Skocz do zawartości
Forum

Jaka szkoła policealna?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Nie wiem, czy to odpowiedni dział na moje pytanie, ale nie wiem, gdzie indziej mogłabym je zamieścić.

W tym roku zdałam maturę, miałam iść na studia, ale zdecydowałam się dać sobie czas i pójść w tym roku do szkoły policealnej.
Wśród wielu kierunków zainteresował mnie specjalista biomasażysta, stwierdziłam, że potem mogłabym to uzupełnić technikiem masażystą i miałabym niezły zestaw.

Mam jednak problem z wyborem szkoły prosiłabym o jakieś wasze opinie jeśli takowe macie na temat tych szkół: Gowork, Centrum Kształcenia Zacisze, Blue, Nova.
Szkoły ułożyłam od najtańszej, mianowicie 99 zł/miesiąc w Gowork. Z kolei najdroższa jest Nova - 159zł/miesiąc. Ale to już nie chodzi o tą cenę, wolę zapłacić więcej jeśli szkoła będzie dobra. Liczy się też dla mnie wachlarz umiejętności jaki mogę zdobyć. W CKZ jest na stronie jasno napisane jakich technik będę się uczyć. Niestety na reszcie stron nie i nawet telefon do sekretariatu nie pomógł mi uzyskać tych informacji.. Może ktos z Was coś wie na ten temat?

Próbowałam znaleźć jakieś opinie w internecie na temat tych szkół i są one skrajnie różne, zwłaszcza o Gowork. Pomóżcie!

Odnośnik do komentarza

Ja jestem na biomasażu w CKZ, bardzo dobra szkoła, uczy świetna fizykteraeutka pani Żaneta, reszta nauczycieli jest też super, komunikatywni i co najważniejsze niczego nie muszę kupować, wszystko jest w szkole, prawdę powiedziawszy nawet dziewczyny po technikum zdziwione były, że są wszystkie możliwe materiały i niczego nie musimy kupować i cena też nie jest wysoka.

Odnośnik do komentarza

Hm... No szkoda, że wcześniej mi nikt nie odpisał, bo już się zapisałam do GoWork, teraz czekam na informacje czy się grupa otworzyła no i na plan zajęć.

Na fizjoterapię nie chciałabym iść, bo nie interesuje mnie to i poza tym nie mam odpowiednich przedmiotów maturalnych zdanych żeby się na taki kierunek dostać. Poza tym mam już wybrany kierunek na przyszły rok na studia.

Odnośnik do komentarza
Gość NatalkaM-I

~Gracjan
Hej, nie wiem co zrobić, w przyszłym roku muszę zdecydować sie jaką szkołę mam wybrać, czy dzienną czy zaoczną, powiedzcie mi, czym to sie różni i czy będzie to miało wpływ na późniejsze odnalezienie pracy?
Baaardzo wielkie. Studia dzienne mają większość ilość godzin, ale za to gwarantują podjęcie pracy w zawodzie. Zaoczna czasami a raczej bardzo często wiąże się z kosztami. Nie wiem jak to się ma na różnych kierunkach, ale w przypadku Mgr. ma to wielkie znaczenie. Później brana jest właśnie ilość godzin z praktyk ( np. fizjoterapia) Dlatego dzienne są takie ważne.

Odnośnik do komentarza

Jeest wiele szkół policealnych ale sugeruję tutaj zwracać uwagę na dwie rzeczy:
na organizowane przez nich praktyki ponieważ to właśnie na praktykach mozna nauczyć się najwiecej dobrych rzeczy
na to jacy nauczyciele tam pracują i czy wykladowcy mają do czynienia z zawodem na co dzień.
Polecam szkołę medyczną Atut:
https://atutszkola.pl/oddzialy/slupsk/policealna-szkola-medyczna/

Mają swoje placówki w wielu miastach w Polsce i ogólnie bardzo dobrą opinię.

Odnośnik do komentarza
Gość evvellinka

Jak chodzi o szkołe masazystów policealnie to podpowiem wam bo syn skończył przed wakacjami no wieć bardzo doby program i calkowicie za darmo jest taka szkoła w Cosinus
Syn zadowolony z nauczycieli i z podejscia i programi u poziomu nauki. Prace znalazł wieć widac ze go nauczyli czego trzeba. Nawet mnie sie udalo sprawdzic umiejectności bo systematycznie mi masuje kręgosłup :) i masował mnie też goracymi kamieniami :) wiec spokojnie moge polecić

Odnośnik do komentarza
Gość dominika46

Zgadzam się, w Cosinusie dobrze przygotowują do egzaminu zawodowego, moja siostra chodziła i była zadowolona, zdała bez problemów i teraz pracuje w zawodzie już pół roku. Duży plus że te ich szkoły są darmowe, a organizują też kursy.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli chodzi o te kierunki bardziej medyczne to myślę, że warto abyś poszła w kierunku Cosinus ponieważ zajęcia zarówno teoretyczne jak i praktyczne są prowadzone z dużą dokładnością, do tego są oczywiście w 100% darmowe i prowadzone w systemie zaocznym

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...