Skocz do zawartości
Forum

Zmiany związane z infekcją HPV


Gość kasia0403

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kasia0403

Witam, moj ginekolog przesłal wynik cytologii z dopiskiem ze jest nieprawidlowy , wymaga leczenia i dalszej diagnostyki w kierunku raka szyjki. WYNIK:
A. Rozmaz nadaje się do oceny, ale jest niezbyt czytelny z powodu licznych
komórek zapalnych
B. Stwierdzono obecność nieprawidłowych komórek nabłonkowych
C. Inne zmiany nienowotworowe - zmiany odczynowe i reparacyjne
zwiazane z zapaleniem
Nieprawidłowe komórki nabłonka płaskiego LSIL
- zmiany związane z infekcją HPV
- zmiany śródnabłonkowe małego stopnia [LSIL]
Dysplasia gradus minoris (CIN 1)
Dość liczne komórki dysplastyczne (CIN1 LSIL); obecne koilocyty - cechy infekcji HPV; zmiany zapalne w
komórkach nabłonkowych - wskazane leczenie przeciwzapalne i kontrola.
Byłam na wizycie i okazalo sie ze nie mam raka ale taki stan moze powodowac raka szyjki i mam sie badac co pol roku cytologia. Skad taki zły wynik? Ginekolog wspominal tez o wirusie HPV ale nie wiadomo czy go mam? musze dopiero zrobic test, na dzien dzisiejszy wzial posiew i zapisal leki: metronidazol, pimafucin, triderm i Gynazol (mam tez smarowac chlopaka). Zmienilam partnera i jestem pewna ze od wczesniejszego czyms sie zarazilam.. moze nawet wirusem HPV albo czyms innym. Czy to moze byc cos powaznego? Dodam ze mam 22 lata , prosze o jakies opinie i porady

Odnośnik do komentarza
Gość kasia0403

Własnie nie wiadomo czy mam, sam ginekolog powiedzial ze moze byc tak ze to inny wirus. Mam nadzieje ze tak sie okaze. Wydaje mi sie ze to moze byc dlugo nie wyleczona infekcja bo przyznam sie szczerze ze zdazaly sie one czesto ale jakos sama leczylam domowymi sposobami i przechodzilo, nigdy nie bylam u ginekologa z tym. No to teraz mam powiklania.. :(

Odnośnik do komentarza
Gość kasia0403

bralam urosept albo jakies inne leki, i parówki z rumianku , i jakos przechodzilo. pewnie to tez ma duze znaczenie bo to byla moja pierwsza cytologia w zyciu :/ wsytd sie przyznac no ale jakos tak wyszlo. mam nadzieje ze to nie bedzie hpv

Odnośnik do komentarza
Gość kasia0403

od 2 miesiecy chodzilam po lekarzach i robilam badania bo zle sie czulam ciagle, bolal mnie brzuch (hematolog podejrzewal bialaczke)... morfologia wychodzila ok tylko mialam podwyzszone limfocyty. Dopiero po wizycie u ginekologa zorientowalam sie ze cos jest nie tak "na dole". Problem sie rozwiazal, limfocyty byly podwyzszone bo widocznie mialam infekcje
I widocznie w tym tkwila przyczyna bo teraz jak sie lecze nareszcie lepiej sie czuje:)

Odnośnik do komentarza

Witam!
Zdecydowanie proszę postąpić zgodnie z zaleceniami specjalisty ginekologa, tj.:
- zażywać zalecone leki, co pomoże wyleczyć infekcję,
- wykonać badanie w kierunku wirusa HPV, choć obecność koilocytów w rozmazie cytologicznym jest charakterystyczna właśnie dla tego wirusa,
- wykonać kolejną cytologię w czasie zgodnym z zaleceniem specjalisty ginekologa. Będzie miał na to wpływ także wynik badania w kierunku HPV,
- podwyższone limfocyty jak najbardziej mogły być wynikiem tej infekcji.

Odnośnik do komentarza
Gość kasia0403

Własnie wrócilam od ginekologa, posiew ktory odebralam okazal sie ujemny, ginekolog zalecil test na HPV ktory wykonal. wyniki beda za ok 3 tygogodnie, jednak powiedzial ze nie wiadomo czy okaze sie ze to HPV bo moze to byc inny niegrozny wirus.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...