Skocz do zawartości
Forum

Pomylenie kolejności zażywania tabletek antykoncepcyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, biorę tabletki Daylette 24+4. Należy je brać w odpowiedniej kolejności. Jednak w zeszłym miesiącu jeden rząd brałam odwrotnie, w przeciwnym kierunku. Następny rząd zaczęłam już brać prawidłowo. Okres dostałam w odpowiednim czasie, jednak wydaje mi się, że był bardziej skąpy, trwał krótko a przez tydzień miałam minimalne brązowe plamienie. Podczas stosunku używałam również prezerwatywy. Jednak od tamtej pory boli mnie podbrzusze jak przy miesiączce. Czy to może byś skutek pomyłki kolejności czy nie daj Boże ciąży? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Preparat Daylette zawiera 28 tabletek, z czego 24 mają taki sam skład, zaś 4 pozostałe to placebo. Tak naprawdę tabletki "aktywne" może Pani zatem brać w dowolnej kolejności (ten sam skład). Jeśli zatem tylko nie pomyliła Pani tabletek hormonalnych z placebo, nie ma powodów do niepokoju. Takie postępowanie nie wpływa na skuteczność antykoncepcji hormonalnej.

Odnośnik do komentarza

Witam mam takie ptranie, biorę tabletki Lesinelle ostatnio przez przypadek po 7 dniowej przerwie przyjełam 9 dnia zamiast 8, i nie przyjełam tej zaległej tylko zaczełam od 9 tabletki. Wcześniej przez 2 miesiące nie było stosunków, natomiast teraz po 7 dniach prawidłowego brania współżylam, czy powinnam zabezpieczać się przez cały cykl czy wystarczyło te 7 dni? Bardzo proszę o odpowiedź, troszkę się stresuję.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...