Skocz do zawartości
Forum

Jaki lek zastosować po stosunku z osobą zarażoną HIV?


Gość rob

Rekomendowane odpowiedzi

przecież to HIV a nie grypa jak uprawiales seks z kimś kto ma hiv i nie uzyles zabezpieczenia to prawdopodobnie zlapales hiva i natychmiast do szpitala na badania nie ma leku na hiv jest tylko lek ktory oslabia objawy ale zeby calkowicie sie pozbyc to chyba nie zobacz tu:
http://forum.abczdrowie.pl/forum-zdrowie/246191,lek-na-hiv
jak na serio podejrzewasz ze mogles zlapac to idz do szpitala na badania i to od razu!!!!!!!!!!!!!

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=601651b7128e8c5ce.png

Odnośnik do komentarza

jeśli miałeś zagrożony stosunek to po pierwsze wcale nie oznacza że się zaraziłeś ( owszem jest duże prawdopodobieństwo, ale nie 100%) po drugie powinieneś zgłosić się na anonimowe badania na obecność wirusa HiV. Tu masz kilka artykułów na temat testów i ogólnie HIV:HIV przeciwciała
Testy

Jak pójdziesz do przychodni po ten test to tam ci wszystko wyjaśnią co i jak.

Look in the doubt we've wallowedLook at the leaders we've followedLook at the lies we've swallowedAnd I don't want to hear no more

Odnośnik do komentarza

Podepne się pod Kaje,pewnie wiele osób nie wie że jest zakażona,bo traktują to jako coś niewidzialnego,coś co im przecież nie moze się przytrafić.
Ale prawda jest okrutna,seks szybki,albo bedziesz musiał brać leki antywirusowe do konca życia,i wybierać dziewczyny tylko zakazone,chyba że bedziesz okrutny i swiadomie zakazał nastepne,wybieraj,perespektywa.
Pozdrawiam ciepło

Odnośnik do komentarza

~hurgada
jeżeli chodzi o o stosunki seksualne między osobami zarażonymi wirusem HIV, to "Podczas takiego stosunku może dojść do tzw. nadkażenia, superinfekcji, co może znacznie skomplikować i utrudnić terapię antywirusową" (z Wikipedii), a za świadome zarażanie trafia się do więzienia, także nie sądzę, aby taka osoba miała w tym momencie jakikolwiek "wybór"...Twoja wypowiedź wydaje mi się bezsensowna

Odnośnik do komentarza

witam mam pytnie ponieważ tez się niepokoje mialem kontakt z dziewczyna o nieciekawej przeszlosci było to 4 tyg temu uzylem prezerwatywy oczywiście ale przed zalozeniem jej dotknolem członka reka na której była jej wydzielina od 2 dni mam 37 stopni i boli mnie brzuch plecy szyja i zaczynam czuc bol pod pachami nie mam sily ani apetytu chce mi się spac dodac ze nie byłem przeziębiony od ostatnich 4 lat jestem wysportowany wiec nigdy tez nie czulem takiego braku sil jak teraz czy to może być hiv ? oczywiście wiem ze nic nie zastapi wykonania testu ale by minely 3 miesiące brakuje jeszcze dwóch. z góry dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

~JMJ
witam mam pytnie ponieważ tez się niepokoje mialem kontakt z dziewczyna o nieciekawej przeszlosci było to 4 tyg temu uzylem prezerwatywy oczywiście ale przed zalozeniem jej dotknolem członka reka na której była jej wydzielina od 2 dni mam 37 stopni i boli mnie brzuch plecy szyja i zaczynam czuc bol pod pachami nie mam sily ani apetytu chce mi się spac dodac ze nie byłem przeziębiony od ostatnich 4 lat jestem wysportowany wiec nigdy tez nie czulem takiego braku sil jak teraz czy to może być hiv ? oczywiście wiem ze nic nie zastapi wykonania testu ale by minely 3 miesiące brakuje jeszcze dwóch. z góry dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam

Boże , to zrób sobie badania a nie -_- Może złapałeś jakąś grypę bo teraz znowu grypa szaleje...
W sumie to u was u chłopów jest odwrotnie no nie ? Pierw się zrobi a później myśli i martwi -_-

Odnośnik do komentarza

nic nie stosuj, nic nie bierz - jedyne co rób to uspokój się. Jeśli nawet założymy, że retrowirus hiv naprawdę może coś złego zrobić (czego nikt nigdy nie udowodnił), to ryzyko zakażenia i tak byłoby bardzo niskie. Masz na kopki "zakażonych" matek, które rodzą zdrowe dzieci, parnterów bez problemu bzykających się z "zakażonymi" drugimi połówkami etc.

Jeśli masz zamiar robić sobie test, który rzekomo pokazuje antyciała HIV, bodaj białko p24(?) (mało kto wie, że test na HIV nie jest żadnym testem na HIV, tylko na występowanie białka, które rzekomo ma być markerem HIV, a przy okazji występuje przy ciąży, grypie, malarii i ponad 30 innych chorobach) to poczekaj trochę i poczytaj o tzw. "false positives".
Moja osobista, zupełnie laicka opinia: wyluzuj się, nie przejmuj się niczym. Za kilka tygodni/miesięcy, jeśli musisz, zrób sobie test na antyciała i tyle. Do tego czasu żyw się zdrowo, ruszaj - rób to co normalnie zdrowi ludzie powinni robić.

HIV to niegroźny "passanger" virus. Nikt nigdy nie udowodnił, że HIV może coś złego człowiekowi zrobić, nikt go nawet w komórce nie wyizolował. Powiązanie HIV > AIDS jest tak samo rzeczywiste jak czoło kapitana Kirka w Star Trek

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze to ze ma HIV to jedno a najważniejsze czy się leczy bierze regularnie leki.. jak tak to szansa zarażenia sie nawet uprawiając sex bez gumy to jest 1:100000.. wiem wiem ze nie zero ale jednak sa znikome i trzeba by pecha miec w życiu. a jęśli nie bierze leków to trzeba odczekać i zrobić badania bo zaraz po nic nie dadzą.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...