Skocz do zawartości
Forum

Interpretacja wyników a borelioza


Gość anna kazanecka

Rekomendowane odpowiedzi

Uprzejmie proszę o odpowiedź. Poniżej podaję wynik badania krwi w kierunku boreliozy. Czy jest to wynik potwierdzający, że mam boreliozę czy że jej nie mam?
Borrelia burgdorferi IgG: 30,3 AU/ml,
10 AU/ml - wynik ujemny,
15 AU/ml - wynik dodatni,
10-15 AU/ml - wynik wątpliwy.

Borrelia burgdorferi IgM: 3,1 AU/ml,
18 AU/ml - wynik ujemny,
22 AU/ml - wynik dodatni,
18-22 AU/ml - wynik wątpliwy.
Zażywałam przez 15 dni tabletki Doxycyclinum, nie wiem co mam robić dalej, żaden lekarz nie chce się tym zająć. Mam powtórzyć badania? Do jakiego lekarza się udać?? Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam .Mam pytanie dotyczące choroby mojego syna który ma 11 lat.Jakiś mięsiąc temu zauważyłam uniego czerwoną plamę na plecach która zmieniła się w typowy rumień wędrujący chociaż kleszcza ni e widziałam,po kilku dniach dziecko zaczęło skarżyc się na złe samopoczucie tz.bóle mięśni i stawow,ogólne zmęczenie itp.ok póltora tygodnia od zauważenia tego zaczerwienienia syn dostał antybiotyk UNIDOX 1/2 tabletki 2xdziennie dolegliwości ustąpiły całkowicie,ale niepokoją mnie wyniki badań w kierunku boleriozy ponieważ IgG ma 29,59 U/ml,a igM ma 9,97 U/ml bardzo proszę o odpowiedż.Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza

Witam,

Miałem ostatnio badanie na boreliozę, które przyszło niedawno i prosiłbym o pomoc w interpretowaniu tych wyników. Badanie było przeprowadzane metodą ELFA, analizatorem miniVidas

Badanie: Borrelioza p/c igG (ICD-9:S21) Wynik: 0.020
Badanie: Borrelioza p/c igM (ICD-9:S25)
Wynik: 0.000

Z góry serdecznie dziękuję.
Pozdrawiam :).

Odnośnik do komentarza

Royal244
Witam,

Miałem ostatnio badanie na boreliozę, które przyszło niedawno i prosiłbym o pomoc w interpretowaniu tych wyników. Badanie było przeprowadzane metodą ELFA, analizatorem miniVidas

Badanie: Borrelioza p/c igG (ICD-9:S21) Wynik: 0.020
Badanie: Borrelioza p/c igM (ICD-9:S25)
Wynik: 0.000

Z góry serdecznie dziękuję.
Pozdrawiam :).

Witam!
Podane wyniki wskazują, że nie choruje Pan na boreliozę. Nie powinien mieć Pan zatem powodów do niepokoju.

Odnośnik do komentarza

Ze wzgledu na zle samopoczucie zostalem skierowany na test na borelioze. wyniki IgG -wartosc graniczna IgM -wynik ujemny.Powinienem sie martwic i dalej isc na badania?Podkreslam ze mam okresy zlego samopoczucia tz. bole glowy ,sennosc, oslabienie, bole miesni itd.Okresy te mijaja i za jakis czas wracaja. Nie przypominam sobie ugryzienia kleszcza ale jest to mozliwe przed laty. Lekarz powiedzial mi ze cos bylo ale jest teraz w uspieniu i nie ma sie czym przejmowac. Dzieki za odp.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie

Proszę o pomoc. Podejrzewa się u mnie boreliozę jednak nie pamiętam ugryzienia musiało być parę lat temu. Jestem kobietą mam 33 lata.

Wyniki:
BOR IgG 7,5 ujemny
Bor IgM 29,8 gdzie dodani jest powyżej 22
napisano że wskazana kontrola.

Mam bóle kręgosłupa, mięśniowe, głowy i częste, przewlekłe zmęczenie. Przeszłam operację na kręgosłupie jednak dolegliwości bólowe wróciły.

Odnośnik do komentarza
Gość Borekkk

Witam.

Proszę o interpretację wyniku badań na boreliozę:

IgM ujemny 7,4 RU/ml , normy: < 16 ujemny, 16=< stężenie, < 22 wątpliwy, >=22 dodatni

IgG wątpliwy 16,01 RU/ml , normy: < 16 ujemny, 16=< stężenie, < 22 wątpliwy, >=22 dodatni

Co ma oznaczać dokładnie, że IgG jest wątpliwy ?

Czy to oznacza, że może wskazywać to na boreliozę ?

Czy dodatkowo i po jakim czasie zrobić test Western Blott celem większej wiarygodności ?

Dodam, że mam objawy kliniczne zbliżone do boreliozy - opuchnięte nogi, bóle stawów, pocenie się głowy zwłaszcza nocą.

Dziękuję z góry za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Witam czy może ktos mi pomoc? Zrobiłem dwa testy WesternBlot i Clia na Liaison który wskazal przeciwciała w kl IgG 29,7 AU/ml (10-15 wynik wątpliwy ,>15 w.dodatni) i przeciwciała w kl.IgM 7,9AU/ml (18-22 atpliwy >22dodatni) w WesterBlotcie wyszly antygeny IgG p41 129.00+ p18 102.00+ V1sE Ba 56.00+ ,V1sE Bb 110.00+V1sE Bg 61.00+ pod spodem: Borelioza IgM met.western-blot (ICD-9:S23)

Odnośnik do komentarza

Plusy ,dodatnie wyszly w igg ,nie pisze o przebytym zakarzeniu ale chyba na to wychodzi, diagnozę Sm otrzymałem na podstawie objawów,zapalenia nerwu wzr.i utracie czucia w lewej dłoni,podobno to typowe a o ile można w inf.z Internetu wierzyć ludzie maja b.podobne objawy i przy boreliozie,dodam ze bardzo się pocę,szybko mecze ,jestem nerwowy czasami mam dola,mialem na skórze cos w rodzaju liszaja i wciąż mam na ciele różne gozki,które lekarz ocenil na tluszczaki, a to objawy i do boreliozy pasuja, takze czeski film???????

Odnośnik do komentarza

Zbadać kleszcza - być zarażony to dać antybiotyk profilaktycznie . Był zdrowy - spać spokojnie.

Nam lekarz zalecił test Elisa między 4 a 6 tygodniem po ukąszeniu. Ewentualnie w późniejszym czasie test Western blot.


Aczkolwiek jeśłi jest kleszcz to zbadać kleszcza.


https://fizjovitae.pl/borelioza-jak-mozna-sie-nia-zarazic-i-jak-ja-leczyc/


Kilka informacji o potencjalnym zarażeniu znajdziesz na tej stronie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...