Skocz do zawartości
Forum

Bolesne miesiączkowanie


Rekomendowane odpowiedzi

Mam 19lat i od dlozszego czas mam silne bole brzucha a za tym ida wymioty i rozwolnienie. bylam z tym problem u ginekologa i przepisala mi tabletki ktore po krotkim czasie przestaly dzialac i od tamtej pory jest coraz gorzej. czesto musze zmieniac leki bo nagle nie pomagaja mi. bol jest tak silny ze nie moge wstac z lozka. nie moge jesc. prosze o pomoc?

Odnośnik do komentarza

Witam!
Opisane przez Ciebie bolesne miesiączki mogą mieć wiele przyczyn. Teoretycznie może być to bowiem wynik zaburzeń hormonalnych, nieprawidłowości anatomicznych, schorzeń układu płciowego, ale także cecha osobnicza. Przede wszystkim powinnaś zatem udać się do specjalisty ginekologa, który zbierze wywiad oraz Cię zbada. Wskazane jest także wykonanie USG. Uzyskane w ten sposób informacje najprawdopodobniej pozwolą wskazać przyczynę dolegliwości bólowych oraz rozpocząć właściwe leczenie.

Odnośnik do komentarza

Witam
Proszę Was bardzo o pomoc jakie macie sposoby na bolesne miesiączki ? Dla mnie ostatnio to istny horror ból jest niedozniesienia czasem mdleje, wymiotuje nic mi nie pomaga nawet ketonal.. byłam u lekarza pzrepisał mi jakieś proszki-nimesil ale wolała bym jakoś inaczej temu załagodzić nie chcę się tak "faszerować" mam tyłozgięcie macicy i niby w tych przypadkach okres jest bardziej bolesny jeśli ktokolwiek może pomóc bardzo proszę o rady

Odnośnik do komentarza

Anna12346
na mnie szczerze mówiąc nic nie działa.. gdy dostaje ataku bólu wymiotuje mam biegunke nie wiem co się ze mną dzieje.. nie jest tak za każdym razem ale przynajmniej raz w roku mam ten potworny ból który jest nie do zniesienia.. trwa on około dwóch godzin od podania ketonalu domięśniowo..

Ja tak samo miałam, ale co cykl i jedyny lek który mi pomagał to hydroxyzyna do mięśniowo. Tak po godzinie lub dwóch ból ustępował i zasypiałam do następnego dnia. Kilku lekarzy mnie badało i diagnoza zawsze taka sama była nic nie ma, jak urodzisz dziecko to Ci przejdzie. Tylko że jak mi się to zaczęło miałam 16 lat. Do ubiegłego roku brałam tabletki teraz jestem w ciąży więc okaże się czy mówili prawdę :D

Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko kocha się za nic.

Odnośnik do komentarza

angela325

Ja też tak mam od około 16 roku teraz mam 23 lata i teraz chyba jest częściej niż wcześniej.. teraz się zaręczyłam więc mam nadzieje że w niedługim czasie i ja będę mieć szanse na dziecko. Juz z kilku zrodel slyszlalam ze dopiero po porodzie te objawy przechodza oby bylo cos w tym prawdy bo jak narazie czuje sie nie co uziemiona boje sie gdziekolwiek wyjechac na dluzej z obawy ze mnie zlapie ten bol.. bo ma on miejsce czasem w czasie okresu a czasem przed mam nadzieje ze nie bede musiala borykac sie z tym cale zycie

Odnośnik do komentarza
Gość Lilijki

każdy mówi że po dziecku przechodzi ale i ja podobnie jak Lebiotka wiem że niekoniecznie jest to pierwsze dziecko. Takze dziewczyny nie nastawiajcie się tak...
A miałyscie badania jakieś robione? USg bo wiecie że to moze oznaczać jakaś chorobę, jak np endometriozę

Odnośnik do komentarza

angela325
~Lebiotka
nie chcę Cię martwić, mnie przeszło dopiero po 2 dziecku

Mojej siostrze i 2 nie pomogło :D

A co ja nie miałam robione :) Lekarzy kilkunastu odwiedziłam i nic, badania już miałam do znachora zacząć jeździć. Tylko hormony mi pomagały. Nie miała zbytniego wyboru bo szłam na studia do obcego miasta, więc w razie czego gdzie miałam szukać pomocy. Co prawda od odstawienia tabletek w styczniu ubiegłego roku (po 4,5 roku brania) do samego zajścia w ciążę nie miałam ani jednego napadu bólu. Pierwszy raz tabletki brałam tylko 3 miesiące miałam spokój prawie na rok z bólem.
Ja się wcale nie łudzę, że dziecko mi pomoże ale jestem na takim etapie że już chcieliśmy z mężem dzidzie, no i może przy okazji coś się w taj kwestii poprawi, no tym bardzie, że 2 miesiące przed zajściem w ciążę lekarz stwierdził u mnie zespół policystycznych jajników.

Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko kocha się za nic.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...