Skocz do zawartości
Forum

Silikonowe formy do pieczenia


Gość Mała__MI

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mała__MI

Część dziwczyny,
Ostatnio widziałam w sklepie silikonowe formy do pieczenia i zastanawiam się jak w tym się piecze? Czy ten smak silikonu nie przechodzi jakoś do wypieków, czy to jest zdrowe ( w sensie jakieś związki czy się nie wydzielają) i ogólnie jak to sie psrawdza. Któraś używa

Odnośnik do komentarza
Gość nitka12345

Ja pieke w takiej formie np biszkopt i babke. Super sie wyjmuje ciasto ze srodka i nie trzeba smarowac tej formy tluszczem ani wykladac papierem do pieczenia.
Jesli chodzi o aspekt zdrowia to nie mam pojecia, ale jak robia sylicony na cycki i wkladaja do srodka ciala i kobitki z tym latami chodza ,to chyba bezpieczne.

Odnośnik do komentarza
Gość nitka12344

- do lady in red
Hej,
formy silikonowe przeznaczone są do używania w temperaturach od
-60 do + 260 stopni Celsjusza w piekarnikach każdego rodzaju (elektrycznych i gazowych), kuchenkach mikrofalowych, lodówkach.

Odnośnik do komentarza

Formy przed użyciem powinno się "wypalić", by zabić szkodliwe substancje. Tak przynajmniej słyszałam. Ja np. na babkę mam taką formę Scanpana i ona jest wcześniej w produkcji wypalana, więc w domu już nie trzeba tego robić. Teraz to chyba większość tak jest robiona.
Jeśli chodzi o funkcjonalność takiej formy, to według mnie, te formy są lepsze od tradycyjnych. Ciasto się nie przypala i łatwo wyjmuje. I zapach silikonu nie przechodzi do ciast.

Odnośnik do komentarza

a kto robil te badania? Niestey czesto producnci wlasnych wyrobow zlecaja takie badania, ze zgory zleconym wynikiem. Badania - jaki wszystko na tym swiecie- kosztuja pieniadze. Naprawde trudno znalen takie zrobione przez NIEZALEZNYCH ekspertow....

Odnośnik do komentarza
Gość Danuta718

Nie pamiętam o jaki chodzi ale wiem że jakieś metale wydzielają coś tam szkodliwego więc nawet jak jeszcze nic nie wykryli czegoś szkodliwego w tych metalowych to kwestia czasu kiedy to nastąpi... Więc nawet jak te silikonowe szkodzą to są o wiele wygodniejsze i z dwojga złego wolę silikonowe.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...