Skocz do zawartości
Forum

Ulubione małe co nieco


Gość Aniko

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prosty sposób na deser, który uwielbiam, mianowicie granola: ok 2 szkl płatków jęczmiennych, 1/3 szkl płatków migdałowych lub posiekanych orzechów laskowych, ok 1 szkl sezamu, moga być też ziarna słonecznika, wiórki kokosowe, inne ziarna, proporcje też możesz zmieniać, 1/2 szkl miodu, bakalie: żurawina, rodzynki, suszone morele(zanim dodam namaczam w żubrówce z trawką, ale może być co innego, albo też w zasadzie nie musisz namaczać, ja lubię tak). Mieszamy to wszystko razem, potem przekładamy do natłuszczonej formy. Wstawiamy do rozgrzanego do ok. 160°C piekarnika. Pieczemy ok. 20 minut, po czym wyjmujemy formę, mieszamy, zbijamy granolę w jedną masę mocno „przyklepując” ją do formy przez papier do pieczenia. Wstawiamy z powrotem na kolejne ok 15 minut. Gdy ziarna się zarumienią, wyjmujemy formę i wykładamy do wystygnięcia na papier do pieczenia. Po ostygnięciu łamiemy na kawałki. Pychaaaa <3 Zdrowe i w zasadzie szybko się robi! ;)

Odnośnik do komentarza
Gość Orzech laskowy

no ja ostatnio robię paróweczki z ciastem francuskim :) kupuje ciasto smaruje ketchupem, owijam nim kiełabskę, na wierzch smaruję rozmąconym jajkiem i posypuje np słodką papryką :) Do piekarnika na 15 minut i gotowe

Odnośnik do komentarza

Kiedyś też czipsy i wafelki wciągałam, ale nie nazywały się one przekąskami tylko słodyczami,. Przekąska to był np. jogurt, budyń, lub kawałek ciasta domowego. Teraz kupuję suszone jabłka, żurawinę i orzechy brazylijskie - mają mnóstwo selenu, a w naszym kraju brakuje tego pierwiastka w glebie, więc jeżeli jemy kukurydzę ,która powinna zwierać selen, a urosła w na glebach ubogich to nie ma w sobie tego pierwiastka.

Odnośnik do komentarza

Również lubie słodkie :) Jestsem wielką fanką czekolady. Kiedyś jadłam tylko mleczną ale ostatnio przekonuję się równeiż do gorzkiej. Pycha są nadziewane czekolady gorzkie od Wedla Albo ta nadziewana truskawkami albo kokosowa Słodkie nadzienie plus gorzka czekolada tworzą super zestawienie.

Jeśli mam ochotę na coś słonego to sama przygotowuję jakiś dobry dip i podaję go z nachosami.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...