Skocz do zawartości
Forum

Konkurs "Schudnij pysznie..."


Rekomendowane odpowiedzi

Kochani,

wiosna i lato to pory roku, które szczególnie optymistycznie nastrajają i mobilizują do zadbania o siebie, swoją figurę i swoje zdrowie. Zapraszamy was do udziału w konkursie!

Mamy dla Was wspaniałe książki do wygrania: 5 egzemplarzy książki "Schudnij pysznie wiosną i latem" Magdaleny Makarowskiej od Wydawnictwa Feeria.

http://kontoredakcyjne.strefa.pl/SchudnijPysznie_WiosnaLatem_okladka.jpg

Zadanie konkursowe:
Czy wiosna sprzyja odchudzaniu i dlaczego?

Odpowiedzi na pytanie należy umieszczać w wątku konkursowym do 25.05.2014 roku do północy. W ciągu dwóch dni po ukończeniu konkursu ogłoszone będą wyniki.

Regulamin konkursu

Zapraszamy do udziału i życzymy w powodzenia!

Odnośnik do komentarza

"We wiośnie jest powiew nadziei"-takie zdanie przeczytane w dzieciństwie w "Pokoleniu Teresy" towarzyszy mi ciągle na przedwiośniu. W tym roku wyjatkowo wyglądałam wiosny i zmian.
2 stycznia trafiłam do szpitala z glukozą 625; niby wiedziałam, że kiedyś dopadnie mnie cukrzyca (lata sterydów-otyłość), ale przeżyłam szok. Przestraszyłam się i podziałało to na mnie mobilizująco jeśli chodzi o dietę, odchudzanie, troskę o tę resztkę zdrowia. Już na pierwszej wizycie po szpitalu dr diabetolog była niezmiernie pozytywnie zadziwiona, gdy podłączyła mój glukometr do komputera, obejrzała zeszyt, w którym zapisuję ilość kalorii, posiłki, wagę, ciśnienie no i oczywiście wartości glukozy. Powiedziała, ze jeszcze takiego pacjenta nie miała. Konsekwentnie i sukcesywnie chudnę a doktor mnie chwali. W styczniu ważyłam 137 kg, dzisiaj124. Nie spektakularnie, ale nie mogędrastycznie, bo mi "skoczy" białkomocz-już to przerabiałam. Grunt, że zmniejszone mam leczenie hipotensyjne, zmniejszone sterydy, jestem sprawniejsza, lżejsza, radośniejsza. Za tydzień będę miała odstawiany 1 z dwóch antydepresantów. Teraz jest lżej nawet z dietą, bo są nowalijki. Jest też cieplej, słoneczniej więc nie mam już takiego zapotrzebowania na "solidne" jedzenie a poza tym więcej się ruszam; zimą po śniegu, z dużą wagą zasapana łykając zimne powietrze bywało ciężko i łapałam wszelkie infekcje- 10 razy do roku antybiotyk. W tym roku wzięłam dopiero dwa razy. Ogólnie wszystko jest na plus. Otoczenie-rodzina, przyjaciele,( a nawet obcy) mnie chwali, mobilizuje. Nic tak nie działa mobilizująco jak dobre słowo od kogoś życzliwego.
Odradzam się na wiosnę!

Odnośnik do komentarza
Gość Lizzie92

O figurę staram się dbać przez cały rok, ale wiadomo - po zimie spodnie są ZAWSZE trochę węższe niż powinny... Wcale mnie to jednak nie martwi, bo wiem, że na wiosnę schudnę na pewno i to bez większego wysiłku. Skąd mam tę pewność? Po pierwsze jest to zasługą pogody. Obecnie nas nie rozpieszcza, ale pojawienie się słonecznych dni to tylko kwestia czasu ;) Kiedy świeci słońce, spędzam dużo czasu na świeżym powietrzu i więcej ćwiczę, dzięki czemu łatwiej jest mi wrócić do ulubionej wagi. Poza tym jem więcej pysznych, sezonowych owoców i warzyw, które sycą, a są niskokaloryczne, więc nie tuczą. Na wiosnę najbardziej cieszy mnie jednak mniejsza ochota na fast food, słodycze i majonez - lubię czuć się lekko, dlatego odruchowo omijam te pokarmy szerokim łukiem. Dzięki temu, że wiosna dodaje mi energii i chęci na lekkostrawne i zdrowe jedzenie, żegnam się ze zbędnymi kilogramami bez wyrzeczeń. Potem nakładam ulubioną sukienkę w kwiatki i czuję się jak milion dolarów ;)

Odnośnik do komentarza

Nareszcie ciepło! Zrzucamy po kolei ciężkie płaszcze, puchowe kurtki, grube swetry. Tak jest zdecydowanie lepiej, swobodniej, lżej. Wytrwałe spalanie kalorii – ruch, wysiłek, świeże powietrze i zdrowe odżywianie to podstawa mojej wiosennej strategii. Warto skorzystać z tego, że aura coraz bardziej sprzyja i z ćwiczeniami wyjść z domu. Codzienna jazda na rowerze lub solidne spacery na świeżym powietrzu mogą stać się zbawienne. Zwłaszcza na wiosnę jednak bardzo ważne dla naszego zdrowia i urody jest oczyszczanie organizmu z toksyn, więc zdrowa dieta- warzywa owoce zielone koktajle. Ryneczki obfitują w świerze warzywa, gotujemy na parze i zdrowo grilujemy. Wiosna sprzyja odchudzaniu i zmianie na lepsze, a to będzie obfitowało szczupła sylwetką w bikini w nadchodzące lato! :)

Odnośnik do komentarza
Gość Mała_Księżniczka

Aby zrzucić zimowe kilogramy,
na wiosnę czekamy!
Jemy chłodnik z burakiem,
objadamy się ze smakiem.
Na śniadanie prosta sałatka,
a jak się nie najesz to dokładka.
Do pracy kanapka z nowalijkami
i uśmiech przez cały dzień jest z nami.
Obiadem niech będą wiosenne szparagi,
a radość i ciebie zarazi.
Deser oczywiście być też musi,
więc z truskawki mus się udusi.
Na kolację koktajl smaczny,
i na wadze postęp znaczny!
Wiosenne odchudzanie jest proste,
lecz może być także radosne ;)

Odnośnik do komentarza

Okres wiosenny jest idealną porą by rozpocząć pracę nad własną sylwetką. Utarło się, że wraz z nadchodzącym nowym rokiem stawiamy sobie noworoczne postanowienia. Niemalże na każdej z list widnieje postanowienie odnośnie zrzucenia kilku zbędnych kilogramów, polepszenia własnej sylwetki czy nawet diametralna zmiana stylu życia- na bardziej aktywny. Niestety krótki dzień (a co za tym idzie ograniczona ilość światła słonecznego), niska temperatura czy tony zalegającego śniegu nie zachęcają nas do jakiejkolwiek aktywności.
Odwrotną sytuację mamy właśnie wiosną ! Dzień staje się dłuższy, temperatura na dworze znacznie wzrasta, biały puch zostaje zamieniony na intensywnie zielony dywan często mieniący się w promieniach słońca. Sama pogoda wpływa na nas motywująco, sprawia, że czujemy się wypoczęci, pełni energii, skorzy do pracy nad własną sylwetką. Całość podsyca dodatkowo fakt, że po wiośnie przychodzi lato, a w raz z nim okres wakacyjny. Z pewnością każdy z nas chciałby dobrze prezentować się na plaży.
Z "żywieniowego" punktu widzenia okres wiosenny jest niezwykle ważny ponieważ na rynku zaczynają się pojawiać świeże warzywa (np. szczypior, rzodkiewka, sałata zielona czy ogórki świeże) oraz owoce ( truskawki, agrest lub czereśnie). Są one doskonałym źródłem witamin oraz składników mineralnych, które należy uzupełnić zwłaszcza po okresie zimowym. Ponadto są ogólnodostępne, tanie oraz przede wszystkim nisko kaloryczne. Z powodzeniem można stosować je w surówkach, sałatkach, deserach, które będą mogły stanowić uzupełnienie naszej diety!

Odnośnik do komentarza

Wiosną okazuje się że moje ubrania znowu są za ciasne.Mamy dłuższy dzień i na ogół uporałam się z depresją zimową,łatwiej wybrać się na spacer,mam więcej energii,a zbliżające się wakacje są dobrą motywacją do podjęcia wyzwania(motywacja to bardzo ważne,bez tego nie działam,nie istnieję)jakim jest zrzucenie zbędnych kilogramów.Na wiosnę wszystko mi sprzyja,łatwiej podjąc decyzję o wyjsciu na dwór,słońce poprawia mi nastrój i pomaga zrezygnować z ciasteczka,lżejsze stroje domagają sięj zgrabnej sylwetki-postanowione-to dobry czas na pozbycie się zapasów energii wokół bioder,talii i nóg zaczynam więc gorączkowe odchudzanie się,nie głodzenie ale mniejsze porcjowo jedzenie.Staram się być cierpliwa,tworzę zbilansowaną dietę tzn połowa dania to warzywa(wiosną pojawiają się stopniowo coraz więcej warzyw),trochę mięsa,ryba(najlepiej gotowane)reszta to produkty zbożowe(ale nie nawalone na talerz jak przed moją mobilizacją- u mnie jest to 1/2szkl,kaszy gryczanej po ugotowaniu,ryżu).Nie głodzę się,jeżeli czuję że coś mi się chce (nawet czekoladkę to ok,ale 1kosteczkę!)Cwiczę,to ważne i potrzebne do mojej zdrowej i pysznej diety.
Każda zmiana wymaga wysiłku ale efekty są smaczne i zdrowe-uwierzcie;-))

Odnośnik do komentarza

Czy wiosna sprzyja odchudzaniu? - tak. To doskonały czas na zmiany. Przyroda budzi się do życia, słońce ogrzewa nas pierwszymi, ciepłymi promieniami, a my dostajemy naturalny zastrzyk pozytywnej energii. Jest wiele powodów do odchudzania się właśnie wiosną m.in.: pojawiają się stopniowo coraz więcej smacznych warzyw, mamy dłuższy dzień i na ogół uporałyśmy się już z "depresją zimową", łatwiej nam wybrać się na spacer, mamy więcej energii, a zbliżające się wakacje są dodatkową dobrą motywacją do podjęcia wyzwania, jakim jest zrzucenie kilku zbędnych kilogramów.
To, że właśnie wiosną, większość z nas podejmuje trud odchudzania wynika z rytmu przyrody. Odchudzanie się wiosna ma większe szanse powodzenia.
Nawet te osoby, które muszą zaplanować odchudzanie na czas dłuższy niż do najbliższych wakacji łatwiej "wystartują" z odchudzaniem na wiosnę.

Odnośnik do komentarza

~xxx83
Czy wiosna sprzyja odchudzaniu? - tak. To doskonały czas na zmiany. Przyroda budzi się do życia, słońce ogrzewa nas pierwszymi, ciepłymi promieniami, a my dostajemy naturalny zastrzyk pozytywnej energii. Jest wiele powodów do odchudzania się właśnie wiosną m.in.: pojawiają się stopniowo coraz więcej smacznych warzyw, mamy dłuższy dzień i na ogół uporałyśmy się już z "depresją zimową", łatwiej nam wybrać się na spacer, mamy więcej energii, a zbliżające się wakacje są dodatkową dobrą motywacją do podjęcia wyzwania, jakim jest zrzucenie kilku zbędnych kilogramów.
To, że właśnie wiosną, większość z nas podejmuje trud odchudzania wynika z rytmu przyrody. Odchudzanie się wiosna ma większe szanse powodzenia.
Nawet te osoby, które muszą zaplanować odchudzanie na czas dłuższy niż do najbliższych wakacji łatwiej "wystartują" z odchudzaniem na wiosnę.

plagiat ze strony : http://harmony.pl/odchudzanie/dlaczego-wiosna

Odnośnik do komentarza

Czy wiosna sprzyja odchudzaniu i dlaczego?

Wiosna, wiosenka- to z nią przychodzą same cudeńka!!
WIOSNA zdecydowanie sprzyja odchudzaniu...:) A dlaczego?- Mianowicie dlatego, że za sprawą ładnej pogody, słońca, wysokiej temperatury nasze ciało poci się szybciej co sprzyja szybszemu spalaniu tkanki tłuszczowej...;)
Wówczas pijemy dużo więcej wody, gdyż takie zapotrzebowanie wykazuje nasz organizm...
Poza tym wiosna mamy więcej ruchu niż zimą... biegamy, spacerujemy, robimy wypady w góry, nad wodę- pływamy, biegamy po plaży, po łąkach, organizujemy wycieczki rowerowe, rolki, biegamy za dzieciakami po placu zabaw, po podwórzu, biegamy z psem, pracujemy w ogrodzie, kosimy trawę na posesji, tańczymy na zabawach, - jednym słowem jesteśmy dużo bardziej aktywni, mamy więcej ruchu.... to sprzyja bezwzględnie odchudzaniu:)

A jeszcze dodam... wiosna to czas miłości... ludzie na wiosnę zakochują się lub ich stała miłość wzmacnia się... dzięki czemu wzrasta poziom hormonu szczęścia, emocje biorą górę...

Chcemy wiosną wyglądać pięknie, chodzić w sukienkach, spódniczkach, emanuować szczęściem i pięknem... Nasze ciało o tym wie!!!

Wiosna to doskonały czas na dobrą linię!!

Odnośnik do komentarza

Wiosna to szczególny czas. Uśpiona na okres zimowy natura budzi się do życia. Również i ja, inspirowana tym wszystkim co widać, słychać i czuć za oknem zabieram się za siebie na wiosnę, by ODŻYĆ po zimowym letargu. Zmiany są szeroko pojęte: robię porządki, zdecydowałam się zmienić swoje nienajlepsze nawyki żywieniowe, a także zacząć regularnie uprawiać sport. Moim motywem przewodnim jest osiągnięcie szczupłej i wysportowanej sylwetki. Codziennie bieganie, potem zdrowotne śniadanie oraz praca fizyczna pomagają mi w osiągnięciu celu. Uważam, że każdy człowiek jeżeli tylko chce to może osiągnąć postawiony sobie cel, dlatego warto próbować, aż do skutku. Mieszkam w górach więc mogę sobie pozwolić na przejażdżki rowerowe pięknymi szlakami oraz górskie wędrówki z przyjaciółmi. Wiosna to najpiękniejszy czas na takie właśnie aktywności fizyczne, przyroda dodaje motywacji i chęci do dalszych działań.

Odnośnik do komentarza

My- kobiety- kiedy tylko poczujemy pierwszy powiew wiosny myślimy o zwiewnych sukienkach, krótkich spodenkach, kolorowych spódniczkach, które przez cały rok cierpliwie czekały w szafie na pierwsze promyki słońca. Nowe kolekcje w sklepach wzbogacane są wtedy o różnobarwną garderobę idealną na wiosenny spacer, spotkanie z przyjaciółmi lub piknik. Przechodząc obok witryn zachwycamy się bogactwem wzorów, ornamentów, pięknych dodatków. To więcej niż pewne, że na manekinach każdy ciuch wygląda idealnie, dlatego kiedy wchodzimy do garderoby w celu przymiarki i nie wchodzimy w rozmiar, który nosiłyśmy dokładnie rok temu dociera do nas okropna rzeczywistość oraz myśl – może czas pomyśleć o zrzuceniu zbędnych kilogramów?

Kilka dodatkowych kilogramów, które zimą pozostawały niezauważalne, wiosną nagle stają się problemem monstrualnych rozmiarów. Oczami wyobraźni widzimy obraz samej siebie w stroju kąpielowym, który w zestawieniu z innymi kobietami nie napawa optymizmem. Właśnie wiosną parki przepełniają się osobami uprawiającymi jogging, a na ścieżkach rowerowych zauważyć można osoby w różnym wieku. To motywuje. W głowach rodzi się myśl dotycząca poprawy własnej kondycji oraz pojawia się wizja wymarzonej sylwetki.

Dlaczego uważam, że wiosna to czas sprzyjający odchudzaniu?

Wiosna to czas, który najogólniej mówiąc kojarzy mi się z ciepłymi kolarami zwiastującymi budzenie się do życia po mroźnej zimie. Dlatego wiosną nie tylko chętniej ubieramy się w kolorowe ciuchy, ale także chętniej sięgamy po "kolorowe" przekąski, do których zaliczyłabym tak zdrowe i polecane przez wszystkich dietetyków owoce i warzywa. Zwiększa sie ich dostępność oraz poprawia się smak, bo najzwyczajniej w świecie są one ŚWIEŻE.

A jak wiadomo - aktywność fizyczna + odpowiednia dieta = odchudzanie!

Odnośnik do komentarza

SPRZYJA! Dlaczego?
Wiosna to dla mnie czas, w którym wszystko się budzi do życia, łącznie z moją siłą i motywacją do walki o lepszą siebie. To czas, w którym nie szukam wymówek, ale rozwiązań. Każdego wiosennego dnia poprawiam sobie samopoczucie, a otaczająca aura sprzyja przypływowi energii. Wyznaję zasadę, że "jeden dobry trening dzieli mnie od dobrego samopoczucia". Znajduję w sobie zaparcie, siłę walki i ćwiczę w zaciszu domowego kąta. W weekendy uwielbiam wybierać się na wiosenne spacery z ukochanym, bo tylko wtedy mamy więcej wolnego czasu dla siebie. Podnosi on poziom serotoniny w organizmie i doskonale relaksuje. Do tego te spalone kalorie - rewelacja! Wiosna to idealny czas, aby zacząć jeść zdrowiej i bardziej kolorowo, dzięki temu czuję się lekka jak piórko. Odżywiam się zdrowo i mój organizm się nie buntuje, przez co moje samopoczucie jest cały czas na najlepszych obrotach.

Odnośnik do komentarza

oola16
Nareszcie ciepło! Zrzucamy po kolei ciężkie płaszcze, puchowe kurtki, grube swetry. Tak jest zdecydowanie lepiej, swobodniej, lżej. Wytrwałe spalanie kalorii – ruch, wysiłek, świeże powietrze i zdrowe odżywianie to podstawa mojej wiosennej strategii. Warto skorzystać z tego, że aura coraz bardziej sprzyja i z ćwiczeniami wyjść z domu. Codzienna jazda na rowerze lub solidne spacery na świeżym powietrzu mogą stać się zbawienne. Zwłaszcza na wiosnę jednak bardzo ważne dla naszego zdrowia i urody jest oczyszczanie organizmu z toksyn, więc zdrowa dieta- warzywa owoce zielone koktajle. Ryneczki obfitują w świerze warzywa, gotujemy na parze i zdrowo grilujemy. Wiosna sprzyja odchudzaniu i zmianie na lepsze, a to będzie obfitowało szczupła sylwetką w bikini w nadchodzące lato! :)

kopia ze strony http://www.studentnews.pl/s/16/683-Schudnac-na-wiosne.htm

Odnośnik do komentarza

dobiezka
SPRZYJA! Dlaczego?
Wiosna to dla mnie czas, w którym wszystko się budzi do życia, łącznie z moją siłą i motywacją do walki o lepszą siebie. To czas, w którym nie szukam wymówek, ale rozwiązań. Każdego wiosennego dnia poprawiam sobie samopoczucie, a otaczająca aura sprzyja przypływowi energii. Wyznaję zasadę, że "jeden dobry trening dzieli mnie od dobrego samopoczucia". Znajduję w sobie zaparcie, siłę walki i ćwiczę w zaciszu domowego kąta. W weekendy uwielbiam wybierać się na wiosenne spacery z ukochanym, bo tylko wtedy mamy więcej wolnego czasu dla siebie. Podnosi on poziom serotoniny w organizmie i doskonale relaksuje. Do tego te spalone kalorie - rewelacja! Wiosna to idealny czas, aby zacząć jeść zdrowiej i bardziej kolorowo, dzięki temu czuję się lekka jak piórko. Odżywiam się zdrowo i mój organizm się nie buntuje, przez co moje samopoczucie jest cały czas na najlepszych obrotach.

tekst na stronier : http://joannaa-lifestyle.blogspot.com/2014/04/003-chce-wysac-do-ciebie-kartke.html

Odnośnik do komentarza

Drodzy Użytkownicy i Użytkowniczki!

Konkurs zakończył się i mamy zaszczyt ogłosić jego wyniki! Oto i zwycięzcy:
Lizzie92
Mała_Księżniczka
t.g.chudzinski
czarnaewelinka
kataRyna

Gratulujemy!! Książka jest świetna, więc z pewnością się Wam spodoba :-) Prosimy o przesłanie danych adresowanych na mail: konkurs@abczdrowie.pl. W temacie wiadomości należy wpisać swój nick z forum oraz nazwę konkursu. Czekamy!

Życzymy owocnej wiosny i wspaniałego lata!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...