Skocz do zawartości
Forum

Tabletki hormonalne jako zastępcza terapia hormonalna


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dostałam od lekarza receptę na tabletki hormonalne po menopauzie jako zastępczą terapie hormonalną w leczeniu nieregularności moich cykli. Mam 20 lat, migreny z aurą. Badania hormonalne wykazały brak nieprawidłowości w wydzielaniu hormonów przez jajniki i przysadkę. Czy po braniu tych tabletek dalej będę mogła za jakiś czas zajść w ciąże? Czy one wpływają na płodność? Czy mają TYLKO wyregulować cykl?

Odnośnik do komentarza

Włosy w pewnym momencie zaczęły mi mocno wypadać, ale nie był to główny powód, dla którego zdecydowałam się na HTZ. Faktem jest, że to wypadanie się unormowało i włosy, jak i skóra, wyglądają o niebo lepiej. Hormony biorę ponad półtora roku.

Warto jest również wspomagać się ziołami, możesz poczytać sobie o tym środku na menopauzę  https://loremvit.pl/produkt/menopauza/ 

Na stronie mozesz poczytać sobie o ich działaniu. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli lekarz uznał takie leki za odpowiednie to trudno z tym dyskutować ale wiem że wiele chorób można zahamować stosując hormonalną antykoncepcję, mam tu na myśli pcos czy endometriozę. A są już coraz to nowocześniejsze tabletki np drovelis  z estetrolem w składzie

Edytowane przez emyla
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...