Skocz do zawartości
Forum

Odruchy wymiotne reakcją na depresję i lęk


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

od kilku lat zmagam się z problemem odruchów wymiotnych. Wszelkie problemy somatyczne zostały wykluczone - miałam tomografię głowy, badanie narządów wew. i inne... Wszystko zaczęło się w ciąży...Moja córa ma już 2 lata a u mnie problem powrócił jakiś czas temu.. Stosowałam seroxat po którym doszłam do siebie, odstawiłam i problem powrócił. Ale do leku nie chcę wracać bo w trakcie odstawiania przezywałam silne epizody depresyjne. Obecnie zażywam połówkę asentry i afobam do czasu wizyty u psychiatry. Zażywałam już różne leki (zoloft, paroxinor, seroxat, asentra - seroxat pomógł najbardziej ale uzależnił).
Jestem załamana - jest to coś co uniemożliwia mi wykonywanie zawodu - a moja praca polega na wystąpieniach publicznych. Kocham swoją pracę i tymbardziej czuję się rozżalona. Boję się tego, nie lubię tego i dodatkowo dochodzi lęk przed wymiotami. Dodam ze nigdy (nawet w ciąży nie zwymiotowałam, ani razu) to są tylko odruchy i towarzysząca temu wrażliwość na widoki.
Piszę do Was bo zastanawiam się czy ja jestem jakimś UFO, czy może jest ktoś na ziemi kto ma podobny problem i co najważniejsze wyszedł z tego...Ja nie potrafię. CHodziłam też do psychologa - nie pomogła terapia Gestalt i teraz planuję rozpocząć poznawczo behawioralną. Może ekspozycja by pomogła. DOradzcie coś proszę. I dajcie wsparcie bo to mi jest teraz bardzo potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Gość zapomnialam

Mam 15 lat i też mam problem z odruchem wymiotnym w czasie lęku/stresu. Oczywiscie nie byłam w ciąży etc. jak pani. Jednak w czasie tych upałów czuję strach przed tym, że będzie mi słabo, źle się poczuje i chyba nakręcam się jeszcze bardziej bo miałam iść dziś do pracy (żeby nie ciągnąć od rodziców) jednak wstałam i od razu poczułam, że chce mi się wymiotować.. Na szczęście pracuje u znanej mi osoby i po prostu oznajmiłam, że źle się czuję i nie przyjde, ale przecież codziennie tak nie mogę;/. Miałam robione badania, byłam nawet w szpitalu, wyniki są OK. U psychologa nie byłam bo mieszkam w małym mieście i nie ma tu takiego lekarza :( Nie umiem sobie poradzić z tym... Praktycznie codziennie jest moment kiedy mam odruch wymiotny, mam wtedy wrażliwy węch i wszystkie zapachy wywołują ten odruch. Również odczuwam lęk przed wymiotami. Mam nadzieję, że lepiej się pani czuje z tym, że nie tylko pani ma ten problem. Pozdrawiam cieplutko :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...