Skocz do zawartości
Forum

Objawy przedwczesnej menopauzy


Gość dominikau0

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dominikau0

Witam!

Mam 38 lat i od kilku od 4 miesięcy nie mam okresu. Wiem, że nie jestem w ciąży, bo wykonałam kilka testów, które wykluczyły możliwość zapłodnienia. Ponadto zaczęłam u siebie obserwować dziwne zachowania, huśtawki nastrojów, osłabienia, uderzenia gorąca. Źle się czułam i nie miałam ochoty na seks.

Zaczęłam się zastanawiać czy nie jestem w okresie klimakterium, bo słyszałam, że istnieje coś, co określa się jako przedwczesna menopauza. Czy jednak nie jestem za młoda na to, by stracić funkcje rozrodcze?

Odnośnik do komentarza

Witaj. Moja koleżanka weszła w okres przedwczesnej menopauzy. Miała wtedy 37 lat. Jednak w jej przypadku wiązało się to z przebytą chorobą. Była ona operowana. Usunięto jej jajniki. Podobno w takim przypadku to normalna sytuacja. Radzę Ci, skonsultować się z lekarzem. Dopiero wtedy, będziesz wiedziała co się z Tobą dzieje. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Zdarza się czasem, że menopauza pojawia się wcześniej niż powinna. Wiem, że istnieją metody leczenia takiej przedwczesnej menopauzy i podobno kobiety mogą nawet zajść jeszcze w ciążę, chociaż wiadomo, że szanse są już mniejsze.
Powinnaś koniecznie zgłosić się do lekarza, który przeprowadzi odpowiednie badania i wszystko się wyjaśni.
Jeśli chciałabyś mieć dziecko, trzeba szybko podjąć leczenie. A jeśli nie, to myślę, że też warto wiedzieć, co się dzieje z organizmem i ewentualnie zacząć przyzwyczajać się do menopauzy.
Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...