Skocz do zawartości
Forum

Menopauza a seks


Gość urszula9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam 49 lat. Właśnie wchodzę w okres menopauzy. Dokuczają mi nie tylko typowe dla tego okresu objawy, jak uderzenia gorąca czy huśtawki nastrojów, ale także brak ochoty na seks. W tym miesiącu kochałam się z mężem tylko dwa razy, a w poprzednim trzy.

Wiem, że klimakterium to nieunikniony okres w życiu kobiety, który może oznaczać dla pary swobodne korzystanie z kontaktów seksualnych bez obawy zajścia w ciążę. Jednak ze mną jest przeciwnie.

Od kiedy rozpoczęłam nieregularne miesiączki, straciłam w ogóle ochotę na seks. Między mną a moim mężem powstaje na tym podłożu coraz więcej spięć. Martwię się, że mój brak aktywności seksualnej może popsuć relację z osobą, z którą jestem już od 25 lat, dlatego zastanawiam się czy istnieją jakieś metody, które pozwoliłyby na zwiększenie mojego libido i ponowne czerpanie przyjemności ze stosunków seksualnych.

Odnośnik do komentarza

Witaj. Znam ten problem. Ja również w okresie przekwitania unikałam seksu. Na brzuchu pojawiła mi się mało zachęcająca "oponka", w trakcie stosunku moja pochwa nie nawilżała się odpowiednio, poza tym te nieznośne uderzenia gorąca. I jak w takich warunkach, można mieć ochotę na seks? Na szczęście mój móż był wyrozumiały. Zapędził mnie do ginekologa. Lekarz polecił mi stosowanie dopochwowych preparatów estrogenowych. Kiedy poziom hormonów się wyrównał, a przykre dolegliwości stały się jedynie wspomnieniem, nasze życie intymne wróciło do normalności. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Ja też miałam problemy z życiem seksualnym na początku menopauzy. U mnie w dużym stopniu wynikało to z obniżonej samooceny. Postanowiałam wziąć się za siebie, trochę się ruszyć. Mi to pomogło miałam więcej energii, a przy okazji również ochoty na seks. Warto również okiełznać trochę dolegliwości pojawiające się w okresie menopauzy. Wiadomo, że jak masz nieznośne uderzenia gorąca to seks jest ostatnią rzeczą, o której myślisz. Tutaj pomogły mi zioła, najbardziej szałwia i rumianek.
A w czasie seksu dobrze jest stosować żele nawilżające, dzięki którym pozbędziemy się problemu suchości pochwy.
Seks po 40, a nawet po 50 może być naprawdę wspaniały.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...