Skocz do zawartości
Forum

Mord bezpańskich zwierząt przed olimpiadą w Soczi


Gość malinkaa1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Do napisania tego postu zainspirowała mnie koleżanka z Rosji, która zamieściła link do pewnej petycji, która dotyczy Olimiady w Soczi oraz związanymi z nią... przygotowaniami. Mam namyśli masowe mordy bezpańskich psów i kotów, które żyją w "pobliżu" miejsca organizowanej imprezy. Chciałam się Was spytać, co sądzicie o takich praktykach? Dlaczego ludzie godzą się na to, nikt się nie sprzeciwia na tyle, aby nie dochodziło do takich tragedii? Dlaczego organizowanie wszelkich takich zabaw musi ciągnąć za sobą śmieć? Czy dobry wizerunek jest ważniejszy niż czyjeś życie? O ile dobrze pamiętam, to podobne praktyki miały miejsce przed Euro 2012, chyba na Ukrainie...
Sądzicie, że da się coś z tym zrobić?

Poniżej tekst, który był umieszczony w petycji (angielski)
"We at the Animal Rights Watch of Russia are appealing to the IOC to consider the case of the mass extermination of animals in the Sochi region where the Winter Olympic Games are to be held.

The Olympic Games have always taken place in peace time and, in antiquity, all wars were suspended for the duration of the Games. In contrast with that tradition, the authorities in Sochi have declared war on dogs and cats in the city. The Sochi Olympic Games are going to be the second bloody Games in history, the first being the Moscow Games. Domestic and stray animals are being exterminated over large parts of the coast (more than 70 km). They are shot with poisoned darts, which results in paralysis leading to prolonged death from suffocation. These animals cannot be rescued.

Local authorities have always carried out the mass extermination of animals prior to any big international events such as the Good Will Games in Kazan and the Eurovision Song Contest in Moscow, where the killing of animals is prohibited by law, but they still disappeared overnight. All similar events in Russia become excuses for the mass extermination of animals because the authorities do not want to solve such problems by the humane methods practised elsewhere in the world.

Moreover, because homeless animals are being totally exterminated, the building of shelters is continually being postponed in Russian cities. There are no shelters even in Sochi, Russia’s second capital and second richest town, and the building of shelters is not planned for the near future, despite the fact that our leaders are aware of all these problems.

After such events the practice of killing animals initiates a chain reaction. In poor provincial Russian towns, the local authorities mercilessly destroy animals following the example of such rich cities as Moscow, Sochi and Kazan. If Sochi is “successful”, there will be no animals left in Russian towns. The problem of animals in the Sochi region threatens to become a larger and more tragic catastrophe throughout the whole of Russia. The liquidation of homeless animals may become total.

We implore all you sportsmen and participants in the Sochi Olympics to remember that your medals will be stained with the blood of these poor innocent animals, and we appeal to you to forward an ultimatum to the Russian Government to stop the extermination of animals. It is still not too late."

Odnośnik do komentarza

I co z tego,ze ludzie pisza petycje jak to kompletnie nic nie daje. Ja osobiscie nie wiem co maja w glowach tacy ludzie,ktorzy dopuszczaja sie czegoś tak potwornego. Dla mnie zabijanie zwierząt i ludzi to os niewyobrazalnego i niewybaczalnego!!

Odnośnik do komentarza
Gość Kosmatka

austeria
a o tym, że wyrzucali ludzi z własnych domów tylko dlatego, ze sobie ubzdurali ze na tym miejscu bedzie impreza to nie słyszeliscie? bez zadnej rekompensaty, innego miejsca do zycia, nic- po prostu na ulice, całe rodziny? a ile ludzi zginęło w przygotowaniach do tej imprezy!

Słyszałam o tym, ale sprawa jak zwykle została zamieciona pod dywan... jakąś tam tylko wzmiankę znalazłam na którymś z portali

Odnośnik do komentarza

bo tam jest tak, ze jak cokolwiek piśniesz to już Cię nie ma;/ tak samo jest teraz na Ukrainie, ludzie są zastraszani, media nie mowia tam prawdy co sie dzieje, my wiemy tylko dlatego ze mamy tam swoich wysłannikow.. tyle narzekania na nasz kraj, a żyjemy tak naprawdę w raju, wystarczy spojrzeć na to, co się dzieje na wschodzie (i nie chodzi mi tutaj tylko o sąsiadów, ale w np. Chinach przecież też okropieństwa się dzieją, ludzi się traktuje jak rzeczy..), potrafimy tylko gadać o tym jakie z Polski jest bagno, a żyjemy w pięknym, wolnym kraju i taka jest prawda.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że w Polsce jest dużo, duzo lepiej niż na Ukrainie czy w Rosji, w porównaniu z Chinami to już w ogóle, że już o Korei Północnej nie wspomnę. Ale to nie znaczy, że u nas jest wszystko w porządku. Mamy swoje problemy(niektóre całkiem poważne), i o tym też trzeba mówić. Nie przypadkiem tylu ludzi od nas wyjeżdża za granicę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...