Skocz do zawartości
Forum

Nerwica ?


Gość Jerzy St.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jerzy St.

Dzień dobry,
chciałbym prosić o fachową opinię na temat moich objawów.

Mam 26 lat.

Otóż dwa miesiące temu udałem się do mojego lekarza rodzinnego z powodu bólu w pachwinie, dostałem leki przeciwzapalne oraz przeciwbólowe, a po kilku dniach dolegliwości ustąpiły. Około tygodnia później dopadły mnie bóle w brzuchu oraz podbrzuszu, częste biegunki, a także ogólne złe samopoczucie i bóle międzyżebrowe. Do tego doszły stany lękowe przede wszystkim wieczorami, nagłe kołatania serca wraz ze wzrostem ciśnienia oraz paniczny strach, który ciężko zdefiniować. Po trzech takich atakach zdecydowałem się na kolejną wizytę u lekarza, w efekcie której zostały wykonane następujące badania:
-USG jamy brzusznej,
- dwa badania krwi, bardzo szczegółowe, wraz z enzymami wątrobowymi, testami na żółtaczkę, a także test na toksoplazmozę
- RTG klatki piersiowej
- badanie moczu
- echo serca

Wszystkie z powyższych badań wyszły w normie, jedyne co było podwyższone to ALAT 71 przy normie 40, jednak dwa tygodnie wcześniej było 82 więc tendencja jest spadkowa.

Po licznych wizytach u lekarza, zasugerował on, że jest to nerwica lękowa. Dostałem leki na żołądek i jelita oraz Sympramol do regularnego zażywania. Od ostatniej wizyty upłynęły dwa tygodnie i ciągle się martwię czy to oby na pewno nerwica.

W niektóre dni czuję się naprawdę dobrze w inne wręcz okropnie. Ogólnie mój stan zdrowia się poprawił (wieczorne ataki oraz biegunki ustąpiły), niemniej jednak mam dziwne bóle i objawy (o których wspominałem lekarzowi). Znów i głównie bolą mnie pachwiny oraz podbrzusze, z przewagą dolegliwości po prawej stronie, choć zdarzają się i po lewej. Do tego często bolą mnie również jądra, jednak nie mam żadnych problemów z oddawaniem moczu lub innymi czynnościami fizjologicznymi. Co kilka tygodni wykonuję samobadanie jąder i nie zauważyłem żadnych zmian, jedyne co to lekki ból przy ucisku najądrza, który wydaje mi się towarzyszył mi zawsze ,właśnie podczas dotyku. Nie jest on na pewno większy niż kiedyś. Co nie zmienia faktu, że nigdy nie miałem tak przewlekłych bólów jąder. Nie jest to silny ból, jednak powoduje duży dyskomfort, szczególnie podczas siedzenia. Dodatkowymi objawami, które zaobserwowałem to mrowienia skóry (najczęściej głowy), napady słabości (głównie popołudniami) oraz częste (ale nie stałe) stany podgorączkowe 36,9 - 37,1. W dodatku dość często odczuwam mdłości i straciłem dużo na wadze, choć to może być efekt biegunek, które dość długo trwały, po ich ustąpieniu utrata wagi jest znacznie mniejsza. Ponadto drastycznie spadło mi libido.

Bardzo bym prosił o opinię czy mam kontynuować diagnostykę czy raczej poprosić o pomoc psychiatryczną. Muszę podkreślić, że od zawsze bardzo kiepsko znosiłem stres i raczej sobie z nim nie radzę, mimo to nigdy nie miałem podobnych dolegliwości (poza okresowymi bólami brzucha oraz biegunkami). W najbliższym czasie wybieram się prywatnie do urologa. Mimo to muszę zaznaczyć, że wszystkie objawy wystąpiły nagle i razem, czasami przeważają jedne czasami inne, niektóre ustępują i pojawiają się następnego dnia. W mojej najbliższej rodzinie dwie osoby cierpiały na ciężką depresję, poprzedzoną właśnie nerwicą (z innymi objawami (poza kołataniem serca).

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź,
Jerzy

Odnośnik do komentarza

Wg mnie to nerwica lękowa z objawami somatycznymi. Sama leczę się na nerwicę i również miewałam,miewam mrowienie skóry, głównie głowy i inne dolegliwości. Również latałam po lekarzach i wszystkie badania były ok, aż w koncu stwierdzono - nerwica. Udaj się do poradni zdrowia psychicznego, do psychiatry , który przepisze leki lub/i psychoterapię. To powinno pomóc.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...