Skocz do zawartości
Forum

Interpretacja badania krwi


Gość aneta66

Rekomendowane odpowiedzi

Gość feminadaza

Witam, mam 19 lat, robiłam ostatnio wyniki krwi i trochę niepokoi mnie lekko obniżony hematokryt.
Moje wyniki:
Hemoglobina: 12,50 g/dl
Hematokryt: 35,50 %
Erytrocyty: 4,55 M/ul
Leukocyty: 7,2 K/ul
Krwinki płytkowe: 213 K/ul
Średnia masa hemoglobiny: 27,60 pg
Średnie stężenie hemoglobiny: 35,30 %
Średnia objętość erytrocytów: 78,10 fl

Co mogą oznaczać te wyniki?

Pozdrawiam,
Kasia

Odnośnik do komentarza
Gość DoctorQuinn

Witam!
Podane wyniki w zasadzie nie wskazują na żadne nieprawidłowości. Proszę bowiem pamiętać, że norma jest pojęciem względnym, a niewielkie odchylenia od normy nie zawsze oznaczają patologię. Warto byłoby jednak za jakiś czas powtórzyć badania!

Odnośnik do komentarza
Gość Marzenkax77

witam chce zapytac o porade co do badania morfologi w ktorym mam zawyzony wynik leukocytow czyli 10.390 k/uL gdzie jako norma to 4-10 ..oraz wynik granulocyty kwasochlonne to 0.1 a norma jako 0.1-1.2 i tagze srednia masa Hgb to 33.1pg a norma 26-32

Odnośnik do komentarza
Gość Elana77

Moj tata od kilku miesiecy skarzyl sie na bol w dolnej czesci plecow.
Po jakims czasie juz bol byl bardzo mocny i mial problemy ze wstaniem z lozka i chodzeniem. Przeswietlili mu kegoslup i powiedzieli, ze mial kregi pekniete w dwoch miejscach w srodkowym odcinku kregoslupa po czym zrobili mu cementowanie.
Bol nadal sie utrzymuje 2 tyg po operacji, wiec zrobili mu badania wszystkich narzadow tak: USG jamy brzusznej, nerki, watrobe...
Lekarz stwierdzil, ze ten bol to nie jest od kregoslupa.OB ma 130 i anemie. Przez ostatnie 3 tyg schudl 8 kg. Czekamy na wyniki zelaza. Co moze byc przyczyna bolu w dolnym odcinku kregoslupa i tak wysokiego OB?

Odnośnik do komentarza

Witam. Bardzo proszę o interpretację wyników badań: Morfologia: RBC 4,59, HCT 39,5, MCV 86,1, RDW 12,7, HGB 13,6, MCH 29,6, MCHC 34,4, PLT 149, WBC 3,88. Glukoza: 85mg%, TSH 2,245, FT4 8,74, FT3 3,60, Estradiol 22,76, Progesteron 0,96 FSH 5,54 LH 3,05 Prolaktyna 16,82 PRL po 1 h 40,68 PRL po 2 h 124,75. DHEA-S 247,70. Mam problem z miesiączką, czasami bywa, iż nie mam jej 3-4 miesiące. Moje rozpoznanie kliniczne to: zespół policystycznych jajników (E28.2). Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Gość DoctorQuinn

Witam!
Podany wynik morfologii krwi nie wskazuje na żadne nieprawidłowości. Obniżony jest poziom hormonu FT4, co przy prawidłowym poziomie TSH wydaje się być zastanawiające. Warto byłoby zatem za jakiś czas ponownie wykonać oznaczenie. Estradiolu, progesteronu, FSH i LH nie jestem w stanie ocenić, ponieważ nie napisała Pani w jakim dniu zostało wykonane badanie. Wynik prolaktyny w zasadzie nie wskazuje na żadne nieprawidłowości.

Odnośnik do komentarza

hematokryt 25,5
hemoglobina5,9g - 37%
krwinki czerwone 2690 000 Indeks 0,71
MCH 21,9
MCHC23,1 MCV94,7
krwinki biale 3200
limfocyty 46%
monocyty4%
żelazo 10
chcę jeszcze dodać że moim problemem od jakiegoś czasu jest straszny zapach ciała, mimo częstego mycia sie nie moge sobie z tym poradzić, nie moge wyjść nawet na ulice bo czuć juz go z odległości kiku metrów,ludzie zaczynają sie przy mnie dusić kaszleć i smarkać, czy ma to związek z anemią czy moze to zupełnie inna przyczyna. czytałam na inernecie ze to moze byc grzyb candida jak to leczyć i jakie badania moge jeszcze wykonać prosze o pomoc
odpowiedz edytuj

Odnośnik do komentarza
Gość Lek. A. Barchnicka

Witam serdecznie,
Wyniki krwi trzeba interpretować w całości, i w odniesieniu do pacjenta, jego dolegliwości oraz stanu zdrowia. Podwyższone OB jest wykładnikiem toczącego się w organizmie stanu zapalnego. Proszę zwrócić się do lekarza rodzinnego, który po zbadaniu i zebraniu dokładnego wywiadu, postawi diagnozę.
Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza

Mama 10 letnią córkę i ostatnio zdarzyło jej się nie trzymanie moczu zrobiłam jej ogólne badanie moczu.Wynik wygląda tak; Przejrzystość -przejrzysty,Barwa - żółta , Ciężar właściwy - 1,032 , ph 7 ,glukoza i ketony - nieobecne , urobilinogen - w normie, Bilirubina i Białko - nieobecne, Nabłonki płaskie - pojedyncze , Leukocyty 3-5, Erytrocyty świeże 10-20, Erytrocyty częściowo wyługowane - 3-5, Erytrocyty wyługowane - pojedyncze , Bakterie pojedyncze.Co oznaczają podniesione erytrocyty?Proszę o interpretacje wyników.

Odnośnik do komentarza
Gość DoctorQuinn

Witam!
Obecność erytrocytów w moczu może świadczyć o bardzo wielu stanach chorobowych, takich jak schorzenia nerek, moczowodów, pęcherza moczowego, cewki moczowej, także kamicy układu moczowego. Konieczne jest zatem przeprowadzenie dalszej diagnostyki, co wskaże przyczynę nieprawidłowości. Proszę zatem skonsultować się ze specjalistą urologiem lub nefrologiem dziecięcym

Odnośnik do komentarza

Witam!
Podane wyniki są przedstawione w stopniu na tyle fragmentarycznym, że uniemożliwia to interpretację badania. Proszę zatem skonsultować się z lekarzem, który zlecił badanie. Jego interpretacja będzie bowiem najbardziej wiarygodna.

Odnośnik do komentarza
Gość pa...91

wyniki badań: Kobieta 21 lat w ciąży

krwinki białe:7,3
czerwone krwinki: 3,58
hemoglobina:10,9
hematokryt:31,8
śr. objętość krwinki czerwonej:89
śr. masa hemoglobiny w krwince czerwonej:30,5
śr. stężenie hemoglobiny w krwince czerwonej: 34,3
płytki krwi:187
rozmaz-limfocyty:14,8
rozmaz-MON:2,8
rozmaz- granulocyty:82,4
RBC:11,9
szer. rozkładu płytek:15,6
śr. obj. płytek:7,7
liczba limfocytów:1,0
liczba MON:0,2
liczba granulocytów:6,1
plateletkryt:0,145

Odnośnik do komentarza
Gość ja...ta

zrobiłam badania FSH (icd-9 L65 wynik 3,07
Estradiol (ICD-9 K99) wynik 170,8
progstron (ICD-9 N55) wynik 18,76
prolaktyna (ICD9 N59) wynik270,3

mam 40lat, występują zaburzenia cyklu misiączki, upławy przed, częsty ból głowy

Odnośnik do komentarza

Proszę o interpretację:
Leukocyty 5,5
Erytrocyty 5,1
Hemoglobina 14,6
Hematokryt 42
MCV 82
MCH 29
MCHC 35,1
Płytki Krwi 236
RDW-CV 12,6
PDW 12,3
MPV10,5
P-LCR 28,8
Neutrofile 2,22 (L)
Limfocyty 2,66
Monocyty 0,51
Eozynofile 0,13
Bazofile 0,0
Neutrofile 40,1
Limfocyty 48 (H)
Monocyty 9,2
Eozynofile 2,3
Bazofile 0,4
OB (ICD-9; C59) 7
Kreatynina (ICD-9; M37) 0,80
eGFR (ICD-9; M37) .60
Glukoza (ICD-9, L43) 89
ALT (ICD-9;I17) 71 (H)
CRP (ICD-9; I81) 1640

Odnośnik do komentarza

Witaj!
Z przytoczonych wyników badań można wywnioskować, iż obniżony jest poziom neutrofili a także Limfocyty oraz AlAT są powyżej normy. Obniżony poziom neutrofili może być związany z zakażeniami bakteryjnymi, wirusowymi bądź grzybiczymi. Poziom limfocytów może wzrastać między innymi w odrze, śwince, gruźlicy, kile, różyczce, chorobach o podłożu autoimmunologicznym a także w białaczkach. AlAT, czyli aminotransferaza alaninowa jest związany z nieprawidłowościami wątroby. W celu dokładnej interpretacji wyników badań należy udać się do lekarza.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...