Skocz do zawartości
Forum

Interpretacja badania krwi w kierunku Helicobacter pylori


Rekomendowane odpowiedzi

Witam miałam robione badanie metodą immunochemiczną w kierunku helicobacter pylori wynik wyszedł ujemny 0,89 U/ml, na moim wyniku pisze, ze badanie należy powtórzyć przy wyniku 0,9, a od 1,1 jest wynik dodatni. Wspomnę tylko że już miałam tą bakterię tylko wykryto mi ją podczas badania gastrologicznego. teraz mam wrażenie że problem powrócił ponieważ mam znów te okropne bóle brzucha. Czy powinnam powtórzyć badanie tą metodą czy od razy wybrać się na gastroskopię (której wolała bym uniknąć)?

Odnośnik do komentarza

Ja po zabiciu / 2 lata temu / Heicobacter pylori antybiotykiem mam teraz wynik: 0,05U/dl. Zatem Twój wynik wg mnie jest raczej nie pewny. Jest na granicy. Możesz więc mieć te badziewie w brzuchu. Lepiej zrób sobie gastroskopię. To nie takie straszne przecież. I to KONIECZNIE gastroskopię z HISTOPATOLOGIĄ bo może wyjść przekłamany wynik. A wtedy będziesz się latami bujać z bólami brzucha.
Ja tak miałem.
Krótko mówiąc:
1/ Gastroskopia
2/ Badanie Histopatologiczne w kierunku HP w czasie gastroskopii
3/ Jeżeli są bakterie to zatłuc ścierwo antybiotykiem / przez 14 dni/.
4/ Potem zawsze już dbać o higienę:
myć ręce, ciało nie całować się ze
śliną nie wiadomo z kim. Nie zjadać płynów ustrojowych innych potencjalnych nosicieli. A jeśli już to uprawiać te zabawy z osobą przebadaną pod kontem HP i pewną.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...