebie. Chciałbym wrócić do formy. Nie chodzi mi o to, być od razu sportowcem wyczynowym. chcę po prostu nie męczyć się przy byle wysiłku. Możecie mnie jakoś nakierować od czego zacząć? Chyba nie od razu brać się bieganie? Proszę. Jeżeli nie udzielacie porad, to może wskażecie mi miejsce gdzie taką poradę otrzymam. Dziękuję i czekam na odpowiedź. Pozdrawiam i dziękuję!

Odnośnik do komentarza

Witaj bartax!

Od biegania zdecydowanie nie zaczynaj. Jeśli przez wiele lat miałeś przerwę od jakiegokolwiek większego wysiłku fizycznego, musisz stopniowo do niego przyzwyczajać organizm. Zacznij po prostu od dłuższych spacerów. Na początek wyjdź gdzieś w okolicy, pospaceruj 15 minut, starając się wychwytywać szczegóły w krajobrazie, rośliny, zwierzęta, mimikę ludzi. Po tygodniu zwiększ czas spacerów do 20 minut i zmień sobie trasę. Obserwuj, jak Twój organizm będzie się zachowywał. Jeśli nie będziesz czuł się mocno zmęczony, będziesz mógł wprowadzać stopniowo elementy gimnastyki (skłony, podskoki, przysiady etc.). Pozdrawiam i życzę powodzenia! ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...