Skocz do zawartości
Forum

Krwawienie z sutka a rak


Gość magda2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wczoraj po kąpieli zauważyłam, że z jednego sutka leci mi krew. Czy to musi być coś groźnego? Zwykle dość mocno trę skórę ręcznikiem po myciu się, więc mogłam podrażnić brodawkę i naderwać skórę. Ale trochę się martwię, bo jestem po okresie i piersi nie są już tak wrażliwe jak podczas krwawienia. Co to może być?

Odnośnik do komentarza

Witaj.
Jeżeli nie jesteś pewna czy to było zwykłe zranienie, najlepiej udaj się do lekarza ginekologa, który po dokładnym badaniu będzie miał możliwość określenia przyczyny krwawienia. Jeżeli nie wykluczy powierzchownego zranienia powinien też zlecić dodatkowe badania takie jak USG piersi lub mammografia. Krwawienie z sutka może mieć wiele przyczyn. Zwykłe zranienie nie powinno budzić powodów do obaw. Może też być związane ze stanem zapalnym. Częstą przyczyną są również różnego rodzaju zmiany nowotworowe, zarówno te łagodne jak i złośliwe.

Odnośnik do komentarza

Witaj!
Zdecydowanie powinnaś zgłosić się do specjalisty ginekologa, w celu dokładnej diagnostyki tego krwawienia. Takie krwawienie może być bowiem skutkiem zarówno zwykłego podrażnienia jak i poważnych stanów chorobowych, a w tym nowotworów piersi. Jeśli w podstawowym badaniu palpacyjnym lekarz stwierdzi coś niepokojącego to zleci dodatkowe badania jak na przykład usg. Bardzo ważne znaczenie podczas takiej wizyty u specjalisty będzie miał wywiad! Pamiętaj zatem, by na wszystkie pytania dokładnie lekarzowi odpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza

Witaj.
Nie lekceważ tego objawu. Krwawienie z sutka może być symptomem wielu poważnych chorób gruczołu piersiowego. Nawet niewielkie krwawienie może oznaczać brodawczaka lub liczne brodawczaki w przewodach mlecznych. Objaw krwawienia dają również torbiele piersi. Nowotwory złośliwe często lubią ujawniać się pod postacią krwawiącego sutka. Nie można również wykluczyć zwykłego zranienia. Jeśli nie możesz pójść do ginekologa to powinnaś uważnie się obserwować przez najbliższe dni.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...