Skocz do zawartości
Forum

Konkurs "Kuchenne rewolucje"


Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszamy do udziału w kolejnym konkursie!

Tym razem mamy dla Was 3 książki "Kuchenne rewolucje" od Wydawnictwa Znak:

http://kontoredakcyjne.strefa.pl/kuchennerewolucje.jpg

Zadanie konkursowe brzmi:
Co według Ciebie powinna zawierać wyjątkowa książka kucharska i dlaczego?

Odpowiedzi należy zamieszczać w wątku konkursowym do 22 czerwca 2014 roku do północy. Wyniki ogłosimy w ciągu 2 dni roboczych od dnia zakończenia konkursu.

Biorąc udział w konkursie, akceptujesz jego regulamin.

Odnośnik do komentarza

Uwielbiam książki kucharskie i cały czas szukam tej idealnej. Według mnie wyjątkowa książka kucharska powinna zwierać:
- wyjątkowe przepisy :) - proste, smaczne i zaskakujące połączeniami przypraw, składników, czyli jednym słowem zawierające magię gotowania.
- krótkie opisy skąd pochodzi dana potrawa - mnie to zawsze interesuje :)
- miejsce na notatki - dla mnie to bardzo ważne, by przy przepisach, ewentualnie gdzieś na końcu było miejsce do tworzenia samodzielnych notatek. Lubię czasem odświeżać niektóre przepisy, dodać jakiś składnik jednym słowem poeksperymentować, a że pamięć dobra, choć wybiórcza przydało by się to zapisać.
- zdjęcia - piękne, smakowite, sprawiające, że na sam widok ślinka cieknie.

Odnośnik do komentarza

Dobra książka kucharska powinna przede wszystkim zawierać garść porad specjalisty - osoby z pasją. Nie sztuka podać czytelnikom niezbyt skomplikowany, nudny przepis, bez polotu. Sztuką jest urozmaicić go wedle własnej inwencji, a przy tym wzbogacić smak proponowanej potrawy i pozwolić czytelnikom cieszyć się znanymi potrawami na nowo. Ceni się również proponowanie w książkach kucharskich innowacyjnych rozwiązań, ułatwiających codzienne (a także i odświętne) "majsterkowanie" w kuchni. Dla osób, które lubią gotować, z pewnością dodatkowym atutem będzie nieprzeciętnie duża ilość przepisów w danej książce, także tych egzotycznych, nowoczesnych, niespotykanych. Eksperymenty w kuchni bardzo dobrze przeprowadza się przy wsparciu kogoś, kto na pichceniu "zjadł zęby", dlatego warto, by obok tradycyjnych przepisów pojawiły się również i nietradycyjne.
Kolejna sprawa to sama technika - okraszenie recept pięknymi zdjęciami, na widok których aż chce się gotować. Poza tym prosty, zrozumiały język i umiejętność przekonania czytelnika, że właśnie proponuje mu się potrawę, która zaczaruje jego kubki smakowe. W ramach urozmaicenia warto dodać ciekawostkę na temat konkretnego dania - czy to miejsce pochodzenia, czy wiek, w którym potrawa rozprzestrzeniła się w danym miejscu.

Odnośnik do komentarza

A co trzeba dać Bogu szansę :)
Według mnie wyjątkowa książka kucharska to taka napisana przez kogoś dla kogo gotowanie jest pasją... Teraz mamy dużo celebrytów piszących książki kucharskie z których oprócz wydumanych przepisów nic nie można wynieść. Przepisy powinny być proste, interesujące ale nie drogie, bo nie oszukujmy się kogo w dzisiejszych czasach stać na szparagi, ryby z oceanów itp rzeczy. Dla ważne jest to by były smaczne, rodzinne, takie by każdy je zjadł i nie grymasił przy stole :) Cenię ludzi, którzy do gotowania podchodzą z pasją i wiedzą i uważam że tylko takie osoby powinny brać się za pisanie książek kucharskich :)

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=15765305e3f9196c7.png
http://slubowisko.pl/suwaczek/2005-07-12/od-naszego-slubu-minelo-juz.png

Odnośnik do komentarza

Idealna książka kucharska? Rozpala moją wyobraźnię, angażuje wszystkie zmysły, pobudza ślinianki, inspiruje do odkrywania nowych smaków, zmusza do kreatywności. To dzięki niej poznaję radość gotowania, uczę się łączyć smaki, moją kuchnię wypełniają aromaty, a w życie moje i najbliższych wkrada się magia. Umożliwia mi podróżowanie w czasie i przestrzeni, to dzięki książce poznaję kraje, lokalne potrawy, tradycje, egzotyczne przyprawy - odkrywam historię każdego dania i sposoby przygotowania. Wymaga dyscypliny, pełnego zaangażowania, dzięki niej przekraczam granice własnych możliwości, nabywam nowe umiejętności. I uczy miłości, bo tylko potrawy doprawione sporą dawką miłości, stworzone z pasji, naprawdę smakują....

Odnośnik do komentarza

Co według Ciebie powinna zawierać wyjątkowa książka kucharska i dlaczego?

Wyjątkowa książka kucharska powinna zawierać smaczne i proste przepisy.
Aby zachęcać czytelnika do poznania nowych smaków, nie tylko z Polski ale również zza granicy.
Taka książka powinna obrazować jakie smaczne potrawy można zjeść w innych krajach.
Powinna pobudzić nasze kupki smakowe i zachęcić aby przygotować takie danie dla siebie i dla rodziny.

Odnośnik do komentarza

Witam. Moim zdaniem książka kucharska powinna zawierać przepisy proste do wykonania, osobiście nie lubię przepisów zagmatwanych gdzie tak naprawdę nie wiem co z czym się je :) Przepisy powinny być dokładnie opisane, ilustrowane jak je podać. Powinna zawierać dział np: Co najlepiej podawać z tym i z tym, a czego razem nie łączyć. Powinna również zawierać różne triki kucharskie lub podpowiedzi. W takiej książce zamieściła bym jeszcze przepisy "Jak zrobić coś z ni czegoś " prosto, szybko i tanio, myślę że w dzisiejszych czasach by się to sprawdziło gdyż ludzie teraz nie maja zbyt wiele czasu siedzieć godzinami w kuchni. Oczywiście wolała bym żeby to była książka z przepisami Polskimi naszymi tradycyjnymi. Taką oto książkę na pewno bym kupiła bez wahania.

Odnośnik do komentarza

Oto - moim zdaniem - atrybuty książki kucharskiej, po którą chciałabym sięgnąć (i co najważniejsze ciągle do niej wracać):
- prosty, czytelny język (po poezję mogę sięgnąć innym razem), jasny przekaz ułatwi samodzielne przygotowanie opisywanego dania
- prezentowanie przez autora potraw, które można wykonać z produktów łatwo dostępnych w sklepach (po co mi książka, w której znajdują się "wynalazki", których nie będę mogła kupić - odłożę ją na półkę, a dań nie wykonam)
- zaznaczony szacunkowy czas wykonania potrawy (jakże cenna informacja, gdyż większość dnia zajmuje mi opieka nad czteromiesięczną córcią)
- różnorodność dań - od zup, po mięsa, ciasta i desery
- ładne zdjęcia (co cieszy oko, na pewno będzie smaczne).
Czy książka autorstwa Magdy Gessler spełnia moje wymagania? Nie wiem... ale chętnie się o tym przekonam:)

Odnośnik do komentarza

Dla mnie wyjątkowa książka kucharska powinna zawierać przepisy mojej babci która uczyła moją mamę i mnie gotować, i robiła to najlepiej na świecie, powinna zawierać wskazówki i rady.
Powinna uczyć młodych i niedoświadczonych w kuchni a jednocześnie inspirować ludzi z pasją i doświadczeniem w gotowaniu. Wyjątkowa książka kucharska powinna zawierać to coś... co sprawia że gotowanie staje się radością, to coś co sprawia że wchodząc do kuchni nie myślimy : " znów muszę coś gotować , ale co?..." tylko sprawia że czas spędzony na gotowaniu jest dla nas przyjemnością, a przygotowane potrawy zachwycają smakiem, wyglądem...
Powinna łączyć ze sobą dania kuchni tradycyjnej z daniami nowoczesnymi, w której znajdą się przepisy bądź inspiracje nie tylko na niedzielny obiad ale też na co dzień, święta i różne inne okazje. Opisy krok po kroku najlepiej opatrzone ilustracjami. Tak to mój typ wyjątkowej książki kucharskiej

Odnośnik do komentarza

Wyjątkowa książka kucharska?
Hmm, no cóż - jestem wymagająca i nie sięgam po byle co, dlatego dobra książka kucharska musi przede wszystkim mnie kusić swoim wyglądem.
Tak, tak, wiem - nie ocenia się książki po okładce, ale te kucharskie jako jedyne właśnie w ten sposób oceniam.
Te najlepsze z nich zachęcają piękna okładką, a gdy przeglądamy ją od środka, zjadamy potrawy wzrokiem! :)
Dodatkowo w takiej książce powinny znaleźć się niebanalne przepisy, które ciężko znaleźć w internecie. Muszą być unikalne a zarazem smaczne i apetyczne.
Dodatkowym atutem byłoby, gdyby książka taka napisana była w przejrzysty, estetyczny sposób, aby chciało się wciąż jej używać w kuchni i serwować dania wykorzystując przepisy z jej wnętrza.
Na koniec chciałabym, aby w takiej książce znalazły się inspiracje jak dany przepis można zmodyfikować, jaki składnik dodać lub zamienić, by z jednej potrawy powstały w mgnieniu oka trzy kolejne :)

Odnośnik do komentarza

Wasze książki kucharskie byłyby fantastyczne :-)

Z pewnością jesteście ciekawi, kto otrzyma książkę "Kuchenne rewolucje", więc już ogłaszamy wyniki!

Zwycięzcami konkursu są:
Halszkaa
Magdalena50
kasienska26115

Gratulujemy! Przesyłajcie swoje adresy do wysyłki na maila: konkurs@abczdrowie.pl. W temacie wiadomości należy wpisać swój nick z forum oraz nazwę konkursu. Czekamy!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...