Skocz do zawartości
Forum

Konkurs "Wymarzony czas"


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Kochani,

każdy z nas lubi w różny sposób spędzać swój czas. Jedni wolą oglądać filmy, inni czytać książki, a jeszcze inni pływać lub podróżować. Jesteśmy bardzo ciekawi, jak Wy spędzacie swój czas, dlatego mamy dla Was nowy konkurs.

Zadanie konkursowe:
NAPISZ ODPOWIEDŹ NA PYTANIE - Jaki jest Twój ulubiony sposób na spędzanie wolnego czasu i dlaczego?

Do wygrania jest 5 egzemplarzy książki "Malownicze. Wymarzony czas" Magdaleny Kordel od Wydawnictwa Znak:

http://kontoredakcyjne.strefa.pl/malownicze-znak.jpg

Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich zarejestrowanych użytkowników! Jeśli nie masz jeszcze swojego profilu - załóż go! :-) Konkurs trwa do 23 września 2014 roku do północy. Z niecierpliwością czekamy więc na Wasze zgłoszenia.

Biorąc udział w konkursie, akceptujesz jego regulamin.

Odnośnik do komentarza

Mój sposób na spędzanie wolnego czasu...Od kiedy mam męża i synka pojęcie czasu wolnego mocno się zmieniło. Bo czym jest ten wolny czas?Brakiem obowiązków,obiadu do zrobienia,rzeczy do sprzątnięcia? Czy to po prostu chwila,kiedy synek zasypia, a ja mogę robić to,co chcę. Trudno zdecydować:)
Wolny czas lubię spędzać z moją rodzinką. Często chodzimy na spacery całą trójką, takie zwykłe po osiedlu lub robimy sobie małe wycieczki-do rodziny na wieś, nad zalew, do sąsiednich miasteczek, na Starówkę. Lubimy spacerować, podziwiać widoki i napawać się poczuciem naszego rodzinnego szczęścia.
Uwielbiamy też spędzać razem czas w domu, na wspólnych zabawach z synkiem.
Natomiast kiedy mam czas tylko dla siebie-synek śpi, mąż zajmuje się swoimi sprawami, to najczęściej buszuję w Internecie, piszę bloga, rozmawiam z innymi mamami. Ale taki mój absolutnie ulubiony sposób odpoczynku w wolnym czasie to dobra książka, ciepły kocyk, gorąca herbata. Dawniej czytałam bardzo dużo, teraz niestety mam na to mniej czasu, ale i tak staram się, aby poczytać chociaż przez kilka minut dziennie. Książki są dla mnie bardzo ważne, uwielbiam w ciszy pogrążać się w lekturze.

Odnośnik do komentarza

Życie jest zbyt krótkie, by móc marnować czas. Dlatego non-stop staram się korzystać z niego w pełni. Żyję bardzo aktywnie cały rok. Uprawiam różne sporty, również zimą. Głównie oddaję się przyjemności białego szaleństwa jeżdżąc na nartach zjazdowych. Niemniej jednak, od czasu do czasu wybieram się z mężem na wyprawy na nartach śladowych, lub też na bardziej ekstremalne - górskie skitourowe. Chętnie chodzimy również razem na klimatyczne wieczorne łyżwowanie na pobliskim lodowisku =) Generalnie rzecz biorąc, jeśli tylko mam zimą wolny czas, to spędzam go przeważnie właśnie aktywnie. Oczywiście, większość opisanych wyżej aktywności mogę realizować jedynie w ciągu dnia. Co zatem robię w wolnych chwilach podczas zimowych WIECZORÓW? Najchętniej spędzam ten wolny czas w ciepłym domu, przy kominku, w którym przyjemnie pali się ogień i iskry wesoło strzelają z rozżarzonych kawałków drewna. Do tego wygodna kanapa, najpyszniejsze na świecie, aromatyczne wino grzane z miodem i pomarańczą (przepełnione bogatym aromatem cynamonu i goździków) przygotowane przez mojego męża, kojąca zmysły muzyka i ON - mój ukochany. TO PRZEPIS NA ZIMOWĄ WIECZORNĄ MIESZANKĘ DOSKONAŁĄ =) To mój ulubiony wieczorny scenariusz, jednak czasem chętnie oddaję się również kąpieli relaksującej, masażowi rozgrzewającemu, czy też jakiemuś drobnemu zabiegowi kosmetycznemu przy użyciu moich ulubionych kosmetyków. Rzadziej, sięgam po książkę, lub oglądam film. W każdym razie wszystko co potrzebne do szczęścia mogę znaleźć w swoim domu i nie muszę wcale wybierać się do salonu kosmetycznego, restauracji, itp. żeby przeżyć ze swoim ukochanym piękny, budujący, odprężający wieczór. =) =) =) Latem też mamy wiele przygód. Wieczorne długie spacery, jazda na rowerze i pływanie. Niemniej jednak muszę powiedzieć, że zima jest moją ulubioną porą dlatego chętnie wypowiadam się na ten temat;)

Odnośnik do komentarza

Mój sposób na spędzanie wolnego czasu...

mam dwie opcje spędzania wolnego czasu zależącego od pogody:)
Gdy pogoda jest sprzyjająca wyruszam w plener.. pakuje mój wycieczkowy plecak..zabieram coś słodkiego na drogę, kapelusz, okulary i aparat fotograficzny... spaceruję dużo.. zwiedzam ciekawe miejsce... podziwiam przyrodę i fotografuję.. tworząc album mojego wymarzonego życia!!
po drodze wstępuję do kawiarni na kawę i ciastko!:) Tam rozmyślam po czym wyruszam dalej.. Lubię ten sposób spędzania wolnego czasu, ponieważ ja i moje myśli jesteśmy wtedy same, wolne od codzienności, to nasz czas tylko dla siebie- na przemyślenia, marzenia, rozwijanie swoich pasji..:*

Gdy jednak pogoda nie sprzyja lubię spędzić wolny czas w domu- urządzam sobie domowe SPA... mam taki swój kącik w domowym zaciszu... wtedy ja i piękno.. zniewalające zapachy, maseczki, aromaty, olejki eteryczne odprężają mnie i dają ukojenie zmysłom.. odlatuję od zgiełku dnia codziennego i zatapiam się w relaksie! Ta forma spędzania wolnego czasu pozwala mi odrodzić się na nowo, nabrać siły i energii...:*

Odnośnik do komentarza

Ja odpowiem krótko. Dla mnie najwiekszą wartością jest rodzina i moja miłość. Aktualnie mieszkam zdala od rodzinnego domu wiec kiedy tylko nadarzy sie okazja "wolnego czasu" to zawsze wracam do domu i spedzam w nim piękne chwile z najblizszymi. Nie musi to byc nic specjalnego a jedynie np. szybki wypad na działkę i grill i juz jest cudnie bo z nimi:) Z tatą czesto jedziemy w odlegle zakątki miasta rowerami na całe dnie natomiast z mamą jak to z najlepszą przyjaciółką bardzo lubie chodzic po sklepach i zrobic zakupy - bo ona zawsze doradzi i powie w czym mi jest dobrze a w czym niekoniecznie ;-)
Drugim powodem jest moja miłość - moj M,uwielbiam z Nim spedzac czas a wlasciwie spedzałabym każda wolną chwilę, gdybym ją tylko miała. Robimy wowczas rózne rzeczy ale jedno mogę przyznać nasze spotkania to moj
"wymarzony czas" :)

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Moją ulubioną formą spędzania wolnego czasu są długie spacery z rodziną. Ruch na świeżym powietrzu sprawia, że mój umysł staje się niejako oczyszczony - choć na chwilę, pośród pięknych widoków stworzonych przez przyrodę, zapominam o troskach codzienności... Mam możliwość zwrócenia uwagi na piękną rzeczywistość i podzielić się nią z bliskimi. Są to chwile które nas niesamowicie łączą!

Odnośnik do komentarza

Uwielbiam ...nie wróć kocham czytać książki, uważam,że czytanie rozwija człowieka, uczy myślenia
i pobudza wyobraznię:) Czytanie od zawsze towarzyszyło mi w życiu , bez książek nie mogłabym istnieć-to moi najlepsi, najwierniejsi przyjaciele, nauczyciele :) mogę je zabrać gdzie tylko chce:) każda książka jest dla mnie równie , osobliwą podróżą. wczuwam się w klimat w danej książce przeżywam ja tak jak jej bohaterzy :) Gdy czytam zapominam o terazniejszym dniu... jestem tam gdzieś... (ciepły koc kubek dobrej herbaty i książka idealnie -idealne połączenie na każdy dzień roku:) Moim zdaniem w ksiazce znajdziesz droge i swiatlo w każdym tunelu.

Odnośnik do komentarza

Od dziecka bez względu na porę roku wychowywano mnie, aby jak najwięcej wolnego czasu spędzać na świeżym powietrzu, dlatego dziś wpajam to również mojej siostrzenicy, dzięki temu żyje w zgodzie z naturą nie uciekając od niej.Latem każdego dnia moja 5-letnia siostrzenica bawi się z dziećmi wspólnie w piaskownicy, często też spędzamy wolny czas na działce, gdzie poznajemy piękno naszej przyrody, Wika kąpie się w baseniku ale i chętnie pomaga mi zbierać z kartofli stonki, tak jak i ja pomagałam kiedyś mojemu dziadkowi. Wspólne podlewanie kwiatków, zbieranie z drzew owoców dostarcza nam wiele miłych chwil. Jesienią staramy się często spacerować, gdzie w parku Wika bawi się na placu zabaw, zbieramy wspólnie szyszki i kolorowe liście, które potem suszymy i przechowujemy na pamiątkę wklejając do zeszytu.Zimą najchętniej Wika spędza czas na świeżym powietrzu, zjeżdzanie z górki na sankach, lepienie bałwana, rzucanie kulkami to prawdziwa frajda dla całej naszej rodzinki :)a w tym roku po raz pierwszy będzie nauka jazdy na łyżwach .Wiosną zachwycamy się bujną zielenią która nas otacza, naszymi pierwszymi na działce tulipanami, łapiemy pierwsze motylki i często jeździmy na rowerkach.A gdy za oknem pogoda płata figle bez względu na porę roku zachęcam Wike do przeglądania różnorakich książek słuchania audycji radiowych dla dzieci, gramy również w często gry takie jak bierki, domino. Jako, że nie mam własnych dzieni , a mam siostrzenice to chętnie pomaga mi w domowych pracach takich jak układanie ubranek czy też pieczenie ciasta i robienie wspólnych kanapek... dla niej to przyjemna zabawa i miłe spędzanie wolnego czasu, a dla mnie radość, że robimy nie tylko coś dla siebie ale i innych:)

Odnośnik do komentarza

Najlepsze, co można robić z czasem wolnym, to się spełniać. Sport, podróże, gotowanie i muzyka sprawiają mi przyjemność i rozwijają mnie. Na bliższych i takich naprawdę dalekich wypadach odpoczywam. Jeśli ten wolny czas spędzam w towarzystwie osób, na których mi naprawdę zależy, jest mi bardzo miło. Kiedy mogę ich nakarmić, tym bardziej. Lubię też angażować się w pożyteczne zajęcia - ogólnie.

:) Ciepło pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

Jejku jakie trudne pytanie o "wymarzonym czasie " .
Ciężko powiedzieć czy wymarzony czas jest wtedy gdy mój synek śpi a ja mogę wtedy ugotować obiad , i zrobić porządki . Zastanawiając się nad tym to mój czas który uwielbiam to właśnie to gotowanie dla synka i męża , póżniej patrząc jak jedzą i wiedząc że im smakuje serce się samo cieszy , a druga rozrywka to ogródek z warzywami samo zdrowie !!! Pozdrawiam
Marzena mama Julka (2 l )

Odnośnik do komentarza

W wolnym czasie najbardziej lubię być pośród przyrody. Nie ważne czy jest to wymarsz na zakupy, zwykły spacer po miejskich uliczkach czy rowerowa przejażdżka. Lubię czuć promienie słońca na twarzy, wiatr we włosach, rześkie powietrze i widok drzew czy kwiatów, do wtedy czuję w sobie przypływ energii i witalności. Przyroda mnie wycisza i sprawia, że czuję się radośniejsza, zupełnie jakbym czerpała od niej siły. I czy chodzę latem po piasku na plaży, biegam wiosną po łąkach, idę jesienią w kaloszach po deszczu czy zimą brodzę w śniegu - wolny czas na łonie przyrody to dla mnie czas zawsze dobrze i miło wykorzystany:)

Odnośnik do komentarza

Wolny czas lubię spędzać w różnoraki sposób. W zależności od ilości tego czasu oraz mojego samopoczucia i humoru spotykam się ze znajomymi, chodzę na koncerty, spaceruję lub oddaję się błogiemu lenistwu.

Są jednak zajęcia, które bez względu na wszystko sprawiają mi taką radość i przyjemność, że nie potrafię sobie ich odmówić w czasie wolnym. W ostatnim czasie są to: gotowanie oraz oglądanie zaległych filmów. A co gotuję? Wszystko zależy od zawartości mojej lodówki (czasem lenistwo wygrywa z wizytą w sklepie). Lubię eksperymentować, dlatego łączę różne smaki, które pozornie niekoniecznie do siebie pasują. Fakt - nie zawsze wychodzi coś przepysznego, ale w koncu człowiek uczy się na błędach, a każde doświadczenie tylko go wzbogaca. Jeżeli chodzi zaś o oglądanie filmów, to w żadnym wypadku nie zmierzam za aktualnymi trendami, nie sprawdzam repertuarów kin ani nie wypytuje znajomych co ostatnio oglądali. Już samą przyjemność sprawia mi wyszukanie ciekawego filmu. Nieważne czy jest z 2000 roku czy też jegi premiera odbywała się dużo przed moimi narodzinami. Liczy się fabuła i dobre przesłanie, a nie to, jak bardzo sławni są aktorzy, którzy w nich grają lub jak wysoką notę otrzymał owy film w światowych rankingach.

Te dwie rzeczy sprawiają, że odpoczywam od obowiazków jednocześnie rozwijają swoją ciekawość oraz pasję :)

Odnośnik do komentarza

Drodzy forumowicze :-)

Bardzo Wam dziękujemy za udział w konkursie i za Wasze odpowiedzi. Jury wybrało już zwycięzców!

Oto i oni:
Scarletth_e
joannaj199
Sonrisa
onlyme30
kataRyna

Serdecznie gratulujemy!

Prosimy o przysłanie danych do wysyłki nagrody na mail: konkurs@abczdrowie.pl. W temacie wiadomości należy wpisać swój nick z forum oraz nazwę konkursu. Czekamy 14 dni na Wasze maile z adresami.

Zapraszamy do innych konkursów zarówno na abcZdrowie.pl, jak i na forum parenting.pl.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...